Noworoczne postanowienie piękna



Sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy – w świątecznym ferworze przygotowań łatwo zapomnieć o sobie. A przede wszystkim o swoich potrzebach bycia piękną. W jaki sposób zmobilizować się do zadbania o siebie? Można zacząć  od Nowego Roku, ale jeszcze lepiej… od zaraz – radzi doktor Urszula Brumer.

 

Wraz z Nowym Rokiem mówimy sobie: teraz będę o siebie dbać. Zacznę chodzić regularnie do kosmetyczki, zapiszę się na fitness, może nawet skorzystam z usług medycyny estetycznej. I znów nie wychodzi. Dlaczego?

Cóż, tak już po prostu jest, że noworocznych postanowień nie realizujemy. Może to kwestia trochę przekornej natury ludzkiej? Dlatego aby coś zmienić, radzę nie czekać. Zacząć działać od razu. Obojętnie o jaką kwestię chodzi.

Skupmy się na kwestiach urodowych. W jakim wieku dobrze by było „już” skorzystać z zabiegów odmładzających?

Każda kobieta jest inna i oczywiście nie ma jednej magicznej granicy wieku, kiedy warto zacząć zabiegi przeciwstarzeniowe. Jeśli kobiecie (lub mężczyźnie, bo i oni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej) zależy na młodym, świeżym wyglądzie, to warto już w okolicach 35. roku życia robić prewencyjne zabiegi odmładzające.

Cz pacjenci tak robią?

Raczej nie, chociaż świadomość się zmienia. Podejścia są różne, bo przychodzą do mnie osoby w bardzo różnym wieku. Młode dziewczyny, leczące np. trądzik mają wrażenie, że wiecznie będą piękne, a przez to nigdy nie będą im potrzebne zabiegi odmładzające. I jest to zupełnie normalne myślenie, taki jest przywilej młodzieńczego podejścia do życia.

Niestety, takie samo podejście mają też kobiety w okolicach trzydziestki. Wciąż odkładają zabiegi myśląc, że mają jeszcze czas. Tymczasem znów powtórzę, że bardzo ważna jest profilaktyka. Nie radzę zwlekać z wizytą u specjalisty do momentu, kiedy oznaki starzenia będą wyraźnie odcinały się na skórze.

Dlaczego jest to tak istotne?

Ponieważ zawsze lepiej jest zapobiegać i powstrzymywać niż „naprawiać”. W pewnym wieku same kremy mogą już nie wystarczyć, więc kiedy zmarszczki lub bruzdy są bardzo widoczne, pacjenci ratują się jak największą ilością wypełniaczy i toksyny botulinowej typu A. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.

Aby nie mieć twarzy „maski”, zalecam raczej metody prawdziwie aktywizujące nasze komórki do pracy i odnowy, czyli zabiegi autologiczne. Dobrym tego przykładem jest mezoterapia igłowa stosowana na zmianę z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. A także komórki regeneracyjne i macierzyste pobierane z krwi pacjenta. To jest na pewno zabieg dla osób oczekujących naprawdę spektakularnych efektów bez nienaturalnego wyglądu twarzy – bez „znamion” medycyny estetycznej. Dlatego jest zalecany osobom po czterdziestym roku życia.

 Czym różnią się te metody?




Głównie czasem działania. W przypadku wypełniaczy (a także np. nici liftingujących) efekt jest bardzo szybki, ale działanie ma bardziej charakter „naprawiający” niż likwidujący przyczynę problemu. W przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym działamy regenerująco na skórę, jak również stymulujemy odbudowę tkanki podskórnej w przypadku terapii komórkami regenerującymi i macierzystymi.

Regenerujemy od środka, a przez to cofamy oznaki starzenia się. Oczywiście z biegiem lat proces starzenia się znów będzie postępował, ale punkt wyjściowy już będzie inny. Regeneracja to moim zdaniem przyszłość naturalnego odmładzania.

Mówimy o odmładzaniu, ale wróćmy do postanowień noworocznych. Ludzie mają różne kompleksy – jedni chcą schudnąć, inni zacząć biegać, jeszcze inni usunąć bruzdy. Jak generalnie „wziąć się za siebie”?

Przede wszystkim nie ma co czekać do pierwszego stycznia. Zazwyczaj jesteśmy wtedy po hucznej zabawie i nie w głowie nam zmiana nawyków. Tak jak wspomniałam wcześniej, najlepiej zacząć od razu. Chcesz zacząć biegać? Poświęć temu dzisiaj pół godziny i zobaczysz, jak się z tym czujesz. Chcesz się zapisać do fryzjerki? Zrób to przy pierwszej nadarzającej się okazji.

A może chcesz się odmłodzić? Zacznij od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Jeśli spodoba Ci się metoda, którą proponuje lekarz, wtedy rozpiszcie konkretny plan zabiegowy. Liczą się chęci. Od tego się wszystko zaczyna. Czas pomyśleć również o sobie, nie tylko o swoich bliskich. Oni tez chcą nas widzieć szczęśliwymi.

Dr Urszula Brumer

modanaurode.pl Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ