Podjadajmy i nie tyjmy, czyli przekąski w ciągu dnia.



Podjadanie w ciagu dnia to naogół sięganie po to co mamy w pobliżu ręki, czyli paluszki, batoniki, chipsy czy cukierki. Jest to bardzo zły nawyk ponieważ właśnie w ten sposób dostarczamy naszemu organizmowi zbędne kalorie a co za tym idzie odkłada nam się niechciany tłuszczyk tam i ówdzie. Dlatego warto zaopatrzyc się w produkty malo kaloryczne ale też i zdrowe które dostarcza naszemu organizmowi wiele witamin.

Nasiona – jest to idealne rozwiązanie dla “podjadających”, nasiona słonecznika, czy tez pestki dyni bogate są w witaminy z grupy A, E, B oraz zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty.

Kanapki domowe – .zdrowe, zrobione przez Ciebie, czyli wiesz co jesz. Najlepiej zrobic kanapki z pieczywa ciemnego, dodac plasterek łososia, do tego sałate oraz pomidor.

Chipsy sojowe – idealne rozwiązanie dla osób lubiących chipsy. Bogate są w dużą ilośc białka. A co najważniejsze zawieraja tylko  3 gramy tłuszczu. Posiadaja także dużą ilośc potasu, magnezu, fosforu oraz wapnia.

modanaurode.pl  - podjadanie w ciagu dnia czyli przekaski



modanaurode.pl  -  podjadanie w ciagu dnia

Marchewki – na rynku dostepne są tzw. mini marchewki, świetne rozwiązanie by miec cos do podjadania pod ręką. Marchewki dostarczą nam niezbędnych witamin oraz mają korzystny wpływ na naszą cerę nadaja jej ładnego koloru a to za sprawą karotenu jaki posiadają. Marchewkimożesz przygotowac sobie sama w domowej kuchni.

Koktaj owocowy – to też możesz sama zrobic w domu, np. koktaj ze świezych truskawek. Wystarczy jeden jogurt naturalny zmiksowany z truskawkami, w ten sposób przygotujesz sobie napój bogaty w witaminy i niezwykle smaczny.

Nabiał – czyli serki białe, może to byc np. serek wiejski z dodatkami np. szczypiorku lub rzodkiewki. Jest to przekąska mało kaloryczna a zarazem bardzo odżywcza bogata w witaminy.

Oliwki – w swoim składzie posiadaja dużo witaminy A, B, C, E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe ale też fosfor, potas czy żelazo. Oliwki mają bardzo korzystny wpływ na nasza cerę.

Suszone owoce – Są źródłem witamin z grupy B, oraz bogate w błonnik. Idealne do zstąpienia słodyczy np. suszonymi bananami, morelami czy też śliwkami.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ