Mikrodermabrazja – kiedy warto wykonać ten zabieg?



Mikrodermabrazja to profesjonalny zabieg oczyszczający skórę, który może w znaczy sposób poprawić wygląd naszej twarzy. Polega on na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z twarzy i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Jest to zabieg, który stosowany raz na jakiś czas, stanowi doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji twarzy i ciała. Ponadto może być on niezwykle pomocny w zwalczaniu różnych niedoskonałości skórnych. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Dla kogo mikrodermabrazja?

  • Mikrodermabrazja sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się na co dzień z trądzikiem pospolitym i grudkowym, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami na skórze po słońcu, bliznami zanikowymi i przerostowymi, szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem, a także z rozstępami.
  • Profesjonalne złuszczanie naskórka może też okazać się przydatne dla osób, które chcą przygotować swoją skórę do zabiegów z użyciem lasera, np. fotoodmładzanie, zamykanie naczyń krwionośnych czy usuwanie przebarwień.
  • Mikrodermabrazję bardzo często stosują panie, które chcą w bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozbyć się drobnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi.
  • Zabieg sprawdzi się też w zwalczaniu uporczywego cellulitu oraz przywracaniu skórze jędrności.
  • Mikrodermabrazję można wykonywać na różnych częściach twarzy i ciała np. plecy, dekolt, nogi, szyja czy dłonie. Zaletą tej metody jest to, że jest ona odpowiednia dla różnych typów cery – nie tylko łojotokowej i trądzikowej, ale też suchej i wrażliwej.
  • Oczywiście, nie w każdym przypadku jeden zabieg jest w stanie zlikwidować wszelkie niedoskonałości na skórze – ich dokładna ilość oraz częstotliwość uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od typu i głębokości zmian na skórze, dlatego powinna być konsultowana z lekarzem – zaznaczają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.




    Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

    Mikrodermabrazja polega na mechanicznym i głębokim złuszczaniu naskórka, które wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia – wyposażonego w głowice ścierające, najczęściej pokryte kryształkami diamentu, a także w pompy, których zadaniem jest zasysanie martwego naskórka.

    Podczas zabiegu usuwane są górne i uszkodzone warstwy naskórka, co umożliwia tworzenie się nowych i zdrowych komórek. Złuszczanie skóry, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, wykonuje się stopniowo, co wyklucza ryzyko zbyt głębokiego lub nierównomiernego ścierania naskórka lub powstawania blizn. Intensywność zabiegu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta w taki sposób, by nie powodowała ona uczuleń i podrażnień skóry.

     

    Efekty mikrodermabrazji

    • Podczas mikrodermabrazji ze skóry usuwane są resztki potu i łoju wydzielanych przez gruczoły skórne, zrogowaciałe komórki naskórka, kurz, brud, mikroorganizmy, a także resztki makijażu – dzięki czemu skóra staje się dobrze oczyszczona, gładka i właściwie przygotowana na inne zabiegi pielęgnacyjne.
    • Mikrodermabrazja pobudza procesy regeneracyjne w skórze i zastępuje stare oraz uszkodzone tkanki, nowymi i zdrowymi. Po wykonaniu zabiegu skóra jest miękka, elastyczna i wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej koloryt, a powierzchnia naskórka staje się gładka i równa.
    • Zabieg pozwala zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a przy tym spłycić powierzchowne zmarszczki.
    • Mikrodermabrazja poprawia nie tylko strukturę i kolor skóry, ale też widocznie ją regeneruje i nawilża.
    • Kilka zabiegów pozwala na dobre pozbyć się mało estetycznych blizn i przebarwień.
    • Więcej informacji na temat zabiegu mikrodermabrazji znajdziesz na stronie:

      http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/12-kosmetologia-estetyczna/75-mikrodermabrazja

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ