Profilaktyka dla urody



Kiedy mamy 25-30 lat nie zawsze odpowiednio dbamy o skórę. Często wydaje nam się, że na bardziej zaawansowaną pielęgnację mamy jeszcze czas, a konieczność wizyty w gabinecie medycyny estetycznej to odległa przyszłość.

Warto jednak pamiętać, że jest to czas, kiedy możemy wpłynąć na nasz wygląd za 10 czy 15 lat. W jaki sposób? O zabiegach skierowanych do młodszych pacjentek i roli, jaką odgrywa profilaktyka przeciwstarzeniowa rozmawiamy z lek. med. Moniką Królikowską-Antczak z kliniki Antamed w Łodzi.

 

W jakim wieku najlepiej wybrać się po raz pierwszy do gabinetu medycyny estetycznej?

Najlepiej zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej już ok. 30-35 roku życia, ale wszystko zależy od wielu indywidualnych uwarunkowań. W tym wieku zazwyczaj zauważamy już pierwsze efekty procesu starzenia. Warto im zapobiegać i wyprzedzać czas – pozwoli to zachować skórę w dobrej kondycji na długo oraz uniknąć w przyszłości kosztownych i inwazyjnych zabiegów.

 

A jak to wygląda w praktyce – czy pacjentki rzeczywiście zgłaszają się w tym najlepszym dla nich momencie?

Niestety najczęściej nie. Pierwsza wizyta z reguły odbywa się po 45 roku życia, kiedy pacjentki widzą już u siebie poważniejsze zmiany i chcą im przeciwdziałać. Z pewnością ma to też wiele wspólnego z nie do końca prawdziwym przekonaniem, że medycyna estetyczna jest bardzo kosztowna – panie w tym wieku najczęściej mają już lepszy status majątkowy. Często pojawiają się też osoby, które są po dużych życiowych zmianach, zarówno tych związanych z pracą, jak i życiem osobistym.

 

Jak ważna dla procesu starzenia się jest profilaktyka?

Sądzę, że skuteczna profilaktyka, obok uwarunkowań genetycznych, jest najskuteczniejszym sposobem spowolnienia procesu starzenia. Biorąc pod uwagę to, że obecnie nasza skóra jest bardzo narażona na działanie wolnych rodników oraz na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych, naprawdę warto odpowiednio o nią zadbać. Osoby młode powinny zwracać uwagę szczególnie na zabiegi regeneracyjne, odżywcze i nawilżające.

 

Z jakimi problemami możemy mieć najczęściej do czynienia w młodym wieku?

Młodsze pacjentki najczęściej zgłaszają się z powodu widocznych zmarszczek mimicznych, cieni pod oczami, nierównego kolorytu naskórka. Odpowiednio dobrane procedury z pewnością rozwiążą te problemy, ale to nie jedyna zaleta. Wczesne poddanie się właściwym zabiegom będzie pełniło również funkcję profilaktyczną i może przyczynić się do spowolnienia pojawiania się kolejnych zmian.



Jakie metody rozwiązania wymienionych problemów zazwyczaj Pani stosuje?

Na problem cieni i drobnych zmarszczek pod oczami najczęściej stosuję preparat Teosyal Redensity I, ponieważ oprócz efektu nawilżenia można obserwować po nim również wyraźne rozjaśnienie cieni pod oczami, rozświetlenie i zagęszczenie naskórka oraz poprawę mikrokrążenia.

Podobne efekty uzyskujemy na skórze całej twarzy, szczególnie jeżeli jest poszarzała i zmęczona oraz widać na niej przebarwienia. Po takim zabiegu mamy do czynienia z tzw. efektem wypoczęcia. Na problem zmarszczek mimicznych, szczególnie „kurzych łapek” oraz głębszych zmarszczek stosuję preparat Teosyal RHA 1.

Jest to preparat zawierający usieciowany i nieusieciowany kwas hialuronowy, który dostosowuje się do ruchów mimicznych twarzy i daje efekt naturalnego wypełnienia i zagęszczenia, a poprzez kwas hialuronowy nieusieciowany efekt nawilżenia. Zagęszcza skórę mocniej oraz zapobiega odkształceniom skóry w trakcie mimiki, co jest kluczowe dla zachowania naturalnego efektu.

 

Ekspert:

lek. med. Monika Królikowska-Antczak

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Odbyła specjalizację z Dermatologii i Wenerologii w Klinice Dermatologii Collegium Medicum UJ w Krakowie. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w Zakładzie Psychodermatologii Katedry Immunologii Klinicznej i Mikrobiologii. Medycyną estetyczną zajmuje się od 2006r. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Uczestniczy w konferencjach medycznych i zjazdach medycyny estetycznej w Polsce i za granicą. Prowadzi szkolenia z zakresu medycyny estetycznej.

 

O marce

Od 12 lat firma TEOXANE dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych.

Nowością na rynku jest linia preparatów dedykowanych najbardziej dynamicznym obszarom twarzy – TEOSYAL RHA, a także bogata linia kosmeceutyków. W Polsce produkty TEOSYAL są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ