TERMOLIFTING – SPOSÓB NA ODMŁODZENIE SKÓRY BEZ UŻYCIA SKALPELA
Młody i zdrowy wygląd to marzenie większości kobiet, jednak proces starzenia skóry w mniejszym lub większym stopniu dotyka każdą z nich. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele środków mających za zadanie zahamować zmiany pojawiające się wraz z wiekiem. Gdy popularne kremy i maseczki nie przynoszą pożądanych efektów warto rozważyć alternatywne metody, takie jakie chociażby termolifting.
Czym jest termolifting?
-Termolifting jest to zabieg polegający na wykorzystaniu fal radiowych lub światła podczerwonego, co prowadzi do podniesienia temperatury w skórze właściwej. Dzięki ciepłu kurczą się i napinają włókna kolagenowe w skórze, a w konsekwencji skóra twarzy czy brzucha jest jędrna i napięta. Taki efekt można zauważyć już po pierwszym zabiegu. – opowiada Katarzyna Kowalczyk, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.
-Termolifting jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i można go wykonywać za pomocą kilku metod, które dopasowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od jego wieku i kondycji skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.
Urządzenia wykorzystywane w termoliftingu
Pierwszą metodą jest użycie światła podczerwonego. Podczas zabiegu pobudzane są fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenowe, a w konsekwencji dzięki zwiększonej produkcji kolagenu uzyskujemy efekt zwiększania gęstości skóry i liftingu. Wskazaniami do zabiegu są m.in.: poprawa owalu twarzy, uniesienie opadających policzków, niwelowanie bruzd wargowo-nosowych, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry, obkurczenie skóry na brzuchu u kobiet po porodzie.
– Kolejnym urządzeniem wykorzystywanym w termoliftingu jest Maximus działający jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Zabiegi wykonane przy użyciu urządzenia Maximus stymulują naturalną odnowę kolagenu. Skutkuje to ogromną poprawą napięcia skóry oraz natychmiastowym efektem liftingu. Zabieg z wykorzystaniem Maximusa stosujemy m.in. do poprawy owalu twarzy – opisuje kosmetolog z ESTELL.
Trzecim urządzeniem stosowanym w termoliftingu jest Pelleve, wykorzystujący energię o częstotliwości fal radiowych. Podczas zabiegu, technologia Cool-Gel wykorzystuje żel zamrażający do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry, podczas gdy energia fal radiowych ogrzewa tkanki miękkie pod skórą, dzięki czemu włókna kolagenowe kurczą się i napinają. Zabieg ten jest wykorzystywany przykładowo w przypadku obwisłego podbródka, fałdów nosowo-wargowych, czy zmęczonego, smutnego wyrazu twarzy.
– Podsumowując, można powiedzieć że światło podczerwone czyli Zaffiro polecane jest na pierwsze oznaki starzenia skóry, czyli już ok. 30 roku życia, żeby pobudzić fibroblasty produkujące kolagen i elastynę do produkcji. Z kolei Pelleve czyli fala radiowa czy Maximus są silniejszymi zabiegami polecanymi przy spadku gęstości skóry – dodaje Katarzyna Kowalczyk z ESTELL.
Jak wygląda zabieg termoliftingu?
– Termolifting jest jednym z przyjemniejszych zabiegów. Ma kilka zastosowań – przede wszystkim na skórę brzucha i twarzy. Zabieg termoliftingu rozpoczyna się od zmycia makijażu i pokrycia ciała pacjenta specjalnym żelem z aloesem. W zależności od przyjętej metody całość trwa około 40 min. Pacjent odczuwa jedynie zmiany temperatury głowicy urządzenia, co nie wywołuje dyskomfortu. Po wszystkim nakładamy sporą ilość kremu na miejsca, których dotyczyła terapia. Zalecane jest powtarzanie zabiegu 3-4 razy w odstępach ok 4-6 tygodni. –mówi kosmetolog z ESTELL.
Czy termolifting jest dla wszystkich?
Termolifting to bardzo bezpieczna i efektywna metoda walki z procesem starzenia się skóry. Jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Osoby cierpiące na choroby wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, nie mogą poddać się zabiegowi. Również niektóre choroby autoimmunologiczne oraz cukrzyca są przeciwskazaniem do zabiegu. Ponadto także kobiety w ciąży nie powinny poddawać się termoliftingowi.