Skuteczne nawilżanie skóry



Na piękny wygląd każdej kobiety składa się wiele rozmaitych czynników, ale bez dwóch zdań jednym z najważniejszych z nich jest wygląd naszej skóry – gdy jest zadbana i zdrowa, całe aż lśnimy, natomiast zniszczona, popękana i sucha skóra robi raczej fatalne wrażenie niezależnie od tego, jak świetnie jesteśmy ubrane czy jak rewelacyjny makijaż sobie właśnie dziś zrobiłyśmy.

Pomimo szerokiej dostępności produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry wiele pań albo zapomina o ich stosowaniu, albo używa ich niekonsekwentnie i nieumiejętnie, czego efekty są dość mizerne. Dlatego właśnie dziś skupimy się na tym, w jaki sposób prawidłowo zadbać o skórę i jakich kosmetyków używać, aby odzyskała piękny wygląd, jędrność i elastyczność – wbrew pozorom nie wymaga to wielkiego wysiłku.

Delikatność to podstawa

Najlepszym początkiem codziennej higieny skóry jest kąpiel lub prysznic, przy czym należy pamiętać o dwóch zasadniczych sprawach. Po pierwsze woda nie może być zbyt ciepła, choć nie powinna także być lodowata – chyba, że mamy problem z cerą naczynkową, ale nawet wtedy zimny natrysk stosujemy dopiero po właściwej kąpieli. Najlepsza jest temperatura o kilka stopni wyższa od temperatury naszego ciała, czyli w granicach 40-42 stopni Celsjusza.

Po drugie natomiast po wyjściu z kąpieli nie wycierajmy się ręcznikiem, a delikatnie osuszmy skórę, co zapobiegnie mechanicznym uszkodzeniom naskórka. Mydło lub żel powinny być takie, by nie zostawiać żadnych osadów na skórze oraz nie podrażniać jej: im więcej naturalnych składników, tym lepiej.



Regeneracja i nawilżanie skóry

Kolejnym etapem jest złuszczenie martwego naskórka i nie dopuszczenie do przesuszenia skóry – z tego względu peeling należy stosować nie częściej niż 2 razy w tygodniu, ponieważ jest on dość obciążającym zabiegiem pielęgnacyjnym i zwykle potrzeba przynajmniej kilku dni na to, by powstałe w jego wyniku mikrouszkodzenia skóry zregenerowały się.

Ogromną pomocą w tym procesie są dobrze dobrane kosmetyki nawilżające, których podstawowym zadaniem jest przywrócenie i utrzymanie równowagi hydrolipidowej naszej skóry. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza zimą, kiedy skóra jest narażona na działanie ujemnych temperatur, a także wiosną i latem, gdy światło słoneczne operuje już bardzo mocno i trudno się oprzeć pokusie wystawienia na jego promienie jak największej powierzchni ciała. Zachowujmy te proste zasady, a nasz skóra będzie wyglądać młodo i zdrowo przez długie lata!

Skuteczne preparaty do nawilżania skóry znajdziesz na stronie http://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciaa/

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ