Noworoczne postanowienie piękna



Sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy – w świątecznym ferworze przygotowań łatwo zapomnieć o sobie. A przede wszystkim o swoich potrzebach bycia piękną. W jaki sposób zmobilizować się do zadbania o siebie? Można zacząć  od Nowego Roku, ale jeszcze lepiej… od zaraz – radzi doktor Urszula Brumer.

 

Wraz z Nowym Rokiem mówimy sobie: teraz będę o siebie dbać. Zacznę chodzić regularnie do kosmetyczki, zapiszę się na fitness, może nawet skorzystam z usług medycyny estetycznej. I znów nie wychodzi. Dlaczego?

Cóż, tak już po prostu jest, że noworocznych postanowień nie realizujemy. Może to kwestia trochę przekornej natury ludzkiej? Dlatego aby coś zmienić, radzę nie czekać. Zacząć działać od razu. Obojętnie o jaką kwestię chodzi.

Skupmy się na kwestiach urodowych. W jakim wieku dobrze by było „już” skorzystać z zabiegów odmładzających?

Każda kobieta jest inna i oczywiście nie ma jednej magicznej granicy wieku, kiedy warto zacząć zabiegi przeciwstarzeniowe. Jeśli kobiecie (lub mężczyźnie, bo i oni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej) zależy na młodym, świeżym wyglądzie, to warto już w okolicach 35. roku życia robić prewencyjne zabiegi odmładzające.

Cz pacjenci tak robią?

Raczej nie, chociaż świadomość się zmienia. Podejścia są różne, bo przychodzą do mnie osoby w bardzo różnym wieku. Młode dziewczyny, leczące np. trądzik mają wrażenie, że wiecznie będą piękne, a przez to nigdy nie będą im potrzebne zabiegi odmładzające. I jest to zupełnie normalne myślenie, taki jest przywilej młodzieńczego podejścia do życia.

Niestety, takie samo podejście mają też kobiety w okolicach trzydziestki. Wciąż odkładają zabiegi myśląc, że mają jeszcze czas. Tymczasem znów powtórzę, że bardzo ważna jest profilaktyka. Nie radzę zwlekać z wizytą u specjalisty do momentu, kiedy oznaki starzenia będą wyraźnie odcinały się na skórze.

Dlaczego jest to tak istotne?

Ponieważ zawsze lepiej jest zapobiegać i powstrzymywać niż „naprawiać”. W pewnym wieku same kremy mogą już nie wystarczyć, więc kiedy zmarszczki lub bruzdy są bardzo widoczne, pacjenci ratują się jak największą ilością wypełniaczy i toksyny botulinowej typu A. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.

Aby nie mieć twarzy „maski”, zalecam raczej metody prawdziwie aktywizujące nasze komórki do pracy i odnowy, czyli zabiegi autologiczne. Dobrym tego przykładem jest mezoterapia igłowa stosowana na zmianę z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. A także komórki regeneracyjne i macierzyste pobierane z krwi pacjenta. To jest na pewno zabieg dla osób oczekujących naprawdę spektakularnych efektów bez nienaturalnego wyglądu twarzy – bez „znamion” medycyny estetycznej. Dlatego jest zalecany osobom po czterdziestym roku życia.

 Czym różnią się te metody?




Głównie czasem działania. W przypadku wypełniaczy (a także np. nici liftingujących) efekt jest bardzo szybki, ale działanie ma bardziej charakter „naprawiający” niż likwidujący przyczynę problemu. W przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym działamy regenerująco na skórę, jak również stymulujemy odbudowę tkanki podskórnej w przypadku terapii komórkami regenerującymi i macierzystymi.

Regenerujemy od środka, a przez to cofamy oznaki starzenia się. Oczywiście z biegiem lat proces starzenia się znów będzie postępował, ale punkt wyjściowy już będzie inny. Regeneracja to moim zdaniem przyszłość naturalnego odmładzania.

Mówimy o odmładzaniu, ale wróćmy do postanowień noworocznych. Ludzie mają różne kompleksy – jedni chcą schudnąć, inni zacząć biegać, jeszcze inni usunąć bruzdy. Jak generalnie „wziąć się za siebie”?

Przede wszystkim nie ma co czekać do pierwszego stycznia. Zazwyczaj jesteśmy wtedy po hucznej zabawie i nie w głowie nam zmiana nawyków. Tak jak wspomniałam wcześniej, najlepiej zacząć od razu. Chcesz zacząć biegać? Poświęć temu dzisiaj pół godziny i zobaczysz, jak się z tym czujesz. Chcesz się zapisać do fryzjerki? Zrób to przy pierwszej nadarzającej się okazji.

A może chcesz się odmłodzić? Zacznij od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Jeśli spodoba Ci się metoda, którą proponuje lekarz, wtedy rozpiszcie konkretny plan zabiegowy. Liczą się chęci. Od tego się wszystko zaczyna. Czas pomyśleć również o sobie, nie tylko o swoich bliskich. Oni tez chcą nas widzieć szczęśliwymi.

Dr Urszula Brumer

modanaurode.pl Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ