Piersi – jak wydobyć ich piękno?



Dla wielu kobiet posiadających piersi asymetryczne, z niedorozwojem czy po mastektomii zabieg korekty, wymodelowania i powiększenia biustu okazuje się być decyzją, która potrafi zmienić ich życie, dodać pewności siebie i uwierzyć w swoją kobiecość.

O „problematycznych” piersiach rozmawiamy z dr n. med. Andrzejem Krajewskim, specjalistą w zakresie chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

 

Dlaczego kobiety decydują się na zmianę wyglądu swoich piersi?

Najczęstszym powodem, dla którego pacjentka zgłasza się do chirurga plastyka jest wygląd biustu. Różnorodność zapotrzebowania na korektę piersi jest duża. Generalnie przyczyną decyzji o korekcie jest chęć zmiany rozmiaru. Pacjentki chcą powiększyć biust średnio o dwa rozmiary.

Równie częstym zabiegiem jest korekta piersi polegająca na ich podniesieniu – plastyce oraz przywróceniu ich jędrności. Do tego zabiegu zgłaszają się pacjentki, które utraciły jędrność i kształt piersi po porodzie i karmieniu. Oczywiście zgłaszają się także kobiety z deformacją piersi, asymetrią, wadami rozwojowymi, a także kobiety po przebytej mastektomii.

 

Czy często pacjentki z takimi „problematycznymi” piersiami zgłaszają się do Kliniki?

Estetyczny problem piersi to nie tylko problem związany z ich małym rozmiarem. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjentki, które chciałyby zmienić wygląd piersi w zakresie ich kształtu. Piersi asymetryczne, z niedorozwojem, opadające są bardzo częstym problemem, z którym zmaga się kobieta niezależnie od wieku i doświadczeń macierzyństwa.

Takie piersi są dużym wyzwaniem dla chirurga plastyka, gdyż oprócz doświadczenia i wiedzy, powinien posiadać także wyobraźnię. Na tej płaszczyźnie ważne jest ustalenie oczekiwań pacjentki z możliwościami chirurgicznymi. Omówienie zakresu operacji, blizn, planowanego kształtu piersi oraz ich rozmiar.

 

Jakie metody powiększenia piersi rekomenduje Pan Doktor?

Metod powiększania piersi jest kilka. Biust można powiększyć m.in. za pomocą implantów, a także poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu pacjentki. Natomiast najbardziej popularną z nich jest wszczepienie silikonowych implantów piersiowych. Panie, które zdecydowały się na korektę piersi dającą jedynie tymczasowy efekt, wracają do Kliniki i decydują się na zastosowanie metody dającej trwały rezultat.

W związku z tym, dla celów estetycznych, zdecydowanie rekomenduję pacjentkom zabieg z wykorzystaniem implantów. Zwłaszcza, że w naszej Klinice korzystamy wyłącznie z implantów najwyższej jakości, rekomendowanych i certyfikowanych, po przebytych badaniach klinicznych.

 

Jakie są zalety implantów?

Oprócz tego, że są one zbliżone kształtem do bardzo naturalnego, łezkowatego wyglądu kobiecych piersi, dodatkowo dzięki różnym modelom można bardzo precyzyjnie dobrać kształt i rozmiar do potrzeb każdej pacjentki. Zabieg z wykorzystaniem implantów rekomenduję także ze względu na bezpieczeństwo i trwałość metody. Pacjentki, które posiadają implanty bez problemów mogą być poddawane diagnostyce piersi, która w żaden sposób nie jest zakłócona.




Czy w każdym przypadku korekta piersi wiąże się z wszczepieniem implantów?

Nie każda pacjentka wymaga wszczepienia implantów. Czasami potrzebne jest wymodelowanie piersi w celu zmiany ich położenia i kształtu. Przy znacznej asymetrii piersi stosuje się techniki łączone. Często jedna pierś podlega modelowaniu w zakresie gruczołu, a druga pierś z powodu braku gruczołu jest powiększana – najczęściej implantem. Odrębne zagadnienie to piersi gigantyczne, z przerostem gruczołu – te poddawane są redukcji.

medycyna estetyczna zabieg powiekszania piersi piersi przed i po

Jak z Pana perspektywy zmienia się życie pacjentek po operacji?

Bardzo często pacjentki dzielą się swoimi odczuciami, wyrażając jak pozytywnie zmienia się ich życie po operacji. Piersi są bardzo istotnym atrybutem kobiecości. Priorytetem oczywiście jest ich zdrowie, ale równie ważne jest ich piękno, które dodaje kobietom pewności siebie, seksualności. Są ozdobą każdego kobiecego ciała.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ