Odzyskaj blask – poszarzała cera nie musi być problemem



Szara i matowa cera sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Przyczyn tego problemu może być wiele, nie tylko nieodpowiednie nawilżenie skóry, ale także niezdrowy tryb życia. Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie, podpowiada, jak przywrócić zdrowy i promienny wygląd.

Poszarzała cera jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, bez względu na wiek, i zwykle jest sygnałem, że skórze brakuje nawilżenia lub na jej wygląd negatywnie wpływają szkodliwe nawyki. Czasem przyczyny mogą być jednak poważniejsze. Jeśli skóra jest stale blada i szarawa, warto zbadać krew i wykluczyć ryzyko anemii, będącej często skutkiem nieodpowiedniej diety.

Co wpływa na wygląd skóry?

Problemy zdrowotne, brak odpowiedniej ilości snu, zła dieta, palenie papierosów i stres potrafią niekorzystnie wpłynąć na wygląd naszej cery. Poszarzała cera może również sygnalizować niedobór witaminy B6, miedzi lub żelaza  mówi Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Podstawą zdrowego trybu życia jest zrównoważona dieta, która w dużym stopniu wpływa na kondycję skóry, dlatego w codziennym żywieniu nie powinno zabraknąć składników takich jak:

  • β-karoten –nadający ładny i zdrowy odcień skórze (marchew, dynia, brzoskwinie)
  • selen – ułatwiający przyswajanie β-karotenu
  • tyrozyna – produkująca melaninę (nabiał i mięso)
  • żelazo – zapobiegające anemii (mięso, buraki, pietruszka)
  • witamina B6 – zapobiegająca zmianom zapalnym skóry (kasza gryczana, mięso)
  • miedź – wzmacniająca skórę (kakao, słonecznik, wątróbka)

Czego szukać w kosmetykach?

Zdrową dietę warto wspomóc codzienną pielęgnacją. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, a mimo to nasza skóra traci swój naturalny blask, powinniśmy zwrócić uwagę na jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie –podkreśla Paulina Słomczyńska. Do tego celu najlepiej sprawdzą się preparaty na bazie witaminy A, C, E i F. Warto wiedzieć, że w nocy nasza skóra potrzebuje większej dawki składników aktywnych, ponieważ wtedy zwiększa swoją zdolność do regeneracji.



Jakie zabiegi poprawią koloryt cery?

Oprócz pilnowania zdrowego trybu życia i odpowiedniego nawilżania, warto także regularnie przeprowadzać zabiegi kosmetyczne. Szara i ziemista skóra potrzebuje przede wszystkim złuszczania, które pomoże dotlenić komórki.

Aby przywrócić skórze blask i pozbyć się martwego naskórka, dobrze wykonać serię zabiegów z kwasami lub retinolem. Trzeba jednak pamiętać, że silnie złuszczające zabiegi nie są zalecane w okresie dużego nasłonecznienia, bo mogą powodować występowanie przebarwień – podkreśla ekspertka PROFEMED.

-Świetnym rozwiązaniem będzie bankietowy zabieg dyfuzji tlenowej Oxy Pro Age, gdzie czystym tlenem wprowadzane są aktywne substancje z nanoskładnikami dostosowane do potrzeb skóry. Poprawia to mikrokrążenie, dotlenia i mocno odżywia. Nie należy też zapominać o odpowiednim odżywieniu skóry. Najlepiej sprawdzą się bogate zabiegi pielęgnacyjne na bazie witamin, peptydów i lipidów wzbogacone o masaż twarzy.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ