Nowy trend w medycynie estetycznej – zabiegi autologiczne



Z roku na rok stajemy się coraz bardziej wyedukowani w kwestii procesów starzenia się oraz sposobów na ich spowolnienie. Szukamy rozwiązań, które pomogą zachować młodzieńczy wygląd skóry, zadziałają skutecznie i bez ryzyka efektów ubocznych. Dlatego coraz większa popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące autologiczne tkanki pacjenta.

 

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystanie autologicznego osocza bogatopłytkowego są stosowane w okulistyce, ortopedii czy medycynie sportowej od lat. To bogate doświadczenie pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowana wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa tych zabiegów. W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Ogromnym atutem tej procedury jest kompleksowość, niewielka inwazyjność oraz maksymalne efekty bez ryzyka działań niepożądanych.

Autologic Therapy to autorska technologia pozyskiwania osocza bogatopłytkowego opracowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy BD Aesthetic w medycynie estetycznej. Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

Doskonałym uzupełnieniem zabiegów jest spersonalizowany AUTOLOGIC CREAM, wykonany w gabinecie indywidualnie dla każdego pacjenta, poprzez dodanie do specjalnie opracowanej bazy osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Po nałożeniu kremu na skórę uwolnione czynniki wzrostu stymulują odpowiednie komórki macierzyste. W wyniku tego tworzy się nowy kolagen i elastyna, skóra ulega autoregeneracji, staje się jędrna, świetlista i dobrze odżywiona.

Komórki macierzyste




Od lat znana jest funkcja lecznicza komórek macierzystych, obecnie coraz częściej mówi się o wykorzystaniu ich w medycynie estetycznej. Znajdują zastosowanie w odmładzaniu skóry twarzy, przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, rewitalizacji skóry twarzy, rąk i dekoltu. Ich główną funkcją staje się wtedy wspomaganie efektów estetycznych.

 „Jeżeli do przeszczepionej tkanki tłuszczowej dodamy komórki macierzyste, to wzbogacimy ją o nieocenione właściwości samych komórek macierzystych. Będzie to działanie przeciwzapalne oraz zwiększające unaczynienie przeszczepianej tkanki, czyli tworzenie nowych naczyń, które poprawiają jej ukrwienie. Działanie komórek macierzystych zwiększa więc przeżywalność przeszczepionych komórek tłuszczowych, nawet do ponad 80%. W tego typu łączonych procedurach w zabiegach modelujących za pomocą tkanki tłuszczowej mamy więc efekt objętościowy oraz regenerujący i rewitalizujący. Dlatego, w tym przypadku można powiedzieć,  że komórki macierzyste są doskonałym materiałem wspomagającym, gwarantującym lepsze i bardziej trwałe efekty” – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk.

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu oraz upiększaniu cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki nim można na dłużej zachować młodość lub polepszyć stan swojej sprawności fizycznej. Co więcej, to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących naturalnych i bezpiecznych metod w medycynie.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ