Twój cel: piękna szyja



W codziennej pielęgnacji skupiamy się na twarzy, zapominając czasem o szyi. Tymczasem skóra tej części ciała jest cienka, wrażliwa i najszybciej wystawia nam rachunek za błędy. Na szczęście możemy wyjść z tej transakcji z podniesioną głową!

 

Nie trzeba wiele, by „zapracować” na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry szyi, które dodają nam lat. Wystarczą złe nawyki, niewłaściwa postawa, czy błędy w pielęgnacji, by szybko utracić młodzieńczy wygląd:

 

– Skóra kobiecej szyi prawie nie różni się gęstością i grubością od skóry twarzy, dlatego wymaga szczególnej, wielopoziomowej pielęgnacji. Najważniejszą kwestią, o której zwykle zapominamy jest właściwa postawa ciała. Wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki i lekko uniesiona głowa to najlepszy sposób na zachowanie młodego wyglądu. Pamiętajmy zwłaszcza o tym, by nie pochylać się nad telefonem czy komputerem. W połączeniu z prawami grawitacji to najkrótsza droga do zmarszczek szyi i „drugiego podbródka”. – ostrzega doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona.

 

Maseczka i masaż – zamiast golfu

Gdy kondycja naszej szyi nie zachwyca, to znak, że pora przestać traktować ją po macoszemu! Skóra odzyska zdrowszy wygląd dzięki prostym, regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. Pamiętajmy o delikatnym peelingu (takim samym, jak do twarzy) i o codziennym stosowaniu kremu.

Pomoże również delikatny masaż, z którego warto zrobić codzienny rytuał. Delikatny balsam, olejek, a nawet kostka lodu w połączeniu z odpowiednimi ruchami (zawsze od dołu do góry) sprawią, że wkrótce będziemy mogły pochwalić się tzw. łabędzią szyją!




Mezoterapia – efekt od zaraz!

Czasem skóra szyi potrzebuje silniejszego wsparcia. Wówczas niezastąpione okażą się profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne:

 

– Jest wiele skutecznych metod, które pozwalają rozwiązać problem wiotkiej i nieestetycznie wyglądającej szyi. Największą popularnością wśród pacjentek cieszy się jednak mezoterapia mikroigłowa. Zabieg w nowoczesnej formule nadaje się do stosowania nawet w przypadku cienkiej skóry szyi, można go polecić wszystkim paniom, bez względu na wiek. Jego działanie polega na dostarczeniu w głąb skóry substancji, która budując swoiste „rusztowanie”, poprawia gęstość tkanek i wzmacnia komórki. – poleca doktor Marek Janisz.

Zabieg jest bezpieczny, warto go jednak wykonać w profesjonalnych gabinetach, by mieć gwarancję skuteczności. Efekt to jędrna, gładsza skóra – po prostu odmłodzona szyja, dzięki której uda nam się oszukać metrykę!

 

Choć ciepły golf, czy szal przydadzą się jesienią, warto właśnie o tej porze roku zadbać o kondycję skóry szyi. Dzięki temu odwdzięczy nam się ona młodszym, piękniejszym wyglądem na dłużej!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ