W medycynie estetycznej najlepsze efekty przynosi łączenie zabiegów



W medycynie estetycznej najlepsze efekty przynosi łączenie zabiegów. Z ich skutecznością jest jak z grą zespołową – zawodnicy idealnie się uzupełniają, każdy odpowiada za inny element gry, a to przekłada się na lepszy wynik niż przy działaniu w pojedynkę.

Zabiegi łączone działają kompleksowo. Dużo szybciej niż tradycyjne metody gwarantują oczekiwane efekty. Są cenione za jeszcze jedną zaletę – coraz częściej nie wymagają specjalnych przygotowań i długotrwałego okresu rekonwalescencji. Można je stosować na całym ciele, sprawdzają się nawet w trudnych okolicach – na skórze szyi, dekoltu, dłoni. Które zasługują na szczególną uwagę?

Gra zespołowa dla twarzy

Wraz z wiekiem włókna elastyny i kolagenu ulegają osłabieniu. Odpowiadają za napięcie, nawilżenie oraz jędrność skóry. Na efekty – w postaci zmarszczek – nie trzeba długo czekać. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów poprawiających napięcie skóry. Na szczególną uwagę zasługuje osocze boagatopłytkowe nowej generacji (i-PRF – iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa). Substancję można porównać do trenera, który skupia siły drużyny tam, gdzie są najbardziej potrzebne. To gwarantuje skuteczność i pełnią satysfakcję z zabiegu.

– Samodzielne zabiegi i-PRF należy traktować jako doskonałą profilaktykę starzenia. W przypadku, gdy chcemy silniejszych efektów, warto stosować je w połączeniu z laserem frakcyjnym, szczególnie Renas – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Zdaniem eksperta, taki duet jest wyjątkowo silnym narzędziem w odmładzaniu skóry, usuwaniu zmarszczek, a nawet blizn. Dzięki zastosowaniu osocza gojenie przebiega szybciej, a efekt odmładzania jest silniejszy.



Wielobój dla szyi

Szyja z opadającym podbródkiem i wiotką skórą, to jedno z największych wyzwań w medycynie estetycznej. Na jej kondycję niekorzystnie wpływa niewielka ilość włókien kolagenowych. Z wiekiem jest ich coraz mniej – w rezultacie skóra staje się wiotka, a podbródek zaczyna opadać.

– Współczesne technologie są coraz skuteczniejsze, a przy tym często bezbolesne i bezinwazyjne. Obok znanych i cenionych sposobów, takich jak peelingi medyczne czy mezoterapia igłowa, warto zwrócić uwagę na najnowsze rozwiązania – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Nowością w gabinetach  dermatologicznych jest autorskie połączenie nieinwazyjnego liftingu termicznego Ulthera na podbródek ze sprawdzonym laserem frakcyjnym CO2 na skórę szyi.

– Zabieg Ulthera usuwa powstające z wiekiem zwiotczenia, które wpływają na wygląd szyi. Metodę wyróżnia delikatność wobec tkanek zewnętrznych – właściwy proces leczniczy zachodzi głęboko w skórze. Z kolei „wsparcie” lasera frakcyjnego CO2 na szyi stymuluje powstanie nowego kolagenu  mówi Dorota Kliszewska.

Duet zimno-ciepło dla ciała

Metody poprawiające wygląd ud, brzucha czy pośladków cieszą się rosnącą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej. Do pacjentów przemawiają zachwycające efekty bez konieczności użycia skalpela, a więc bez bólu i konieczności rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku twarzy i szyi, odmładzając ciało warto postawić na działanie zespołowe.

Jedną z najnowszych metod jest CoolTech, czyli poddawanie komórek tłuszczowych działaniu niskich temperatur (od minus 6 do minus 8 stopni Celsjusza). To zabieg idealny dla osób, które wystrzegają się inwazyjnych metod. Schłodzone tkanki wydalane są w naturalnym procesie fizjologicznym – to znaczy, że pozbywamy się ich naturalnie i definitywnie.

Precyzyjnie zaprogramowany proces chłodzenia zapewnia skuteczność zabiegu bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek i naskórka. Efekt wyszczuplenia zabiegiem CoolTech warto wzmocnić zabiegiem Venus Legacy, który ujędrnia ciało i sprawia, że odzyskuje młody wygląd. Metoda wykorzystuje terapeutyczne właściwości pulsacyjnego pola magnetycznego, wielobiegunowych fal radiowych (RF) i radiofrekwencję – VariPulse. Jest nieinwazyjna, pozwala od razu wrócić do aktywności. Sam zabieg jest przyjemny – przypomina masaż rozgrzanymi kamieniami.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ