Pielęgnacja stóp zimą



Gehwol – pielęgnacja stóp zimą

Zimą stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, szczególnie na niską temperaturę oraz wilgoć. Dlatego też wymagają w tym czasie szczególnej ochrony i pielęgnacji. Należy pamiętać zarówno o odpowiednim, ciepłym i nieprzemakalnym obuwiu, jak i o codziennych zabiegach, które pomogą w utrzymaniu ich w dobrej kondycji, aż do wiosny.

Najbardziej niekorzystnym czynnikiem wpływającym na kondycję stóp są niskie temperatury. Wywołują uczucie zimna, a także wpływają na pojawienie się suchości, pękanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka. Ważnym elementem pielęgnacji stóp jest także niedopuszczanie do ich przemoczenia, potęguje to bowiem ich marznięcie oraz wpływa na rozwój grzybów i bakterii.

Stopą należy zatem zapewnić nie tylko wygodę, ale również ochronę przed wilgocią oraz właściwą cyrkulację powietrza przez noszenie odpowiedniego do pogody obuwia. Przebywając wewnątrz, na przykład w pracy, także powinniśmy dostosować rodzaj butów do temperatury. Aby nie doszło do przegrzania, a następnie przepocenia stóp warto po wejściu do biura zmieniać obuwie na lżejsze.

Okres, kiedy chodzimy w pełnych butach warto wykorzystać na zabiegi w specjalistycznych gabinetach pielęgnacji. To dobry czas na przykład na to, aby poddać się korekcji wrastającej płytki paznokciowej czy terapii pękających pięt.



Szczególnie chronić swoje stopy powinny osoby kochające zimowe szaleństwa. Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie są bowiem one narażone na odmrożenia, powstawanie pęcherzy, zranienia, a także pojawienie się grzybicy stóp.

Preparaty i zabiegi firmy Gehwol, które pomogą stopą przetrwać zimę i w dobrej kondycji doczekać do wiosny:

  • GEHWOL FUSSKREM – codziennie stosowanie preparatu zapobiega pieczeniu i poceniu się stóp, a także powstawaniu ran czy pęcherzy. Krem poprawia ukrwienie skóry, zapobiega rogowaceniu naskórka i grzybicy. Wspiera proces gojenia ran i pęcherzy. Zimą zalecany jest dla narciarzy. Zawiera lanolinę, naturalne olejki eteryczne z rozmarynu, tymianku, lawendy i eukaliptusa.
  • GEHWOL EXTRA – uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się go przy uczuciu zmęczenia stóp, w odmrożeniach, nadmiernej potliwości, a także przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Czyni wysuszoną skórę miękką i elastyczną. Zapobiega tworzeniu się modzeli. Preparat należy 1-2 razy dziennie wmasować w skórę stóp.
  • DOMOWY ZABIEG GEHWOL NA ZIMNE STOPY – pierwszą pomocą dla stóp zimą będzie GEHWOL FUSSKRAFT Koncentrat rozgrzewający do kąpieli stóp. Zawiera naturalne wyciągi z rozmarynu, papryki, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Pobudza ukrwienie i daje przyjemne uczucie ciepła. Należy jedną miarkę płynu wlać do 3-4 litrów ciepłej wody(37-38°C) i włożyć stopy do takiej kąpieli na 7-10 minut, podczas kąpieli można wykonać gimnastykę stóp. Po dokładnym wysuszeniu stóp należy wmasować balsam rozgrzewający GEHWOL, w którego składzie znajdziemy paprykę, imbir, kamforę, lawendę i rozmaryn. Przeprowadzony zabieg pobudzi przepływ krwi i przywróci dobroczynne uczucie ciepła. Oprócz tego znajdujące się w balsamie rozgrzewającym: olejek z owoców awokado, wosk pszczeli, lanolina, aloes, mocznik i gliceryna nawilżą i natłuszczą suchą skórę sprawiają, że stanie się gładka i jedwabista..

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ