Pełna blasku. Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie



Stan skóry to element wyglądu, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Rozświetlona, o wyrównanym kolorycie sprawia, że prezentujemy się młodziej i radośniej. Niestety nie każda z nas może cieszyć się taką cerą. Czy istnieją sposoby, aby to zmienić?

Powierzchownie, ale skutecznie

Półki w drogeriach uginają się od kosmetyków, również tych rozświetlających. Aby nadać skórze blasku czasami wystarczy zastosować kilka prostych trików, np. wykorzystać bardziej wyrazisty róż (morelowy lub różowy) czy puder rozświetlający. Dobrze jest podkreślić kości policzkowe – uwypuklone nadadzą twarzy wyraźny wygląd, a cera będzie wyglądała na gładką i promienną. Produkty zawierające drobinki rozświetlające można też nałożyć na skronie, policzki czy delikatnie na nos – pamiętaj jednak, aby nie stosować ich na całej twarzy.

Codzienne rytuały

Regularna i przede wszystkim dobrze dobrana pielęgnacja również w znacznym stopniu może wpłynąć na wygląd skóry. Jakich kosmetyków powinniśmy używać? Przede wszystkim tych z witaminą C i E, które wpływają na odpowiednie nawilżenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i rozświetlenie. Ważne jest też, aby zawierały filtry przeciwsłoneczne, które powinnyśmy stosować przez cały rok.

Cera narażona na szkodliwe promieniowanie może bowiem stać się szara i matowa, a nie o to nam przecież chodzi. Oprócz kosmetyków, dla cery ważna jest również zdrowa, bogata w witaminy i minerały, dieta oraz aktywność fizyczna.



Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie

Nie lubisz zbyt mocno się malować a domowa pielęgnacja nie pomaga twojej skórze, tak jakbyś tego oczekiwała? Pora na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej! Nie powinnaś jednak się tego obawiać – zabiegi wpływające na rozświetlenie i poprawę wyglądu cery należą do mało inwazyjnych i bardzo bezpiecznych.

Z reguły ich działanie oparte jest po prostu na aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest mezoterapia. Zabieg polega na wykonaniu licznych płytkich nakłuć skóry w celu wprowadzania do niej określonych substancji o właściwościach regenerujących, ujędrniających i nawilżających. Najczęściej używa się w tym celu kwasu hialuronowego lub mieszanek peptydów i witamin, ale podczas zabiegu można wykorzystać także osocze bogatopłytkowe, które przynosi równie dobre efekty, a do tego jest materiałem autologicznym.

Odwirowane w specjalny sposób osocze zawiera liczne substancje aktywne, czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość, jędrność i koloryt skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Rezultaty, które uzyskujemy są efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Jeśli nie poddawałaś się wcześniej podobnym zabiegom, pomyśl o delikatnym, ale skutecznym preparacie PRX-T33. –To zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera – biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę – dodaje dr Kuźmińska. Na skórę doskonale może też podziałać iniekcja dwutlenku węgla, czyli karboksyterapia.

Proces ten interpretowany jest przez organizm jako swoiste niedotlenienie. Wywołana w ten sposób reakcja prowadzi do stymulacji  komórek, w tym również produkcji kolagenu. Efektem tych działań jest poprawa  faktury i  zwiększona sprężystość skóry, a także jej rozświetlenie  tłumaczy dr Monika Kuźmińska.

Nie wiesz, który zabieg będzie dla ciebie odpowiedni? Zgłoś się na konsultację – specjalista na pewno doradzi właściwą i najbardziej skuteczną procedurę.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ