Skuteczne nawilżanie skóry



Na piękny wygląd każdej kobiety składa się wiele rozmaitych czynników, ale bez dwóch zdań jednym z najważniejszych z nich jest wygląd naszej skóry – gdy jest zadbana i zdrowa, całe aż lśnimy, natomiast zniszczona, popękana i sucha skóra robi raczej fatalne wrażenie niezależnie od tego, jak świetnie jesteśmy ubrane czy jak rewelacyjny makijaż sobie właśnie dziś zrobiłyśmy.

Pomimo szerokiej dostępności produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry wiele pań albo zapomina o ich stosowaniu, albo używa ich niekonsekwentnie i nieumiejętnie, czego efekty są dość mizerne. Dlatego właśnie dziś skupimy się na tym, w jaki sposób prawidłowo zadbać o skórę i jakich kosmetyków używać, aby odzyskała piękny wygląd, jędrność i elastyczność – wbrew pozorom nie wymaga to wielkiego wysiłku.

Delikatność to podstawa

Najlepszym początkiem codziennej higieny skóry jest kąpiel lub prysznic, przy czym należy pamiętać o dwóch zasadniczych sprawach. Po pierwsze woda nie może być zbyt ciepła, choć nie powinna także być lodowata – chyba, że mamy problem z cerą naczynkową, ale nawet wtedy zimny natrysk stosujemy dopiero po właściwej kąpieli. Najlepsza jest temperatura o kilka stopni wyższa od temperatury naszego ciała, czyli w granicach 40-42 stopni Celsjusza.

Po drugie natomiast po wyjściu z kąpieli nie wycierajmy się ręcznikiem, a delikatnie osuszmy skórę, co zapobiegnie mechanicznym uszkodzeniom naskórka. Mydło lub żel powinny być takie, by nie zostawiać żadnych osadów na skórze oraz nie podrażniać jej: im więcej naturalnych składników, tym lepiej.



Regeneracja i nawilżanie skóry

Kolejnym etapem jest złuszczenie martwego naskórka i nie dopuszczenie do przesuszenia skóry – z tego względu peeling należy stosować nie częściej niż 2 razy w tygodniu, ponieważ jest on dość obciążającym zabiegiem pielęgnacyjnym i zwykle potrzeba przynajmniej kilku dni na to, by powstałe w jego wyniku mikrouszkodzenia skóry zregenerowały się.

Ogromną pomocą w tym procesie są dobrze dobrane kosmetyki nawilżające, których podstawowym zadaniem jest przywrócenie i utrzymanie równowagi hydrolipidowej naszej skóry. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza zimą, kiedy skóra jest narażona na działanie ujemnych temperatur, a także wiosną i latem, gdy światło słoneczne operuje już bardzo mocno i trudno się oprzeć pokusie wystawienia na jego promienie jak największej powierzchni ciała. Zachowujmy te proste zasady, a nasz skóra będzie wyglądać młodo i zdrowo przez długie lata!

Skuteczne preparaty do nawilżania skóry znajdziesz na stronie http://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciaa/

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ