Powiększanie piersi własnym tłuszczem



Dzięki lipofilingowi można powiększyć i ujędrnić biust, za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, bez wprowadzania do piersi „ciała obcego” jakim są implanty. Dodatkowo pozbywamy się tłuszczu z brzucha lub bioder. Lepsze efekty zabiegu uzyskać można dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.

 

2 etapy zabiegu.

Lipofiling i lipomodeling, czyli powiększanie i modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową jest procedurą, która zastąpić może tradycyjną metodę, polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Składa się z dwóch etapów:

1. Liposukcji wybranego obszaru ciała

2. Podaniu do piersi tłuszczu.

 

Bez implantów.

Efekty zabiegu powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu, bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała.

 

Pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Ponadto, jednoczasowo wykonuje się u Pacjentki liposukcję, pozbywając się tłuszczu z miejsc newralgicznych dla wyglądu (np. z fałd brzucha lub z bioder). Uzyskujemy wtedy podwójny efekt, gdyż pozbywamy się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelując sylwetkę. Z drugiej natomiast strony pozyskujemy tkankę, która jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień.

 

Niekiedy trzeba powtórzyć.

Minusem tego zabiegu jest to, że podczas jednokrotnej aplikacji tłuszczu nie można użyć go zbyt dużo, gdyż tłuszcz w tkance musi się „przyjąć”. Stąd zdarza się, że zabieg prostego lipofilingu należy powtórzyć dla uzyskania większego rozmiaru piersi.

 

Z komórkami macierzystymi.

W celu uzyskania lepszego efektu, niż przy typowym lipofilingu, opracowano metodę CAL (Cell Assisted Lipotransfer). Polega ona na podaniu do piersi tłuszczu, który wzbogacony jest o komórki macierzyste ADSC (Adipose Derived Stem Cells), wyodrębnione z tkanki tłuszczowej Pacjenta. Metodę tą jako pierwszy na świecie, wprowadził w 2008 r. Dr Yoshimura. Natomiast jednym z pierwszych ośrodków w Polsce, który zaczął wykonywać zabiegi tą metodą, był szpital Pulsmed w Łodzi.

 

Z tkanki tłuszczowej, pozyskanej z warstwy podskórnej, uzyskać można dużą liczbę komórek ADSC w porównaniu z innymi źródłami. Duże znaczenie, w zabiegu liposukcji, ma powtarzalny dostęp do pobieranego materiału, mała inwazyjność metody oraz ograniczenie bólu i dyskomfortu dla Pacjenta. Również prosta izolacja komórek z pobranej tkanki, oparta na trawieniu enzymatycznym.




Zalety metody CAL.

Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste, uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz, dzięki komórkom macierzystym, lepiej się „przyjmuje” w piersiach.

medycyna estetyczna zabieg liposukcja

Bezpieczeństwo onkologiczne.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powiększania piersi, zarówno metodami z użyciem implantów, jak i lipofilingiem oraz CAL, jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Jednak, zawsze przy kwalifikacji do zabiegu przeprowadzić należy:

– odpowiedni wywiad rodzinny

– badanie USG piersi (lub mammograficzne).

 

Jeśli są do tego wskazania, przeprowadzić należy dodatkowo szczegółowe badania genetyczne, które konsultowane są ze specjalistą onkologiem. Dotyczy to w szczególności Pacjentek z grupy ryzyka (obciążenia rodzinne, wiek powyżej 40 roku życia). Zawsze również, po wszelkich zabiegach powiększania piersi, standardem powinny być okresowe kontrole piersi.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ