Te 5 rzeczy sprawi, że zawsze będziesz wyglądać pięknie!



Co zrobić, by zawsze wyglądać promiennie i zachwycać innych? Nie jest to trudne, wystarczy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, które mają zbawienny wpływ na samopoczucie i urodę.

 

Piękno nie ma swojego wzorca – to, co podoba się jednemu, na innym nie musi robić wrażenia. Podobnie jest z kobiecą urodą – każda z nas ma w sobie coś wyjątkowego, co może zawrócić w głowie, nawet jeśli daleko nam do wyglądu modelek spoglądających z okładek czasopism. Są jednak uniwersalne sposoby, by zawsze prezentować się dobrze i zachwycać innych swoim wyglądem.

 

1. Wysypiaj się

Sen jest sprzymierzeńcem urody – choć brzmi to banalnie prosto, nie należy tej rady bagatelizować. W nocy, gdy odpoczywamy, odpoczywa również nasza skóra, w ciągu dnia zmagająca się z makijażem, promieniowaniem słonecznym i… emocjami, które pozostawiają na niej ślady w postaci zmarszczek mimicznych.

– Nocna regeneracja sprzyja lepszemu wchłanianiu substancji odżywczych z kremów, poprawia ukrwienie i usuwa toksyny. Ponadto dobry, odpowiednio długi sen pozwoli w bardzo wielu sytuacjach zniwelować postarzającą i nadającą smutny, zmęczony wygląd opuchliznę i worki pod oczami – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

 

2. Znaj umiar

Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu – nie ma w tym nic złego, jeśli poprawia on nasz wygląd i samopoczucie. Gorzej, jeśli tracimy zdrowy rozsądek i zamiast podkreślić urodę, maskujemy prawdziwy wygląd. Przesada w ilości używanych kolorowych kosmetyków jest nie tylko niezdrowa dla skóry, ale może powodować karykaturalny wygląd, sugerując innym, że nie najlepiej czujemy się we własnym ciele.

Dlatego mocny make-up zostawmy na wyjątkowe wieczorne wyjścia, a na co dzień stawiajmy na umiar i naturalność. Pamiętajmy o kremach CC, czy BB. Są lżejsze niż typowe make up, równocześnie pielęgnują skórę i nie obciążają jej. Zawierają filtry przeciwsłoneczne.

 

3. Zadbaj o cerę

Zadbana, gładka cera to jeden z głównych atrybutów młodości, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji możliwe jest jej utrzymanie także w późniejszym wieku. Podstawą powinno być dokładne oczyszczanie i regularne nawilżanie. Jeśli jednak na twarzy widoczne są już oznaki starzenia się, warto sięgnąć po możliwości, jakie daje medycyna estetyczna.

Osobom, którym zależy na przywróceniu młodego wyglądu, polecam szczególnie zabiegi ujędrniające i poprawiające owal twarzy – są to elementy, które w największym stopniu rzutują na nasz wygląd. Warto wziąć pod uwagę nieinwazyjny zabieg Venus Freeze, oddziałujący na skórę za pomocą fal radiowych, lub zabieg Zaffiro, podczas którego promieniowanie podczerwone IR skręca włókna kolagenowe, zapewniając natychmiastowy efekt odmłodzenia – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Dużą skutecznością odznacza się też osocze bogatopłytkowe, czyli oparty na technice mezoterapii zabieg wykorzystujący koncentrat autologicznych płytek krwi. Poprawia on gęstość skóry i zmniejsza zmarszczki. Każdy z tych zabiegów jest całkowicie bezpieczny w okresie letnim – dodaje dr Kuźmińska.




4. Pamiętaj o zębach

Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech, ale czasem nawet przy starannej higienie nasze zęby nie wyglądają tak, jak byśmy chciały. Na szczęście obecnie niemal z każdym defektem można sobie łatwo poradzić: współczesne aparaty ortodontyczne dyskretnie poprawią krzywy zgryz, a szeroki wybór preparatów wybielających pomoże rozjaśnić odcień zębów. Należy jednak pamiętać, by wszelkie tego typu upiększające zabiegi wykonywać pod kontrolą stomatologa.

 

5. Uśmiechaj się!

Uśmiech i pozytywne nastawienie zawsze dodają pewności siebie i sprawiają, że inni odbierają nas lepiej. Nawet drobne zmarszczki mimiczne, które od uśmiechu tworzą się w kącikach oczu, nie muszą być powodem do zmartwień – w końcu lepiej chwalić się tą oznaką pogodnego usposobienia, niż w nieustannej powadze pielęgnować kamienne oblicze. Co ciekawe, naukowcy udowodnili, że sam fakt uśmiechania się, nawet wymuszonego, sprawia, że w mózgu wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Nie ma zatem lepszego sposobu na dobre samopoczucie i promienny wygląd.

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ