Powiększanie piersi – naturalna metoda BRAVA AFT!



Jeszcze do niedawna powiększanie piersi wiązało się wyłącznie z koniecznością zastosowania silikonowych implantów. Nie jest to jedyna możliwość! W Polsce dostępna jest już metoda przeszczepu własnego tłuszczu z wykorzystaniem Systemu BRAVA™. Na czym polega? Wyjaśniamy.

Zabieg z użyciem Systemu BRAVA™ pozwala powiększyć piersi wykorzystując do tego własny tłuszcz pacjentki, bez konieczności wszczepiana ciała obcego w postaci implantów. Takie rozwiązanie skierowanie jest do kobiet, które obawiają się niezadowalającego lub nienaturalnego efektu końcowego w przypadku implantów i widocznych blizn, a za to cenią sobie możliwość osiągnięcia trwałych i naturalnych rezultatów.

Co więcej, jest to zabieg połączony z jednoczesną liposukcją obszaru ciała, z którego pobierana jest tkanka tłuszczowa (brzuch, pośladki, uda), wykorzystywana do późniejszego przeszczepu w piersi.




System BRAVA™ to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek, który nosi się 10 godzin dziennie przez kilka tygodni. Efektem noszenia jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie loży, która zostaje w momencie zabiegu wypełniona tkanką tłuszczową. Dlaczego System jest tak ważny w przeszczepie?

Wytworzone podciśnienie sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje naczynia limfatyczne, które zapewniają lepsze odżywienie tkanki i wspierają przeżycie wszczepionego tłuszczu. To podwyższa skuteczność przeszczepu oraz przeżywalność tkanki tłuszczowej do 80% (podczas, gdy tradycyjny przeszczep daje szansę ok 50%)*.

BRAVA™ AFT to metoda znana już od dawna i z sukcesami stosowana w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Kobiety, które poddały się zabiegowi cenią sobie w nim naturalność, niską inwazyjność, brak blizn oraz długiego okresu rekonwalescencji.

System może być stosowany zarówno w przypadku powiększania piersi ze względów estetycznych, rekonstrukcji piersi po mastektomii oraz korygowania wad wrodzonych tj. np. asymetria piersi, zespół Polanda, piersi bulwiaste.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ