Naturalne sposoby na zachowanie urody – maseczki domowej roboty.



Masz cere tłustą, suchą czy wrażliwą? Zobacz jakie maseczki są najlepsze dla twojej skóry. Od zarania dziejów kobiety korzystały z naturalnych sposobów, czyli dobrodziejstw natury czy to w pielegnacji skóry, czy to przy wyrobie kosmetyków.

Dopiero przez ostatnie dziesięciolecia kobiety Zachodu częściej udają się do drogerii niż do ogrodów zielarskich i kupuja kosmetyki. Jednakże wciąż jest parę powodów, żeby sporządzic własne preparaty ( np. maseczki domowej roboty ), przynajmniej od czasu do czasu.

Przyrządzanie naturalnych maseczek w domowym zaciszu, to świetna zabawa do której możesz włączyc dzieci!

Najłatwiejszą i najszybszą metodą domowej pielęgnacji jest sporządzenie naturalnej maseczki domowej roboty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery tłustej:

Tłustej skórze dobrze robi piana z białka ( wysusza i ściąga ), jogurt czyści i odżywia, rozgniecone truskawki – zwalczają tłuszcz i glinka – wchłania tłuszcz.

Jogurt jest używany jako naturalna maseczka w wielu wschodnich krajach. Zawiera kwas mlekowy, który jest naturalną substancją złuszczajacą, podobną do AHA w handlowych produktach.

Jeżeli masz uczukenie, wypróbuj maseczkę śliwkową domowej roboty: ugotuj 6 śliwek ( wystarczy na jedna maseczkę ), odcedź i pozostaw do ostygnięcia. Rozgniec z łyżeczką olejku ze słodkich migdałów, następnie nałóż na twarz. ( efekt naprawdę bardzo bardzo dobry! )



Naturalna maseczka domowej roboty dla cery suchej i wrażliwej:

Sucha i wrażliwa cera uwielbia żółtko, rozgniecone grejfruty, miód, glicerynę ( wchłania wilgoc ), olej slonecznikowy lub sezamowy ( wygładza ). W Południowej Afryce stosuję się maseczkę z rozgnieconego miąższu awokado do zwalczania wysuszającego działania słońca.

Każdy domowy majonez również daje dobre efekty.

Naturalna maseczka domowej roboty dla cery mieszanej:

Przy cerze mieszanej rozsmaruj na twarzy maseczkę do cery tłustej tworząc z niej literę T, i maseczkę dla cery suchej, wypełniając nią pozostałe miejsca. Mieszaj i dopasowuj składniki, aby znaleźc odpowiednie składniki dla siebie.

modanaurode.pl  -  naturalne maseczki domowej roboty

Maseczka z zimowych warzyw

Maseczka z zimowych warzyw odświeża skórę: dowolne świeże warzywa np. kapusta, marchewka, ogórek, pomidory, seler, sałata, szpinak, kiełki fasoli, wymieszaj w mikserze lub rozgniec tłuczkiem w moździerzu, dodaj pare kropli olejku jojoby ( jeżeli masz bardzo suchą cerę ).

Następnie nałóż na wymytą twarz, a nastepnie przyłóż dwie ligniniowe chusteczki, żeby zebrac hadmiar soku. Pozostaw maseczke na 15 – 20 minut, potem zmyj.

Naturalne sposoby na zachowanie urody:

Stara recepta na spierzchnięte łokcie:

Przetnij cytrynę na pół, wyciśnij z niej sok i przytrzymaj łokcie w soku przez około 10 minut. Cytryna ma lagodne działanie rozjaśniające, a kwas owocowy złuszcza zrogowaciały naskórek.

Wysuszona skóra ciałą:

Olej z warzyw, wetrzyj łyżeczkę oleju w suche miejsca przed połściem spac. Dodatkowo kąpiele w płatkach owsianych są znakomite na sperzchniętą, popękaną skórę oraz wspaniałe dla osób cierpiących na egzemy. Aby uniknąc wrażenia kąpieli w owsiance, zawiń płatki w muślinową chustę, zawiąż sznurkiem i powieś na kranie z gorącą wodą, tak aby przepływała przez nie woda.

Płatki owsiane mogą byc również wykorzystywane do złuszczania naskórka twarzy. Wymieszaj je ze swoim balsamem nawilżającym, a nastepnie wmasuj w twarz bardzo delikatnymi kolistymi ruchami. Spłucz po paru minutach.

Plasterek surowego ziemniaka wtarty w skórę twarzy działa łagodząco, szczególnie na miejsca podrażnione. Plasterki położone na podpuchnięte oczy, niwelują opuchliznę oraz pobudzają krążenie.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ