Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.



Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej profesjonalne gabinety dysponują coraz skuteczniejszymi sposobami usuwania i redukcji zmarszczek. Wśród nowoczesnych propozycji znajdziemy tzw. zabiegi frakcyjne.

Zabieg frakcyjny, czyli jaki?

Zabiegi frakcyjne dzieli się zazwyczaj na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwszy sposób polega na kontrolowanym odparowaniu fragmentu naskórka, czyli bezpośredniej ingerencji w tkankę. Druga kategoria zabiegów pozwala na przeprowadzenie danej procedury bez naruszania struktury skóry.

Metody ablacyjne o wiele głębiej oddziałują na tkankę, co zapewnia lepszy rezultat końcowy, a zarazem inicjuje intensywny proces przebudowany kolagenu, który odgrywa ogromną rolę w wygładzaniu zmarszczek na zróżnicowanych głębokościach. Decydując się na zabiegi ablacyjne, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie technologie: CO2 i Sublative™. Skuteczność kliniczną tych dwóch metod potwierdzają badania kliniczne dokonane przez dermatologów estetycznych.




Laser CO2 rozprawi się ze zmarszczkami

Działanie lasera frakcyjnego polega na selektywnym uszkodzeniu wybranej tkanki. Wraz z procesem destrukcji zmian rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu skóra po zabiegu jest bardziej gładka i odzyskuje elastyczność.

– Wiązka lasera precyzyjnie działa tylko na określonym obszarze, tworząc małe otworki, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Aby trwale pozbyć się zmarszczek, wystarczą na ogół dwie, trzy sesje zabiegowe – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, można również odczuwać lekki dyskomfort. Zabieg wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Technologia jest dedykowana zwłaszcza osobom po 35. roku życia. Lekarz przeprowadzający zabieg ma pełną kontrolę nad ilością dostarczanej w głąb skóry energii, a także możliwość zmiany energii impulsu i czasu naświetlania. Wybór konkretnego trybu frakcyjnego jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, tj. wiek, ilość i głębokość zmarszczek czy ogólny stan skóry.

Energia prądu RF kontra oznaki starzenia

Unikalna technologia Sublative™ wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd o częstotliwości radiowej RF. Spośród ablacyjnych zabiegów frakcyjnych wyróżnia się najkrótszym czasem rekonwalescencji.

– Mamy tutaj do czynienia z silnym punktowym odparowaniem naskórka i podgrzaniem głębszych warstw skóry, co pozwala usunąć nawet głębokie zmarszczki przy minimalnym uszkodzeniu naskórka i wysokim stopniu bezpieczeństwa – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Co ważne, procedurę można bez obaw przeprowadzić na wszystkich obszarach ciała, w tym nawet na cienkiej skórze powiek. Jej zaletą jest również brak ryzyka wystąpienia przebarwień. Czas potrzebny na przeprowadzenie tej kuracji frakcyjnej również jest znacznie krótszy – żeby odmłodzić twarz, potrzebujemy ok. 20 minut. Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów oraz sterowaniu emisją energii technologia Sublative™ pozwala osiągnąć słabszy bądź mocniejszy efekt w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg jest bezbolesny.

Ablacyjne zabiegi frakcyjne stanowią obecnie jedną z najbardziej skutecznych alternatyw w usuwaniu zmarszczek – obok liftingów chirurgicznych, kwasu hialuronowego czy kompleksowych programów regenerujących i odnawiających skórę. Oprócz widocznej od razu redukcji zmarszczek ujednolicą też koloryt skóry, wyrównają nierówności na jej powierzchni, a jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być wielokrotnie powtarzane.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ