Tatuaże – napis czy grafika?



Ile ludzi chodzi po Ziemi tyle różnych pomysłów na tatuaż. Oczywiście grupę tę trzeba najpierw uszczuplić o osoby, które ten sposób ozdabiania ciała uznają za, mówiąc kolokwialnie, głupi. Na szczęście współczesne społeczeństwo zaczyna rozumieć, że tatuaż jest jedynie forma sztuki, która wykonana przez artystę może stać na równi z innymi przejawami tego typu twórczości plastycznej.

Są oczywiście osoby, które idą za modą i wybierają tatuaże z wzornika dostępnego w salonie lub decydują się na tzw. tribal, czyli bliżej nieokreślony wzór zbudowany z różnej grubości poskręcanych linii. Cała reszta ludzi musi zmagać się z dylematem: obrazek czy może napis? A może i to i to połączone w jakiś gustowny sposób?

 

Jak nietrudno zauważyć słowo pisane jest we współczesnej kulturze odrobinę niedoceniane. Widać to zwłaszcza wśród tatuaży, które w większości są graficznym opracowaniem jakiegoś ważnego dla nas motywu. Powszechnie uważa się, że napis zbyt często powtarza się u różnych ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o popularne aforyzmy i złote myśli. Tatuaż powinien być przecież wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny oraz w pełni oddawać nasze wnętrze, zainteresowania, charakter itp. Z tego też powodu nie doceniamy tatuaży-napisów, gdyż mamy wrażenie, że wszystko to już gdzieś było, że aż trąci kiczem.

Co ciekawe i na pierwszy rzut oka dziwne, coraz częściej powstają właśnie salony tatuażu zajmujące się wyłącznie tatuowaniem napisów na skórze swoich klientów. Jeśli więc chcemy podjąć dobrą decyzje odnośnie przyszłego tatuażu warto udać się najpierw do kilku różnych salonów i tam zasięgnąć profesjonalnej porady. Osoby pracujące w salonie tatuażu to najczęściej pasjonaci tego typu ekspresji artystycznej (jeśli ktoś woli można też użyć określenia rzemiosła), którzy chętnie doradzą nam i udzielą wszelkich potrzebnych informacji na temat wykonywanych przez nich tatuaży oraz technik.

Wytatuowanie napisu jest tańsze niż zrobienie standardowego tatuażu, który prawdę mówiąc wymaga o wiele więcej talentu. Nawet kilka słów może być oryginalnych jeśli zajmie się nimi specjalista, zwłaszcza, że liczba dostępnych czcionek jest tak duża, iż niezmiernie trudno wymyślić jakąś nową. Oczywiście nie należy decydować się na pierwszy-lepszy cytat znaleziony na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google.

Osoby czytające książki, oglądające filmy, czy też słuchające muzyki na pewno potrafią odnaleźć w swojej głowie słowa, które wywołują u nich przyspieszone bicie serca – to właśnie one powinny znaleźć się na twojej skórze.




Napis może również być częścią większego tatuażu i uzupełnieniem grafiki (lub na odwrót – to rysunek może stanowić detal wzbogacający tych kilka słów na twojej skórze). Napis jest poza tym dyskretniejszy i łatwiej dopasować go do fizjonomii ludzkiego ciała, co sprawia, że może być umieszczony niemal na każdej części twojego ciała. Może być kolorowy lub czarno-biały.

Oczywiście ryzyko, że się nie uda są takie same jak przy grafice – litery mogą być krzywe, nieproporcjonalne, nieczytelne… wiele rzeczy może pójść nie po naszej myśli. Dlatego najlepszą radą dla osoby chcącej zrobić sobie tatuaż jest „zastanów się dobrze czego chcesz, nie bój się pytać i mieć wątpliwości i nie sugeruj się ceną, gdyż tam gdzie najtaniej, tam nierzadko jakość jest na równie niskim poziomie”.

Tatuaż ciężko jest poprawić, zwłaszcza napis – zostaje wtedy jedynie całkowita przeróbka, dlatego rozsądek powinien być na pierwszym miejscu skoro już chcemy tak poważnie ingerować w wygląd swojego ciała.

Dziękujemy redakcji Zdobienie-Ciała.pl za pomoc przy pisaniu tekstu.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ