Sposoby na gładkie nogi



Moda na gładkie, pozbawione włosków ciało ciągle trwa i nic nie wskazuje na to, żeby trendy się zmieniły. Golimy lub depilujemy nogi, pachy, bikini oraz inne, zarośnięte części ciała. Co robić, żeby efekt utrzymywał się dłużej i nasze działania były skuteczne, a jednocześnie bezpieczne? W domu czy u specjalisty? Pozbyć się włosków możemy różnymi sposobami samodzielnie w domowym zaciszu lub w zakładzie kosmetycznym czy medycyny estetycznej. Zaletą wykonywania depilacji w domu jest przede wszystkim niska cena. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, zawsze cena zabiegu będzie niższa niż u profesjonalisty. Z drugiej strony osoba specjalizująca się w depilacji zadba odpowiednio o higienę podczas zabiegu i wykona go dokładnie. Samodzielnie nie zawsze można osiągnąć takie same rezultaty. Zabieg w salonie kosmetycznym zajmuje tyle samo, co w domu, jednak do salonu trzeba jeszcze dojechać, co również zabiera nasz cenny czas. Golenie i depilowanie Najłatwiejszym sposobem na domową depilację jest ogolenie się maszynką. Niestety usuwanie owłosienia tą metodą trzeba często powtarzać. Co kilka dni czeka nas powtarzanie zabiegu. Tutaj jedyną zaleta jest taniość – maszynkę kupimy już za kilka złotych. Aby zabieg był efektywniejszy, warto zainwestować w piankę do golenia, która opóźnia wzrost włosów. Drugą najpopularniejszą domową metodą jest usunięcie włosów depilatorem. Depilatory są coraz tańsze i posiadają wiele funkcji wpływających na komfort podczas zabiegu. Niestety jest to metoda bolesna. Przed użyciem depilatora warto zrobić peeling i wziąć ciepłą kąpiel, aby rozszerzyć pory i ułatwić wyrywanie włosów. Niektóre depilatory posiadają wkładkę chłodzącą, a innych można używać w wannie – trzeba na własnej skórze sprawdzić, czy mniej bolesne jest golenie w ciepłej kąpieli, czy z chłodzeniem.



Wosk i pasta cukrowa

Wosk do depilacji jest również popularny. Wiele pań stosuje go na przykład na okolice bikini. W drogeriach można kupić gotowe plastry pokryte już woskiem, które trzeba rozgrzać, a następnie przylepić w wybranym miejscu i szybko zerwać. Tutaj nieoceniona bywa pomoc koleżanki – samodzielnie trudno zdobyć się na gwałtowne zerwanie plastra.

Oprócz plastrów w hurtowniach kosmetycznych dostaniemy osobno wosk i specjalny pojemniczek do nakładania go. Ta metoda jest tańsza od plastrów, poza tym mamy większa kontrolę nad powierzchnią pokrywaną woskiem. Oprócz wosku można spróbować pasty cukrowej, którą przyrządza się samodzielnie. Jest delikatniejsza dla skóry i posiada właściwości odżywcze. Przepis na domową pastę cukrową znajdziesz na przykład tutaj.

depilator-laserowy-z-euro-com-pl

A może depilacja laserowa?

Ostatnią metodą, która do niedawna była zarezerwowana tylko dla salonów medycyny estetycznej, jest depilacja laserowa. Dokładniej ten sposób nazywa się epilacją, ponieważ trwale usuwa owłosienie.

Domowy depilator laserowy z euro.com.pl kupisz już za cenę dwóch zabiegów w salonie kosmetycznym. Epilacja polega na wypalaniu laserem mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają! Cena tego zabiegu w profesjonalnych salonach jest dość wysoka, poza tym epilację trzeba powtarzać na jednym obszarze ciała kilka razy, aby uzyskać efekt całkowitej gładkości.

Wykonując ten zabieg w domu oszczędzasz czas na dojazdy do kosmetyczki i sama decydujesz, kiedy jest czas na kolejne podejście. Domowego depilatora laserowego może używać kilka osób i jest to całkowicie bezpieczne oraz higieniczne. Rozmiar tych urządzeń jest porównywalny do suszarki, więc nie zajmują wiele miejsca na półce w łazience.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ