Nowa sztuka liftingu- Nici liftingujące PDO



Nowa sztuka liftingu- Nici liftingujące PDO

Wydawać by się mogło, że współczesna medycyna estetyczna jest dziedziną na tyle rozwiniętą, że obecnie już raczej ciężko spodziewać się po niej odkrywania jakichś nowych, rewolucyjnych metod czy narzędzi. Tymczasem na rynku nici liftingujących całkiem niedawno pojawiła się nowość, której zdecydowanie warto poświęcić uwagę – polidioksanonowe nici PDO II generacji.

System nici First Lift PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej. Produkt szybko zyskał uznanie specjalistów i obecnie wykorzystywany jest w wielu krajach świata, m.in. w USA, Brazylii, Japonii, Rosji, a także w Europie Zachodniej. Drugą generację koreańskich nici, zapoczątkowaną przez serię Art Lift, cechuje jeszcze większa niż wcześniej skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Nici PDO II dobre na…

 Na większość problemów dotykających naszą skórę (głównie twarzy) po 40 roku życia. Zacierający się owal policzków, bruzdy nosowo-wargowe, fałd podbródkowy, zmarszczki palacza – Nici liftingujące PDO radzą sobie z tymi przypadłościami na dwa sposoby. – Z jednej strony mechanicznie, ponieważ już w momencie ich wprowadzania skóra podciąga się i sprawia wrażenie bardziej napiętej –tłumaczy dr Magdalena Tyc-Tyka, właścicielka krakowskiej kliniki MTTEstetica i ekspert w dziedzinie wchłanialnych nici liftingujących.

– Z drugiej strony mamy do czynienia z działaniem długotrwałym związanym ze stymulacją komórek do produkcji nowego kolagenu. Choć same nici wchłaniają się w przeciągu kilku miesięcy, to „rusztowanie” zbudowane z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry gwarantuje pacjentowi naturalny efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat.



A wszystko to w efekcie zabiegu nie wymagającego skalpela ani długiego czasu rekonwalescencji. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i polega na precyzyjnym wprowadzaniu nici w skórę lub tkankę podskórną pacjenta za pomocą igły. Następnie igła jest wycofywana, a nić pozostaje w tkance, rozpoczynając swoje dobroczynne działanie.

Co nowego?

Nici PDO drugiej generacji noszą nazwę Art Lift i pod kilkoma względami znacząco odróżniają się od poprzedniej wersji zabiegu. Na uwagę zasługują już same igły do podawania nici, które charakteryzują się wielokrotnie szlifowanym ostrzem oraz niezwykłą cienkością, dzięki czemu zabieg jest znacznie bardziej komfortowy, mniej bolesny i wywołuje o wiele mniej skutków ubocznych w postaci obrzęków pozabiegowych czy krwawień. Nową jakość stanowią oczywiście także same nici. Udoskonalono ich budowę, dzięki czemu właściwości stymulujące produkcję nowego kolagenu stały się bardziej efektywne, a proces rozkładu nici – znacznie szybszy.

Oprócz podstawowej formy nici PDO stosowanych do korekty twarzy i ciała, wprowadzono także kilka nowych, bardziej zróżnicowanych i wyspecjalizowanych propozycji. – Na szczególną uwagę zasługuje zabieg nićmi Art Lift Multi, który stymuluje skórę do produkcji kolagenu w niezwykle skuteczny sposób – tłumaczy dr Magdalena Tyc-Tyka. – Unikatowość nowej technologii polega na połączeniu dwudziestu cienkich włókien i skręceniu ich do postaci jednej nici, która wewnątrz tkanki ulega samorozprężeniu i w efekcie unosi powierzchnię zapadniętej skóry. Obserwacje klinicznie potwierdziły wysoką skuteczność działania tej metody, porównywalną z działaniem wypełniaczy.

 Specjalistka zwraca uwagę również na Art Lift Combi – nić haczykową II generacji, przeznaczoną do liftingu wiotkiej skóry i konturowania owalu twarzy. W porównaniu do poprzedniej wersji, nowe nici charakteryzują się głębszymi, grubszymi i mocniejszymi haczykami oraz regularnymi przerwami między nimi. Nici są obecnie znacznie sztywniejsze, co zapewnia odpowiednie zagnieżdżanie się haczyków w korygowanych warstwach oraz zapobiega wyginaniu się haczyków w trakcie wprowadzania nici. Zmodyfikowana została również grubość samej nici, która jest obecnie 2, 3-krotnie większa w porównaniu z pozostałymi nićmi haczykowymi, co gwarantuje uzyskanie lepszych i długotrwałych efektów oraz skuteczniej pobudza do produkcji nowego kolagenu.

Coraz większa skuteczność wykonywanych zabiegów, minimalizacja inwazyjności i powikłań – to główne cechy charakteryzujące nici PDO II generacji. Można się więc spodziewać, że popularność tej innowacyjnej metody liftingującej będzie stale wzrastać, także w naszym kraju.

Informacje o ekspercie:

Dr Magdalena Tyc-Tyka, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, konsultant programu LEAP, autorka artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w kosmetologii nowoczesnej MTTEstetica Kliniki Promocji Zdrowia w Krakowie

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ