Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.



Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej profesjonalne gabinety dysponują coraz skuteczniejszymi sposobami usuwania i redukcji zmarszczek. Wśród nowoczesnych propozycji znajdziemy tzw. zabiegi frakcyjne.

Zabieg frakcyjny, czyli jaki?

Zabiegi frakcyjne dzieli się zazwyczaj na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwszy sposób polega na kontrolowanym odparowaniu fragmentu naskórka, czyli bezpośredniej ingerencji w tkankę. Druga kategoria zabiegów pozwala na przeprowadzenie danej procedury bez naruszania struktury skóry.

Metody ablacyjne o wiele głębiej oddziałują na tkankę, co zapewnia lepszy rezultat końcowy, a zarazem inicjuje intensywny proces przebudowany kolagenu, który odgrywa ogromną rolę w wygładzaniu zmarszczek na zróżnicowanych głębokościach. Decydując się na zabiegi ablacyjne, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie technologie: CO2 i Sublative™. Skuteczność kliniczną tych dwóch metod potwierdzają badania kliniczne dokonane przez dermatologów estetycznych.




Laser CO2 rozprawi się ze zmarszczkami

Działanie lasera frakcyjnego polega na selektywnym uszkodzeniu wybranej tkanki. Wraz z procesem destrukcji zmian rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu skóra po zabiegu jest bardziej gładka i odzyskuje elastyczność.

– Wiązka lasera precyzyjnie działa tylko na określonym obszarze, tworząc małe otworki, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Aby trwale pozbyć się zmarszczek, wystarczą na ogół dwie, trzy sesje zabiegowe – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, można również odczuwać lekki dyskomfort. Zabieg wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Technologia jest dedykowana zwłaszcza osobom po 35. roku życia. Lekarz przeprowadzający zabieg ma pełną kontrolę nad ilością dostarczanej w głąb skóry energii, a także możliwość zmiany energii impulsu i czasu naświetlania. Wybór konkretnego trybu frakcyjnego jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, tj. wiek, ilość i głębokość zmarszczek czy ogólny stan skóry.

Energia prądu RF kontra oznaki starzenia

Unikalna technologia Sublative™ wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd o częstotliwości radiowej RF. Spośród ablacyjnych zabiegów frakcyjnych wyróżnia się najkrótszym czasem rekonwalescencji.

– Mamy tutaj do czynienia z silnym punktowym odparowaniem naskórka i podgrzaniem głębszych warstw skóry, co pozwala usunąć nawet głębokie zmarszczki przy minimalnym uszkodzeniu naskórka i wysokim stopniu bezpieczeństwa – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Co ważne, procedurę można bez obaw przeprowadzić na wszystkich obszarach ciała, w tym nawet na cienkiej skórze powiek. Jej zaletą jest również brak ryzyka wystąpienia przebarwień. Czas potrzebny na przeprowadzenie tej kuracji frakcyjnej również jest znacznie krótszy – żeby odmłodzić twarz, potrzebujemy ok. 20 minut. Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów oraz sterowaniu emisją energii technologia Sublative™ pozwala osiągnąć słabszy bądź mocniejszy efekt w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg jest bezbolesny.

Ablacyjne zabiegi frakcyjne stanowią obecnie jedną z najbardziej skutecznych alternatyw w usuwaniu zmarszczek – obok liftingów chirurgicznych, kwasu hialuronowego czy kompleksowych programów regenerujących i odnawiających skórę. Oprócz widocznej od razu redukcji zmarszczek ujednolicą też koloryt skóry, wyrównają nierówności na jej powierzchni, a jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być wielokrotnie powtarzane.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ