Sposoby na gładkie nogi



Moda na gładkie, pozbawione włosków ciało ciągle trwa i nic nie wskazuje na to, żeby trendy się zmieniły. Golimy lub depilujemy nogi, pachy, bikini oraz inne, zarośnięte części ciała. Co robić, żeby efekt utrzymywał się dłużej i nasze działania były skuteczne, a jednocześnie bezpieczne? W domu czy u specjalisty? Pozbyć się włosków możemy różnymi sposobami samodzielnie w domowym zaciszu lub w zakładzie kosmetycznym czy medycyny estetycznej. Zaletą wykonywania depilacji w domu jest przede wszystkim niska cena. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, zawsze cena zabiegu będzie niższa niż u profesjonalisty. Z drugiej strony osoba specjalizująca się w depilacji zadba odpowiednio o higienę podczas zabiegu i wykona go dokładnie. Samodzielnie nie zawsze można osiągnąć takie same rezultaty. Zabieg w salonie kosmetycznym zajmuje tyle samo, co w domu, jednak do salonu trzeba jeszcze dojechać, co również zabiera nasz cenny czas. Golenie i depilowanie Najłatwiejszym sposobem na domową depilację jest ogolenie się maszynką. Niestety usuwanie owłosienia tą metodą trzeba często powtarzać. Co kilka dni czeka nas powtarzanie zabiegu. Tutaj jedyną zaleta jest taniość – maszynkę kupimy już za kilka złotych. Aby zabieg był efektywniejszy, warto zainwestować w piankę do golenia, która opóźnia wzrost włosów. Drugą najpopularniejszą domową metodą jest usunięcie włosów depilatorem. Depilatory są coraz tańsze i posiadają wiele funkcji wpływających na komfort podczas zabiegu. Niestety jest to metoda bolesna. Przed użyciem depilatora warto zrobić peeling i wziąć ciepłą kąpiel, aby rozszerzyć pory i ułatwić wyrywanie włosów. Niektóre depilatory posiadają wkładkę chłodzącą, a innych można używać w wannie – trzeba na własnej skórze sprawdzić, czy mniej bolesne jest golenie w ciepłej kąpieli, czy z chłodzeniem.



Wosk i pasta cukrowa

Wosk do depilacji jest również popularny. Wiele pań stosuje go na przykład na okolice bikini. W drogeriach można kupić gotowe plastry pokryte już woskiem, które trzeba rozgrzać, a następnie przylepić w wybranym miejscu i szybko zerwać. Tutaj nieoceniona bywa pomoc koleżanki – samodzielnie trudno zdobyć się na gwałtowne zerwanie plastra.

Oprócz plastrów w hurtowniach kosmetycznych dostaniemy osobno wosk i specjalny pojemniczek do nakładania go. Ta metoda jest tańsza od plastrów, poza tym mamy większa kontrolę nad powierzchnią pokrywaną woskiem. Oprócz wosku można spróbować pasty cukrowej, którą przyrządza się samodzielnie. Jest delikatniejsza dla skóry i posiada właściwości odżywcze. Przepis na domową pastę cukrową znajdziesz na przykład tutaj.

depilator-laserowy-z-euro-com-pl

A może depilacja laserowa?

Ostatnią metodą, która do niedawna była zarezerwowana tylko dla salonów medycyny estetycznej, jest depilacja laserowa. Dokładniej ten sposób nazywa się epilacją, ponieważ trwale usuwa owłosienie.

Domowy depilator laserowy z euro.com.pl kupisz już za cenę dwóch zabiegów w salonie kosmetycznym. Epilacja polega na wypalaniu laserem mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają! Cena tego zabiegu w profesjonalnych salonach jest dość wysoka, poza tym epilację trzeba powtarzać na jednym obszarze ciała kilka razy, aby uzyskać efekt całkowitej gładkości.

Wykonując ten zabieg w domu oszczędzasz czas na dojazdy do kosmetyczki i sama decydujesz, kiedy jest czas na kolejne podejście. Domowego depilatora laserowego może używać kilka osób i jest to całkowicie bezpieczne oraz higieniczne. Rozmiar tych urządzeń jest porównywalny do suszarki, więc nie zajmują wiele miejsca na półce w łazience.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ