Odzyskaj blask – poszarzała cera nie musi być problemem



Szara i matowa cera sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Przyczyn tego problemu może być wiele, nie tylko nieodpowiednie nawilżenie skóry, ale także niezdrowy tryb życia. Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie, podpowiada, jak przywrócić zdrowy i promienny wygląd.

Poszarzała cera jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, bez względu na wiek, i zwykle jest sygnałem, że skórze brakuje nawilżenia lub na jej wygląd negatywnie wpływają szkodliwe nawyki. Czasem przyczyny mogą być jednak poważniejsze. Jeśli skóra jest stale blada i szarawa, warto zbadać krew i wykluczyć ryzyko anemii, będącej często skutkiem nieodpowiedniej diety.

Co wpływa na wygląd skóry?

Problemy zdrowotne, brak odpowiedniej ilości snu, zła dieta, palenie papierosów i stres potrafią niekorzystnie wpłynąć na wygląd naszej cery. Poszarzała cera może również sygnalizować niedobór witaminy B6, miedzi lub żelaza  mówi Paulina Słomczyńska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Podstawą zdrowego trybu życia jest zrównoważona dieta, która w dużym stopniu wpływa na kondycję skóry, dlatego w codziennym żywieniu nie powinno zabraknąć składników takich jak:

  • β-karoten –nadający ładny i zdrowy odcień skórze (marchew, dynia, brzoskwinie)
  • selen – ułatwiający przyswajanie β-karotenu
  • tyrozyna – produkująca melaninę (nabiał i mięso)
  • żelazo – zapobiegające anemii (mięso, buraki, pietruszka)
  • witamina B6 – zapobiegająca zmianom zapalnym skóry (kasza gryczana, mięso)
  • miedź – wzmacniająca skórę (kakao, słonecznik, wątróbka)

Czego szukać w kosmetykach?

Zdrową dietę warto wspomóc codzienną pielęgnacją. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, a mimo to nasza skóra traci swój naturalny blask, powinniśmy zwrócić uwagę na jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie –podkreśla Paulina Słomczyńska. Do tego celu najlepiej sprawdzą się preparaty na bazie witaminy A, C, E i F. Warto wiedzieć, że w nocy nasza skóra potrzebuje większej dawki składników aktywnych, ponieważ wtedy zwiększa swoją zdolność do regeneracji.



Jakie zabiegi poprawią koloryt cery?

Oprócz pilnowania zdrowego trybu życia i odpowiedniego nawilżania, warto także regularnie przeprowadzać zabiegi kosmetyczne. Szara i ziemista skóra potrzebuje przede wszystkim złuszczania, które pomoże dotlenić komórki.

Aby przywrócić skórze blask i pozbyć się martwego naskórka, dobrze wykonać serię zabiegów z kwasami lub retinolem. Trzeba jednak pamiętać, że silnie złuszczające zabiegi nie są zalecane w okresie dużego nasłonecznienia, bo mogą powodować występowanie przebarwień – podkreśla ekspertka PROFEMED.

-Świetnym rozwiązaniem będzie bankietowy zabieg dyfuzji tlenowej Oxy Pro Age, gdzie czystym tlenem wprowadzane są aktywne substancje z nanoskładnikami dostosowane do potrzeb skóry. Poprawia to mikrokrążenie, dotlenia i mocno odżywia. Nie należy też zapominać o odpowiednim odżywieniu skóry. Najlepiej sprawdzą się bogate zabiegi pielęgnacyjne na bazie witamin, peptydów i lipidów wzbogacone o masaż twarzy.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ