Pełna blasku. Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie



Stan skóry to element wyglądu, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Rozświetlona, o wyrównanym kolorycie sprawia, że prezentujemy się młodziej i radośniej. Niestety nie każda z nas może cieszyć się taką cerą. Czy istnieją sposoby, aby to zmienić?

Powierzchownie, ale skutecznie

Półki w drogeriach uginają się od kosmetyków, również tych rozświetlających. Aby nadać skórze blasku czasami wystarczy zastosować kilka prostych trików, np. wykorzystać bardziej wyrazisty róż (morelowy lub różowy) czy puder rozświetlający. Dobrze jest podkreślić kości policzkowe – uwypuklone nadadzą twarzy wyraźny wygląd, a cera będzie wyglądała na gładką i promienną. Produkty zawierające drobinki rozświetlające można też nałożyć na skronie, policzki czy delikatnie na nos – pamiętaj jednak, aby nie stosować ich na całej twarzy.

Codzienne rytuały

Regularna i przede wszystkim dobrze dobrana pielęgnacja również w znacznym stopniu może wpłynąć na wygląd skóry. Jakich kosmetyków powinniśmy używać? Przede wszystkim tych z witaminą C i E, które wpływają na odpowiednie nawilżenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i rozświetlenie. Ważne jest też, aby zawierały filtry przeciwsłoneczne, które powinnyśmy stosować przez cały rok.

Cera narażona na szkodliwe promieniowanie może bowiem stać się szara i matowa, a nie o to nam przecież chodzi. Oprócz kosmetyków, dla cery ważna jest również zdrowa, bogata w witaminy i minerały, dieta oraz aktywność fizyczna.



Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie

Nie lubisz zbyt mocno się malować a domowa pielęgnacja nie pomaga twojej skórze, tak jakbyś tego oczekiwała? Pora na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej! Nie powinnaś jednak się tego obawiać – zabiegi wpływające na rozświetlenie i poprawę wyglądu cery należą do mało inwazyjnych i bardzo bezpiecznych.

Z reguły ich działanie oparte jest po prostu na aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest mezoterapia. Zabieg polega na wykonaniu licznych płytkich nakłuć skóry w celu wprowadzania do niej określonych substancji o właściwościach regenerujących, ujędrniających i nawilżających. Najczęściej używa się w tym celu kwasu hialuronowego lub mieszanek peptydów i witamin, ale podczas zabiegu można wykorzystać także osocze bogatopłytkowe, które przynosi równie dobre efekty, a do tego jest materiałem autologicznym.

Odwirowane w specjalny sposób osocze zawiera liczne substancje aktywne, czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość, jędrność i koloryt skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Rezultaty, które uzyskujemy są efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Jeśli nie poddawałaś się wcześniej podobnym zabiegom, pomyśl o delikatnym, ale skutecznym preparacie PRX-T33. –To zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera – biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę – dodaje dr Kuźmińska. Na skórę doskonale może też podziałać iniekcja dwutlenku węgla, czyli karboksyterapia.

Proces ten interpretowany jest przez organizm jako swoiste niedotlenienie. Wywołana w ten sposób reakcja prowadzi do stymulacji  komórek, w tym również produkcji kolagenu. Efektem tych działań jest poprawa  faktury i  zwiększona sprężystość skóry, a także jej rozświetlenie  tłumaczy dr Monika Kuźmińska.

Nie wiesz, który zabieg będzie dla ciebie odpowiedni? Zgłoś się na konsultację – specjalista na pewno doradzi właściwą i najbardziej skuteczną procedurę.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ