Sińce i opuchniete oczy. Sposoby na opuchniete i zmęczone oczy.



Oczy nie kłamią! Zdradzają nasze uczucia, stan zdrowia i wiek! Przez nasze oczy dociera ponad 70% wszystkich informacji jakie odbieramy, więc powinniśmy zadbac o nie szczególnie.

Sińce, worki pod oczami oraz opuchlizna to bardzo częste objawy, które mogą miec różne podłoże, począwszy od złej diety i niewyspania kończywszy na poważnych dolegliwościach zdrowotnych.

Sińce i worki pod oczami a poranne dramatyczyli brak snu:

Bywa iż czasami worki i sińce pod oczami oraz przekrwienia czy ciemne obówdki są powodem porannych “dramatów”, czyli niewyspania (zarwanej nocy). Na szczęście możemy nad tym skutecznie panowac poprzez zmianę stylu życia i wprowadzeniu kilku zasad, które skutecznie usuną sińce pod oczami oraz sprawią iż nasze oczy nie będą opuchnięte.

Opuchnięte oczy jak wspominaliśmy wczesniej moga byc efektem braku snu ale i też mogą byc spowodowadne zbyt długim snem.

Sińce i worki pod oczami oraz opuchlizna mogą też ( a właściwie występują bardzo często) z powodu naduzywania alkoholu, since i opuchlizna mogą też wystepowac przez choroby o podłożu alergicznym ( zob. Alergia choroba obecnej cywilizacji ), czyli katar sienny, astma.



Since i worki pod oczami oraz opuchniete oczy moga wystepowac na podłożu genetycznym, czyli rodzinna skłonnośc do worków pod oczami i sinców. U niektórych kobiet since pod oczami spowodowane są dużą ilością pigmentu właśnie w okolicy oczu.

Sposoby na sińce, worki pod oczami oraz opuchliznę:

Opuchlizny pod oczami nie można zlikwidowac na stałe ( jedynie metodą operacyjną ), ale aby zmniejszyc opuchlizne pod oczami oraz sińce można zastosowac proste domowe sposoby:

Kiedyś nasze babcie stosowały okłady z herbaty i plasterków ogórka, jednak dziś już wiemy że to chłód a nie skład okładu pozwala zniwelowac opuchlizne pod oczami i sprawic by nasze oczy nie były opuchniete.

Chłód czyli zimne okłady na oczy, powoduje zmniejszenie opuchlizny oczu, ponieważ następuje skurczenie się naczynek krwionośnych.

 – Spróbuj położyc kostki lodu na oczy i poleż z ta lodową “maseczką” kilka minut (uważaj jednak z lodem gdy masz skłonności do pękania naczynek krwionośnych).

 – Inne metodą schładzania i niwelowania opuchlizny pod oczami, jest schłodzenie łyżeczek od cherbaty a nastepnie położenie ich na oczy. Możemy także zarekomendowac iż dobre efekt dają plasterki schłodzonego surowego ziemniaka.

modanaurode.pl  -  opuchlizna pod oczami

 – Kolejnym sposobem na opuchnięte oczy jest masaż. Możemy go wykonac środkowym palcem, delikatnie oklepując ale szybko przesuwając palec ruchem półkolostym od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego i z powrotem. Możemy dodac iż tylko minuta takiego masażu daje naprawdę zauważalne efekty!!!!

 – Na opuchniete oczy świetnym rozwiązaniem tez jest intensywna gimnastyka, dodatkowo są teorie iż nachylenie odpowiednie głowy podczas snu tez ma ogromny wpływ na powstawanie opuchlizny

oraz worków pod oczami.

Co może powodowac powstawanie sińców i worków oraz opuchlizny pod oczami?:

– sińce i opuchliznę pod oczami mogą powodowac niektóre specyfiki np. moga to byc krople do oczu, płyn do szkieł kontaktowych ( zobacz wszystko o szkłach kontaktowych ) make-up, jeśli chcemy zidentyfikowac przyczynę opuchniętych oczu musimy odstawiac kolejno odstawiac produkty.

 – Nastepnym specyfikiem który może powodowac opuchlizne pod oczami oraz worki czy sińce, moga byc kremy jakich używamy do pielegnacji twarzy. Starajmy się uzywac pod oczy kremów hipoalergicznych.

 – Dodatkowym czynnikiem wpływajacym na powstawaniu opuchlizny pod oczami czy sińców może byc zła dieta jaką stosujemy co dnia lub uczulenie na konkretne pokarmy.

Sińce pod oczami:

Niektórzy rodzą się ze skłonnościami do powstawania sińców pod oczami. jednakże takie skłonności ujawniają się dopiero z wiekiem, w momencie gdy nasza skóra traci elastycznośc.

Ciemne obwódki pod oczami oraz przekrwienie oczu moga byc spowodowane np. dymem papierosowym, kurzem lub innymi czynnikammi drazniacymi.

modanaurode.pl  -  since i worki pod oczami

Nagromadzonne w organizmie składniki chemiczne rozszerzająnaczynka krwionośne wokół oczu. Krew przepływając przez naczynka, powoduje ściemnienie powierzchni skóry i opuchnięcie oczu.

Podobną reakcję mogą spowodowac niektóre specyfiki do oczu. Brak snu tez ma ogromny wpływ na kondycje naszych oczu, na powstawanie sinców pod oczami czy też opuchlizny.

Dletego pamiętajmy o odpowiedniej diecie, musiumy zadbac o to by nasz sen był zdrowy tzn. nie za krótki i nie za długi. Unikajmy zadymionych pomieszczeń, jesli mamy skłonności do uczuleń na kosmetyki używajmy tych sprawdzonych hipoalergicznych.

Zadbajmy tez o odpowiednią dietę, ponieważ złe odzywianie ma naprawdę kolosalny wpływ na nasze oczy. Zła dieta to również bardzo często problemy ze snem, który ma ogromny wpływ na to jak wyglądaja nasze oczy.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ