W jaki sposób dbać o cerę naczyniową?



Współcześnie niewiele osób może się pochwalić gładką cerą o jednolitym kolorycie. W szczególności kobiety często skarżą się na problemy związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Co wpływa na pojawienie się tej niedoskonałości i w jaki sposób można skutecznie zadbać o skórę w okolicach twarzy, zwłaszcza tę wrażliwą?

 

Nasza cera często eksponowana jest na działanie różnych czynników środowiskowych, m.in. promieniowania słonecznego, niskiej bądź wysokiej temperatury oraz wiatru. W przypadku skóry naczyniowej, przyczyn pojawienia się rumienia może być zresztą więcej.

Stres, spożywanie alkoholu i ostrych potraw, wysiłek fizyczny – wszystko to wywołuje niekiedy nieestetyczne niedoskonałości w okolicach twarzy. Dlatego w walce z rozszerzonymi naczynkami warto działać w sposób kompleksowy. Oprócz właściwej pielęgnacji domowej i lekkostrawnej diety, skuteczne okażą się również zabiegi kosmetyczne dla cery naczyniowej.

Jakie substancje wzmocnią ściany naczyń krwionośnych?

Rozszerzone naczynia krwionośne są jedną z tych niedoskonałości, których z pewnością nie należy lekceważyć. Brak odpowiednich działań może bowiem doprowadzić do utrwalenia się problemu, czyli teleangiektazji. Natomiast pierwszym krokiem do zredukowania „pajączków” powinna być właściwa pielęgnacja domowa.

Chodzi w szczególności o stosowanie preparatów kosmetycznych, które wpłyną korzystnie na uszczelnienie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Mogą one zawierać różne składniki aktywne – zarówno witaminę C oraz K, jak i ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego, arniki górskiej, miłorzębu japońskiego, fiołka trójbarwnego czy nagietka lekarskiego.

Przy pielęgnacji cery naczyniowej sprawdzają się również: korzeń prawoślazu lekarskiego, dziurawiec zwyczajny, kozieradka pospolita, alantoina i pantenol (prowitamina B5). Pozwalają one na złagodzenie zaczerwienień skóry oraz stanów zapalnych. Co więcej, warto pamiętać o tym, aby cerę w okolicach twarzy oczyszczać lekkimi, delikatnymi ruchami, unikając tarcia i pocierania wrażliwych obszarów.



Skuteczne zabiegi dla cery naczyniowej

W dzisiejszych czasach gabinety kosmetyczne oferują szeroki wachlarz zabiegów, które można wykonać w przypadku cery naczyniowej. Doskonałą kuracją dla tego rodzaju skóry jest np. oxybrazja, polegająca na złuszczaniu martwych komórek naskórka przy pomocy aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. W rezultacie, uzyskuje się efekt rozjaśnienia i wygładzenia cery, a za sprawą łagodnego działania tlenu – znika ryzyko wystąpienia podrażnień.

Ciekawą propozycją dla osób, które skarżą się na problemy związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, jest także eksfoliacja kwasem migdałowym. Zabieg ten wpływa na poprawę struktur naskórka i skóry właściwej oraz ma działanie antybakteryjne, wygładzające i rozjaśniające. Podobnie jak oxybrazja, eksfoliacja kwasem migdałowym jest łagodną kuracją. Dzięki temu może być stosowana u osób z cerą naczyniową i wrażliwą.

Sposób na poprawę ukrwienia skóry

Substancje aktywne, które uszczelniają naczynia krwionośne i łagodzą podrażnienia, stosuje się również w profesjonalnej kosmetyce. Po dobroczynne preparaty sięga się m.in. przy wykonywaniu sonoforezy, czyli zabiegu wykorzystującego zjawisko fal akustycznych. Kuracja ta, poprzez oddziaływanie ultradźwięków, stymuluje przepływ płynów komórkowych oraz poprawia ukrwienie skóry.

Co więcej, po zakończeniu zabiegu można nałożyć maskę algową, przygotowywaną na bazie sproszkowanych ścianek komórek alg. Nie tylko posiadają one właściwości chłodzące i nawilżające, ale także redukują podrażnienia oraz zaczerwienienia. W maskach algowych znajdują się bowiem różnorodne składniki aktywne, m.in. aminokwasy, związki krzemu, wapnia, magnezu oraz inne mikroelementy, które odżywiają cerę oraz poprawiają mikrokrążenie skórne.

 

Zamykanie naczynek przy użyciu technologii IPL

Kurację z zastosowaniem technologii IPL uważa się obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia cery naczyniowej. W największym skrócie, zabieg ten opiera się na działaniu energii świetlnej, która jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc jednocześnie temperaturę krwi.

W rezultacie, dochodzi do koagulacji i uszkodzenia ściany naczynka, a później do jego samodzielnego wydalenia z organizmu. Warto podkreślić, że technologię IPL wykorzystuje się nie tylko do poprawy kondycji skóry wrażliwej bądź ze skłonnością do występowania rumienia. Metoda ta sprawdza się także przy leczeniu trądziku różowatego.

 

Źródło artykułu: www.qclinique.pl

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ