Pełna blasku. Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie



Stan skóry to element wyglądu, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Rozświetlona, o wyrównanym kolorycie sprawia, że prezentujemy się młodziej i radośniej. Niestety nie każda z nas może cieszyć się taką cerą. Czy istnieją sposoby, aby to zmienić?

Powierzchownie, ale skutecznie

Półki w drogeriach uginają się od kosmetyków, również tych rozświetlających. Aby nadać skórze blasku czasami wystarczy zastosować kilka prostych trików, np. wykorzystać bardziej wyrazisty róż (morelowy lub różowy) czy puder rozświetlający. Dobrze jest podkreślić kości policzkowe – uwypuklone nadadzą twarzy wyraźny wygląd, a cera będzie wyglądała na gładką i promienną. Produkty zawierające drobinki rozświetlające można też nałożyć na skronie, policzki czy delikatnie na nos – pamiętaj jednak, aby nie stosować ich na całej twarzy.

Codzienne rytuały

Regularna i przede wszystkim dobrze dobrana pielęgnacja również w znacznym stopniu może wpłynąć na wygląd skóry. Jakich kosmetyków powinniśmy używać? Przede wszystkim tych z witaminą C i E, które wpływają na odpowiednie nawilżenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i rozświetlenie. Ważne jest też, aby zawierały filtry przeciwsłoneczne, które powinnyśmy stosować przez cały rok.

Cera narażona na szkodliwe promieniowanie może bowiem stać się szara i matowa, a nie o to nam przecież chodzi. Oprócz kosmetyków, dla cery ważna jest również zdrowa, bogata w witaminy i minerały, dieta oraz aktywność fizyczna.



Profesjonalna rewitalizacja i rozświetlenie

Nie lubisz zbyt mocno się malować a domowa pielęgnacja nie pomaga twojej skórze, tak jakbyś tego oczekiwała? Pora na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej! Nie powinnaś jednak się tego obawiać – zabiegi wpływające na rozświetlenie i poprawę wyglądu cery należą do mało inwazyjnych i bardzo bezpiecznych.

Z reguły ich działanie oparte jest po prostu na aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest mezoterapia. Zabieg polega na wykonaniu licznych płytkich nakłuć skóry w celu wprowadzania do niej określonych substancji o właściwościach regenerujących, ujędrniających i nawilżających. Najczęściej używa się w tym celu kwasu hialuronowego lub mieszanek peptydów i witamin, ale podczas zabiegu można wykorzystać także osocze bogatopłytkowe, które przynosi równie dobre efekty, a do tego jest materiałem autologicznym.

Odwirowane w specjalny sposób osocze zawiera liczne substancje aktywne, czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość, jędrność i koloryt skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Rezultaty, które uzyskujemy są efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Jeśli nie poddawałaś się wcześniej podobnym zabiegom, pomyśl o delikatnym, ale skutecznym preparacie PRX-T33. –To zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera – biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę – dodaje dr Kuźmińska. Na skórę doskonale może też podziałać iniekcja dwutlenku węgla, czyli karboksyterapia.

Proces ten interpretowany jest przez organizm jako swoiste niedotlenienie. Wywołana w ten sposób reakcja prowadzi do stymulacji  komórek, w tym również produkcji kolagenu. Efektem tych działań jest poprawa  faktury i  zwiększona sprężystość skóry, a także jej rozświetlenie  tłumaczy dr Monika Kuźmińska.

Nie wiesz, który zabieg będzie dla ciebie odpowiedni? Zgłoś się na konsultację – specjalista na pewno doradzi właściwą i najbardziej skuteczną procedurę.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ