Twardym i suchym piętom mówimy stop!!!



modanaurode.pl  -   suche dlonie, kompres z ziemniakow

Ugotuj trzy ziemniaki, nastepnie rozgniec je i dodaj jedno żółtko oraz 1/4 szklanki goracego mleka. Całą konsystencje (ciepłą) nałóż na dłonie i owiń ręcznikiem. Kompres zmyj po upływie 20 minut.

modanaurode.pl  -   suche dlonie, kompres z parafiny

Jedną kostkę parafiny nalezy rozpuścic w niedużym garnku z ciepłą wodą. Po przestygnięciu parafiny zanurz dłonie w garnku. trzymaj dłonie do momentu zastygnięcia parafiny. Po upływie około 20 minut zmyj zaschnięta parafinę z dłoni.

modanaurode.pl  -   suche dlonie, kompres olejowy

Do pojemnika trzeba nalac ciepłej nie wrzacej wody do której dodajemy 3 łyżki oleju jadalnego i 2 łyżki miodu. Gdy wywar będzie już gotowy, zanurzamy dlonie do pojemnika i trzymamy w nim około 15 minut.

modanaurode.pl  -   suche dlonie, kompres midowy

Jedną łyżeczkę  miodu wymieszaj z łyżeczką kremu najlepiej tłustego. Nakładamy taką miksture na nasze dłonie i trzymamy co najmniej 1 godzinę. Po upływie godziny opłukujemy dłonie letnią woda ale nie używamy mydła- sama wodą.

Co pomaga naszym dłoniom?

Ziemniaki – wygładzaja bardzo szorstką skóre a to dzięki dużej ilości witaminy C.

Cytryna – ma właściwości dezynfekujace, op®ocz tego rozjaśnia i wygładza skórę.

Żółtka – nawilżaja i odzywiaja skóre, nadają jej sprężystości i jędrności.

Miód – poprawia goje się ran, oraz wspomaga regenerowanie się skóry.



Musimy jednak pamiętac że w momencie ścierania naskórka będziemy musieli tą czynnośc wykonac kilka razy najlepiej systematycznie, a jest to spowodowany tym iz skóra na skutek działania pumeksu jeszcze bardziej rogowacieje.

Po usunięciu już zrogowaciałego naskórka fundujemy naszym pietom peeling. Uzyjmy do tego zabiegu jak najbardziej gruboziarnistego  peelingu.

Następnym i już ostatnim etapem jest odpowiednie nawilżenie piet. Skóra na naszych pietach po ówczesnej kąpieli i starciu naskórka jest teraz mięka i odświeżona a co najważniejsze gotowa do nałożenia balsamu zmiękczajacego naszą skóre. Możemy też nałożyc substancje zmiękczajace np. mocznik. By wzmocnic efekt nawilżenia owińmy nasze stopy recznikiem i pozwólmy by dobrze nasiąkły balsamem lub kremem nawilżającym. Pamietajmy by takie zabiegi stosowac na noc gdyż właśnie wtedy nasze stopy odpoczywają i nie są w grubych butach oraz maja dostep do świezego powietrzea.

Dodatkowo pamietajmy iż odpowiednia pielęgnacja naszych stóp jest równie ważna jak obówie w jakim chodzimy. Pamiętajmy by obówie było skórzane by stopa mogła oddychac w ciągu dnia. Buty tez musza byc dopasowane tak by nie uciskały naszych stóp. Starajmy się unikac skarpetek ze sztucznego tworzywa.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ