Piersi – jak wydobyć ich piękno?



Dla wielu kobiet posiadających piersi asymetryczne, z niedorozwojem czy po mastektomii zabieg korekty, wymodelowania i powiększenia biustu okazuje się być decyzją, która potrafi zmienić ich życie, dodać pewności siebie i uwierzyć w swoją kobiecość.

O „problematycznych” piersiach rozmawiamy z dr n. med. Andrzejem Krajewskim, specjalistą w zakresie chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

 

Dlaczego kobiety decydują się na zmianę wyglądu swoich piersi?

Najczęstszym powodem, dla którego pacjentka zgłasza się do chirurga plastyka jest wygląd biustu. Różnorodność zapotrzebowania na korektę piersi jest duża. Generalnie przyczyną decyzji o korekcie jest chęć zmiany rozmiaru. Pacjentki chcą powiększyć biust średnio o dwa rozmiary.

Równie częstym zabiegiem jest korekta piersi polegająca na ich podniesieniu – plastyce oraz przywróceniu ich jędrności. Do tego zabiegu zgłaszają się pacjentki, które utraciły jędrność i kształt piersi po porodzie i karmieniu. Oczywiście zgłaszają się także kobiety z deformacją piersi, asymetrią, wadami rozwojowymi, a także kobiety po przebytej mastektomii.

 

Czy często pacjentki z takimi „problematycznymi” piersiami zgłaszają się do Kliniki?

Estetyczny problem piersi to nie tylko problem związany z ich małym rozmiarem. Bardzo często zgłaszają się do nas pacjentki, które chciałyby zmienić wygląd piersi w zakresie ich kształtu. Piersi asymetryczne, z niedorozwojem, opadające są bardzo częstym problemem, z którym zmaga się kobieta niezależnie od wieku i doświadczeń macierzyństwa.

Takie piersi są dużym wyzwaniem dla chirurga plastyka, gdyż oprócz doświadczenia i wiedzy, powinien posiadać także wyobraźnię. Na tej płaszczyźnie ważne jest ustalenie oczekiwań pacjentki z możliwościami chirurgicznymi. Omówienie zakresu operacji, blizn, planowanego kształtu piersi oraz ich rozmiar.

 

Jakie metody powiększenia piersi rekomenduje Pan Doktor?

Metod powiększania piersi jest kilka. Biust można powiększyć m.in. za pomocą implantów, a także poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu pacjentki. Natomiast najbardziej popularną z nich jest wszczepienie silikonowych implantów piersiowych. Panie, które zdecydowały się na korektę piersi dającą jedynie tymczasowy efekt, wracają do Kliniki i decydują się na zastosowanie metody dającej trwały rezultat.

W związku z tym, dla celów estetycznych, zdecydowanie rekomenduję pacjentkom zabieg z wykorzystaniem implantów. Zwłaszcza, że w naszej Klinice korzystamy wyłącznie z implantów najwyższej jakości, rekomendowanych i certyfikowanych, po przebytych badaniach klinicznych.

 

Jakie są zalety implantów?

Oprócz tego, że są one zbliżone kształtem do bardzo naturalnego, łezkowatego wyglądu kobiecych piersi, dodatkowo dzięki różnym modelom można bardzo precyzyjnie dobrać kształt i rozmiar do potrzeb każdej pacjentki. Zabieg z wykorzystaniem implantów rekomenduję także ze względu na bezpieczeństwo i trwałość metody. Pacjentki, które posiadają implanty bez problemów mogą być poddawane diagnostyce piersi, która w żaden sposób nie jest zakłócona.




Czy w każdym przypadku korekta piersi wiąże się z wszczepieniem implantów?

Nie każda pacjentka wymaga wszczepienia implantów. Czasami potrzebne jest wymodelowanie piersi w celu zmiany ich położenia i kształtu. Przy znacznej asymetrii piersi stosuje się techniki łączone. Często jedna pierś podlega modelowaniu w zakresie gruczołu, a druga pierś z powodu braku gruczołu jest powiększana – najczęściej implantem. Odrębne zagadnienie to piersi gigantyczne, z przerostem gruczołu – te poddawane są redukcji.

medycyna estetyczna zabieg powiekszania piersi piersi przed i po

Jak z Pana perspektywy zmienia się życie pacjentek po operacji?

Bardzo często pacjentki dzielą się swoimi odczuciami, wyrażając jak pozytywnie zmienia się ich życie po operacji. Piersi są bardzo istotnym atrybutem kobiecości. Priorytetem oczywiście jest ich zdrowie, ale równie ważne jest ich piękno, które dodaje kobietom pewności siebie, seksualności. Są ozdobą każdego kobiecego ciała.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ