Te zabiegi pomogą Ci zrealizować noworoczne postanowienia!
Noworoczne postanowienia z to znana większości z nas tradycja. Niestety badania wskazują, że realizowane są one jedynie przez 8% ludzi, którzy je podjęli. Zazwyczaj nie udaje Ci się trafić do tej grupy? Zmień to! Jeśli wśród Twoich planów na 2017 rok są te związane z wyglądem nie bój się skorzystać ze wsparcia specjalistów. Jakie zabiegi pomogą osiągnąć upragniony cel? Podpowiadamy!
Która z nas nie obiecywała sobie pozbycia się cellulitu czy zbędnego tłuszczyku i cieszenia się pięknym, wymodelowanym ciałem? A może należysz do grupy, która postanawiała sobie, że w końcu zadba o swój wygląd i komfort, pozbywając się zbędnego owłosienia? Niezależnie od rodzaju postanowień warto postarać się, aby w tym roku nareszcie udało się je zrealizować!
Będę miała zgrabne i wymodelowane ciało!
Takie postanowienie dobrze wesprzeć odpowiednio dobraną dietą i oczywiście aktywnością fizyczną. Jest to bardzo dobre podejście – dzięki tym zmianom możesz wpłynąć nie tylko na swój wygląd, ale również na zdrowie i samopoczucie. Pamiętaj jednak, że uzyskanie wymarzonych rezultatów może potrwać kilka miesięcy i będzie wymagało dyscypliny i regularności.
Nie możesz mieć też pewności, że włożony wysiłek pozwoli na wymodelowanie dokładnie tych obszarów, na których najbardziej ci zależy. W tym aspekcie najlepiej zdać się na medycynę estetyczną, która za pomocą mało inwazyjnych procedur pozwoli osiągnąć wymarzony efekt.
Jakich zabiegów szukać?
–W modelowaniu sylwetki dobrze sprawdzają się m.in. fale radiowe. Przykładem może tu być urządzenie Venus Freeze, który łączy działanie fal z impulsem magnetycznym, co pozwala na uzyskanie naprawdę dobrych efektów wyszczuplających i ujędrniających w wybranym obszarze – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.
Jak wygląda ten zabieg?
Po nasmarowaniu specjalnie przygotowanym kremem glicerynowym skóra jest podgrzewana głowicą emitującą fale radiowe do określonej przez lekarza temperatury. W trakcie zabiegu głowica cały czas jest przesuwana po skórze, a temperatura jest kontrolowana, co gwarantuje zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo.
Pozbędę się cellulitu!
Wyeliminowanie skórki pomarańczowej jest bardzo trudnym zadaniem. Na pewno próbowałaś już różnego rodzaju kosmetyków i masaży – jednak czy efekt był dla Ciebie satysfakcjonujący? Jeśli odpowiedź nie jest twierdząca koniecznie pomyśl o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem pozwalającym pozbyć się tego problemu, a przy okazji wymodelować sylwetkę, jest karboksyterapia.
Jak działa?
–Dwutlenek węgla, wprowadzony podskórnie do tkanki tłuszczowej, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki – wyjaśnia dr Kuźmińska.
Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu, które są efektem zabiegu, prowadzą do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia cellulitu, nawet w zaawansowanej postaci. Poprawa krążenia i napięcia skóry pomaga również zniwelować rozstępy.
Marzą mi się gładkie nogi na stałe!
Chciałabyś na dobre pozbyć się zbędnego owłosienia i nie martwić się już koniecznością częstej depilacji? Rozwiązanie jest jedno – zabieg laserowy. Jest to procedura, która nie tylko gwarantuje trwałą, ale również bezbolesną likwidację problemu (istnieją urządzenia z chłodzącymi końcówkami, które znacznie podnoszą komfort pacjenta).
Znakomite efekty zabiegu widoczne są u osób o różnych typach karnacji i kolorach włosów. Jeżeli chcsz pozbyć się zbędnych włosków i latem cieszyć się gładką skórą pamiętaj, że musisz zadbać o to odpowiednio wcześnie!
–Wynika to z faktu, że depilację laserową trzeba wykonywać w serii. Jest to bardzo ważne, ponieważ włosy nie rosną równocześnie, a laser działa tylko na te w aktywnej fazie wzrostu. Dzięki powtórzeniom mamy pewność, że zlikwidujemy je wszystkie i będziemy mogli na stałe cieszyć się efektem – dodaje dr Kuźmińska.