Pielęgnacja stóp zimą



Gehwol – pielęgnacja stóp zimą

Zimą stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, szczególnie na niską temperaturę oraz wilgoć. Dlatego też wymagają w tym czasie szczególnej ochrony i pielęgnacji. Należy pamiętać zarówno o odpowiednim, ciepłym i nieprzemakalnym obuwiu, jak i o codziennych zabiegach, które pomogą w utrzymaniu ich w dobrej kondycji, aż do wiosny.

Najbardziej niekorzystnym czynnikiem wpływającym na kondycję stóp są niskie temperatury. Wywołują uczucie zimna, a także wpływają na pojawienie się suchości, pękanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka. Ważnym elementem pielęgnacji stóp jest także niedopuszczanie do ich przemoczenia, potęguje to bowiem ich marznięcie oraz wpływa na rozwój grzybów i bakterii.

Stopą należy zatem zapewnić nie tylko wygodę, ale również ochronę przed wilgocią oraz właściwą cyrkulację powietrza przez noszenie odpowiedniego do pogody obuwia. Przebywając wewnątrz, na przykład w pracy, także powinniśmy dostosować rodzaj butów do temperatury. Aby nie doszło do przegrzania, a następnie przepocenia stóp warto po wejściu do biura zmieniać obuwie na lżejsze.

Okres, kiedy chodzimy w pełnych butach warto wykorzystać na zabiegi w specjalistycznych gabinetach pielęgnacji. To dobry czas na przykład na to, aby poddać się korekcji wrastającej płytki paznokciowej czy terapii pękających pięt.



Szczególnie chronić swoje stopy powinny osoby kochające zimowe szaleństwa. Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie są bowiem one narażone na odmrożenia, powstawanie pęcherzy, zranienia, a także pojawienie się grzybicy stóp.

Preparaty i zabiegi firmy Gehwol, które pomogą stopą przetrwać zimę i w dobrej kondycji doczekać do wiosny:

  • GEHWOL FUSSKREM – codziennie stosowanie preparatu zapobiega pieczeniu i poceniu się stóp, a także powstawaniu ran czy pęcherzy. Krem poprawia ukrwienie skóry, zapobiega rogowaceniu naskórka i grzybicy. Wspiera proces gojenia ran i pęcherzy. Zimą zalecany jest dla narciarzy. Zawiera lanolinę, naturalne olejki eteryczne z rozmarynu, tymianku, lawendy i eukaliptusa.
  • GEHWOL EXTRA – uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się go przy uczuciu zmęczenia stóp, w odmrożeniach, nadmiernej potliwości, a także przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Czyni wysuszoną skórę miękką i elastyczną. Zapobiega tworzeniu się modzeli. Preparat należy 1-2 razy dziennie wmasować w skórę stóp.
  • DOMOWY ZABIEG GEHWOL NA ZIMNE STOPY – pierwszą pomocą dla stóp zimą będzie GEHWOL FUSSKRAFT Koncentrat rozgrzewający do kąpieli stóp. Zawiera naturalne wyciągi z rozmarynu, papryki, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Pobudza ukrwienie i daje przyjemne uczucie ciepła. Należy jedną miarkę płynu wlać do 3-4 litrów ciepłej wody(37-38°C) i włożyć stopy do takiej kąpieli na 7-10 minut, podczas kąpieli można wykonać gimnastykę stóp. Po dokładnym wysuszeniu stóp należy wmasować balsam rozgrzewający GEHWOL, w którego składzie znajdziemy paprykę, imbir, kamforę, lawendę i rozmaryn. Przeprowadzony zabieg pobudzi przepływ krwi i przywróci dobroczynne uczucie ciepła. Oprócz tego znajdujące się w balsamie rozgrzewającym: olejek z owoców awokado, wosk pszczeli, lanolina, aloes, mocznik i gliceryna nawilżą i natłuszczą suchą skórę sprawiają, że stanie się gładka i jedwabista..

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ