Przygotuj się do lata. Polecane zabiegi



Przygotuj się do lata. Polecane zabiegi

Ekspozycja na słońce – z jednej strony jest zbawienna, z drugiej szkodliwa dla naszego organizmu. Jeśli chcemy wyglądać pięknie latem, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Dotyczy to również wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Część zabiegów wykonamy bez przeszkód nawet w upalne dni, ale z innymi lepiej wstrzymać się do września.

Dr Marcin Repetowski z kliniki CM Wodna 25 w Łodzi wyjaśnia, którym zabiegom możemy poddać się nawet przy wysokiej temperaturze za oknem, a z których lepiej zrezygnować i poczekać do jesieni.

Co mi wolno, a czego nie?

– Latem bez przeszkód można poddawać się zabiegom, które nie podrażniają zewnętrznych warstw skóry oraz po których wykonaniu skóra nie jest narażona na poparzenie i powstanie przebarwień – wyjaśnia dr Marcin Repetowski z łódzkiej kliniki. – W tym okresie śmiało możemy zatem pomyśleć o zabiegu mezoterapii, niwelowaniu zmarszczek, bruzd i blizn kwasem hialuronowym, powiększeniu ust czy botoksie, szczególnie pomocnym w walce z potliwością pach, dłoni czy stóp.

Latem rzadziej przeprowadza się natomiast pilingi z użyciem kwasów, zabiegi laserowe i wykorzystujące światło, np. IPL – dodaje lekarz. Przeciwwskazaniem do ich wykonania jest ryzyko wystąpienia na skórze plam i przebarwień. – Podrażniona w wyniku zabiegu skóra może po ekspozycji na słońce nierównomiernie produkować swój barwnik, melaninę, a to z kolei prowadzi do powstawania nieestetycznych plam – wyjaśnia ekspert.



Odżywczy koktajl

Pod wpływem promieni słonecznych skóra ulega również przesuszeniu. Wówczas z powodzeniem można zastosować mezoterapię igłową. – Pacjentkom, które zgłaszają się do gabinetu z problemem nieodżywionej, suchej skóry, polecam mezoterapię preparatem Redensity I. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry, techniką mikronakłuć, odżywczego koktajlu bogatego w minerały, aminokwasy, antyoksydanty i witaminę B6. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, czyli w sam raz na to, by latem zachwycać promienną cerą i atrakcyjnym dekoltem – wyjaśnia lekarz. Mezoterapia nie wyklucza nas z codziennych czynności oraz ekspozycji na słońce.

Zwróć uwagę, że…

W doborze zabiegu do potrzeb skóry, liczą się również zastosowane składniki. Piling można przeprowadzić z użyciem środków o silnym, złuszczającym działaniu, ale też delikatnym, regenerującym. Mocny kwas glikolowy korzystniej zatem zastąpić np. kwasem migdałowym, który nie zawiera substancji fotouczulających i z tego względu nie narazi nas na powstanie przebarwień.

Myśli o laserowym lub świetlnym zamykaniu naczynek również lepiej skierować na inny tor i zamiast nich rozważyć raczej wykonanie zabiegu wzmacniającego naczynia – z użyciem jonoforezy. Pamiętajmy także, że latem należy unikać zabiegów z użyciem tretinoiny – na trądzik, chirurgicznych (blizny są widoczne w słońcu), a z wypełniaczy wybierać te, które wstrzykuje się w głębsze warstwy skóry.

Konsultacja merytoryczna: dr Marcin Repetowski, klinika CM Wodna 25 w Łodzi.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ