Rozpraw się z przebarwieniami! Laser na przebarwienia!



Przebarwienia to problem około 30% kobiet po 30. roku życia i około 90% w wieku 50+. Medycyna estetyczna coraz częściej wykorzystuje w terapii depigmentacyjnej technologie laserowe. Powód jest prosty – są bezpieczne i skuteczne. Które będą najlepsze?

 

Cosmelan, Dermamelan, czy peelingi chemiczne należą do standardowych metod leczenia przebarwień. Lekarze coraz częściej proponują skorzystanie z bardziej zaawansowanych zabiegów depigmentacyjnych.

– W zależności od wskazań specjalista może wybrać jeden z szerokiego panelu zabiegów laserowych – powód jest prosty to bezpieczna i niezawodna metoda, która jest zarazem najmniejszym obciążeniem dla pacjenta – nie wyklucza go z życia codziennego. Również sami zainteresowani wiedzą o laserach coraz więcej – częściej o nie pytają i chętniej z nich korzystają – mówi Ewa Ziarkowska, kierownik Dermamed we Wrocławiu.

 

Nie tylko wakacyjne pamiątki

Przebarwienia dają o sobie znać zwłaszcza pod koniec lata, ponieważ pojawiają się na skutek kontaktu skóry z promieniami ultrafioletowymi. Najgroźniejsze są nieodczuwalne na skórze, a przenikające do jej głębokich warstw promienie UVA – nie tylko powodują zaburzenia pigmentacji, ale również przyspieszają proces fotostarzenia i mogą wywołać raka.

Powstawaniu plam posłonecznych sprzyjają również: zaburzenia poziomu hormonów, zastępcza terapia hormonalna, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, ciąża, stosowanie niektórych kosmetyków (z retinolem, kwasami AHA) i leków (np. antybiotyki).

– Na przebarwienia skarży się ponad 35% kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% pań po pięćdziesiątce. Dzisiejsza medycyna nie jest bezsilna. Kluczowa jest jednak szybka konsultacja z lekarzem, która pozwoli zdiagnozować przyczynę i odpowiednio dobrać indywidualne leczenie  dodaje Ewa Ziarkowska z Dermamed. Które rozwiązania są najskuteczniejsze?

 

Światło zaszkodziło, światło pomoże

Przełomową technologią w usuwaniu przebarwień jest laser Nordlys. Nazwa urządzenia oznacza ,,północną zorzę polarną” i nawiązuje do terapeutycznych właściwości światła. Metoda wykorzystuje technologię selektywnego pasma, która pozwala na wyeliminowanie niebezpiecznych długości fali świetlnej, tym samym dopuszczając tylko te, które korzystnie wpływają na efekt zabiegu.

Czas wysłania impulsu jest krótszy, niż jedna milisekunda, co dodatkowo podnosi skuteczność zabiegu – w jego przypadku można działać precyzyjniej niż w przypadku tradycyjnych laserów. Pozwala poddawać zabiegom zmiany, których leczenie nie było wcześniej możliwe.

– Metoda cechuje się wyjątkową skutecznością i wysokim bezpieczeństwem. Redukuje przebarwienia, ale również przywraca skórze młody wygląd. Nordlys może być stosowany w różnych obszarach zabiegowych: na twarz, dekolt, dłonie – mówi Dorota Kliszewska, szkoleniowiec technik laserowych w Dermamed we Wrocławiu.



Amerykański hit w Polsce

Jedną z najpopularniejszych kuracji w Stanach Zjednoczonych jest FotoFacial. Od niedawna można z niej korzystać również nad Wisłą. Jej podstawową zaletą jest nie tylko likwidowanie przebarwień, ale również fotoodmładzanie skóry.

Laser eMax w procedurze Fotofacial wykorzystuje podczas zabiegu dwa różne rodzaje energii: światło podobne do tego, które emituje IPL podczas zabiegu fotoodmładzania i prąd RF (radiofrekwencję).

Takie połączenie powoduje likwidację przebarwień, usunięcie zmian naczyniowych np. zaczerwienia skóry oraz kontrolowaną reakcję podgrzania włókien kolagenu w skórze co skutkuje ich obkurczeniem co prowadzi do poprawy jędrności i napięcia skóry.

Dodatkowo metoda zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów skóry indukowanych promieniami słonecznymi. Dodatkowym atutem jest czujnik temperatury wbudowany we wszystkich aplikatorach urządzenia co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo zabiegu.

 Metoda działa kompleksowo, a przy tym skutecznie i bezpiecznie. Powrót do normalnego trybu życia jest natychmiastowy. Efekt – widoczny bezpośrednio po zabiegu, dodatkowo – wraz z produkcją nowych włókien w skórze – nasila się z czasem – mówi Dorota Kliszewska.

Dogłębna walka

W przypadku przebarwień skóry, lekarz każdorazowo indywidualnie ocenia problem i zaleca odpowiednie rozwiązanie. W zależności od wskazań, w niektórych rodzajach  przebarwień korzystne jest zastosowanie lasera frakcyjnego Renas: – Tego typu lasery nie działają na całą powierzchnię skóry, tylko na wybrany obszar. Dzięki temu, przy głębokim działaniu, proces gojenia przebiega szybko – wyjaśnia ekspert.

Dzięki odpowiednio dobranej sile światła, na skórze powstają miliony mikroskopijnych stref przegrzanych komórek, które w ciągu kilku dni ulegają złuszczeniu. Jednocześnie na skutek pobudzenia procesów naprawczych dochodzi do stymulacji nowego kolagenu – wraca napięcie i elastyczność, skóra zostaje rozjaśniona a jej koloryt wyrównany. Ponadto skóra zostaje wygładzona (redukcja porów, nierówności).

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ