Sposoby na gładkie nogi



Moda na gładkie, pozbawione włosków ciało ciągle trwa i nic nie wskazuje na to, żeby trendy się zmieniły. Golimy lub depilujemy nogi, pachy, bikini oraz inne, zarośnięte części ciała. Co robić, żeby efekt utrzymywał się dłużej i nasze działania były skuteczne, a jednocześnie bezpieczne? W domu czy u specjalisty? Pozbyć się włosków możemy różnymi sposobami samodzielnie w domowym zaciszu lub w zakładzie kosmetycznym czy medycyny estetycznej. Zaletą wykonywania depilacji w domu jest przede wszystkim niska cena. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, zawsze cena zabiegu będzie niższa niż u profesjonalisty. Z drugiej strony osoba specjalizująca się w depilacji zadba odpowiednio o higienę podczas zabiegu i wykona go dokładnie. Samodzielnie nie zawsze można osiągnąć takie same rezultaty. Zabieg w salonie kosmetycznym zajmuje tyle samo, co w domu, jednak do salonu trzeba jeszcze dojechać, co również zabiera nasz cenny czas. Golenie i depilowanie Najłatwiejszym sposobem na domową depilację jest ogolenie się maszynką. Niestety usuwanie owłosienia tą metodą trzeba często powtarzać. Co kilka dni czeka nas powtarzanie zabiegu. Tutaj jedyną zaleta jest taniość – maszynkę kupimy już za kilka złotych. Aby zabieg był efektywniejszy, warto zainwestować w piankę do golenia, która opóźnia wzrost włosów. Drugą najpopularniejszą domową metodą jest usunięcie włosów depilatorem. Depilatory są coraz tańsze i posiadają wiele funkcji wpływających na komfort podczas zabiegu. Niestety jest to metoda bolesna. Przed użyciem depilatora warto zrobić peeling i wziąć ciepłą kąpiel, aby rozszerzyć pory i ułatwić wyrywanie włosów. Niektóre depilatory posiadają wkładkę chłodzącą, a innych można używać w wannie – trzeba na własnej skórze sprawdzić, czy mniej bolesne jest golenie w ciepłej kąpieli, czy z chłodzeniem.



Wosk i pasta cukrowa

Wosk do depilacji jest również popularny. Wiele pań stosuje go na przykład na okolice bikini. W drogeriach można kupić gotowe plastry pokryte już woskiem, które trzeba rozgrzać, a następnie przylepić w wybranym miejscu i szybko zerwać. Tutaj nieoceniona bywa pomoc koleżanki – samodzielnie trudno zdobyć się na gwałtowne zerwanie plastra.

Oprócz plastrów w hurtowniach kosmetycznych dostaniemy osobno wosk i specjalny pojemniczek do nakładania go. Ta metoda jest tańsza od plastrów, poza tym mamy większa kontrolę nad powierzchnią pokrywaną woskiem. Oprócz wosku można spróbować pasty cukrowej, którą przyrządza się samodzielnie. Jest delikatniejsza dla skóry i posiada właściwości odżywcze. Przepis na domową pastę cukrową znajdziesz na przykład tutaj.

depilator-laserowy-z-euro-com-pl

A może depilacja laserowa?

Ostatnią metodą, która do niedawna była zarezerwowana tylko dla salonów medycyny estetycznej, jest depilacja laserowa. Dokładniej ten sposób nazywa się epilacją, ponieważ trwale usuwa owłosienie.

Domowy depilator laserowy z euro.com.pl kupisz już za cenę dwóch zabiegów w salonie kosmetycznym. Epilacja polega na wypalaniu laserem mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają! Cena tego zabiegu w profesjonalnych salonach jest dość wysoka, poza tym epilację trzeba powtarzać na jednym obszarze ciała kilka razy, aby uzyskać efekt całkowitej gładkości.

Wykonując ten zabieg w domu oszczędzasz czas na dojazdy do kosmetyczki i sama decydujesz, kiedy jest czas na kolejne podejście. Domowego depilatora laserowego może używać kilka osób i jest to całkowicie bezpieczne oraz higieniczne. Rozmiar tych urządzeń jest porównywalny do suszarki, więc nie zajmują wiele miejsca na półce w łazience.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ