Przebarwienia skórne. STOP! Przebarwieniom.



Przebarwienia mogą pojawić się w różnym wieku. Każde z nich jest defektem kosmetycznym, który niejednemu potrafi uprzykrzyć życie.

Istnieją jednak sprawdzone sposoby na ich wybielenie lub całkowite usunięcieWarto je poznać!

Po przebytej ciąży, wskutek przyjmowania antykoncepcji czy po pełnym słońca lecie – przyczyn powstawania przebarwień może być co najmniej kilka. Z reguły dzieli się je na wrodzone i nabyte. Do tych pierwszych zaliczamy chociażby piegi, do drugich m.in. plamy soczewicowate, posłoneczne, starcze, ostudy bądź przebarwienia powstałe wskutek działania niektórych leków, urazów czy stanów zapalnych skóry.

Zmiany mogą wystąpić na całym ciele, ale przeważnie są zlokalizowane na twarzy, dłoniach czy szyi. Z przebarwieniami możemy próbować uporać się samemu w domu lub zwrócić się o pomoc do specjalisty z zakresu dermatologii estetycznej.



Walka w pojedynkę – domowe sposoby

Prostymi metodami zmniejszającymi widoczność przebarwień są domowe maseczki, a wśród nich zwłaszcza te zrobione ze świeżego ogórka, który słynie ze swoich właściwości rozjaśniających cerę. Nie mniej pomocne mogą okazać się toniki przyrządzone na bazie soku z cytryny.

Domowa pielęgnacja często przynosi jedynie krótkotrwałe efekty, dlatego powinno stosować się ją wspomagająco wraz ze specjalistycznymi kosmetykami oraz maściami dermatologicznymi. Gama dermokosmetyków jest szeroka zarówno pod względem cen, producentów, jak i osiąganych rezultatów. Wybierając odpowiedni preparat, należy zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej, żeby znalazły się w nim takie substancje, jak kwas azelainowy, witaminy A i C czy ekstrakty pochodzenia naturalnego – z rumianku, porzeczki lub wspomnianego ogórka.

W gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej łatwo dostępne są też profesjonalne serie kosmetyków pozwalające uzyskać jednolity koloryt skóry (np. rozjaśniająca seria eLure). Kremy oparte na innowacyjnych enzymach są antyalergiczne i bezpieczne dla każdego typu skóry. Z kolei u kosmetyczki można wykonać peelingi chemiczne, złuszczające albo mechaniczne. Takie kuracje wymagają kilku powtórzeń z zachowaniem przerw, jakim musi być poddana skóra podrażniona zabiegiem złuszczającym.

Najlepszą profilaktyką, jaką możemy zafundować cerze, jest używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Kiedy przebarwienia utrzymują się przez kilka miesięcy bez widocznej poprawy, stają się rozległe i głębokie, to znak, że nie dadzą sobie z nimi rady zwykłe metody.

Światło lasera skuteczną bronią w walce z przebarwieniami

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możliwe jest rozwiązanie problemu zbędnych zmian barwnikowych. Sprawdzoną metodą redukcji przebarwień jest technologia es. – Jest to innowacyjne połączenie energii światła z energią prądu RF, co znacznie podnosi skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Usuwanie zmian polega tutaj na selektywnej absorpcji światła w tkance zawierającej zwiększoną ilość barwnika, czyli w tym wypadku w melaninie, oraz dogrzaniu jej za pomocą prądu RF do temperatury, w której ulega uszkodzeniu. Wskutek tego jest ona usuwana i tym samym zmiany pigmentowe ulegają zanikowi lub rozjaśnieniu – tłumaczy Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach laserowych.

Zabieg z wykorzystaniem lasera ma na celu wyrównanie kolorytu skóry, a więc usunięcie piegów, wszelkiego rodzaju plam czy przebarwień bez względu na typ skóry. – Ważne, aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem, ale i zimnem. Okres rekonwalescencji musi potrwać kilka dni i zupełnie naturalną reakcją skóry będzie ciemnienie zmian, a nawet ich niewielkie łuszczenie się – dodaje ekspert. Sam zabieg odznacza się wysokim bezpieczeństwem oraz komfortem – aparatura została wyposażona w mechanizm chłodzenia skóry i monitoring temperatury, który w pełni kontroluje proces nagrzewania się tkanki.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ