Mikrodermabrazja – kiedy warto wykonać ten zabieg?



Mikrodermabrazja to profesjonalny zabieg oczyszczający skórę, który może w znaczy sposób poprawić wygląd naszej twarzy. Polega on na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z twarzy i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Jest to zabieg, który stosowany raz na jakiś czas, stanowi doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji twarzy i ciała. Ponadto może być on niezwykle pomocny w zwalczaniu różnych niedoskonałości skórnych. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Dla kogo mikrodermabrazja?

  • Mikrodermabrazja sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się na co dzień z trądzikiem pospolitym i grudkowym, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami na skórze po słońcu, bliznami zanikowymi i przerostowymi, szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem, a także z rozstępami.
  • Profesjonalne złuszczanie naskórka może też okazać się przydatne dla osób, które chcą przygotować swoją skórę do zabiegów z użyciem lasera, np. fotoodmładzanie, zamykanie naczyń krwionośnych czy usuwanie przebarwień.
  • Mikrodermabrazję bardzo często stosują panie, które chcą w bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozbyć się drobnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi.
  • Zabieg sprawdzi się też w zwalczaniu uporczywego cellulitu oraz przywracaniu skórze jędrności.
  • Mikrodermabrazję można wykonywać na różnych częściach twarzy i ciała np. plecy, dekolt, nogi, szyja czy dłonie. Zaletą tej metody jest to, że jest ona odpowiednia dla różnych typów cery – nie tylko łojotokowej i trądzikowej, ale też suchej i wrażliwej.
  • Oczywiście, nie w każdym przypadku jeden zabieg jest w stanie zlikwidować wszelkie niedoskonałości na skórze – ich dokładna ilość oraz częstotliwość uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od typu i głębokości zmian na skórze, dlatego powinna być konsultowana z lekarzem – zaznaczają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.




    Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

    Mikrodermabrazja polega na mechanicznym i głębokim złuszczaniu naskórka, które wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia – wyposażonego w głowice ścierające, najczęściej pokryte kryształkami diamentu, a także w pompy, których zadaniem jest zasysanie martwego naskórka.

    Podczas zabiegu usuwane są górne i uszkodzone warstwy naskórka, co umożliwia tworzenie się nowych i zdrowych komórek. Złuszczanie skóry, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, wykonuje się stopniowo, co wyklucza ryzyko zbyt głębokiego lub nierównomiernego ścierania naskórka lub powstawania blizn. Intensywność zabiegu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta w taki sposób, by nie powodowała ona uczuleń i podrażnień skóry.

     

    Efekty mikrodermabrazji

    • Podczas mikrodermabrazji ze skóry usuwane są resztki potu i łoju wydzielanych przez gruczoły skórne, zrogowaciałe komórki naskórka, kurz, brud, mikroorganizmy, a także resztki makijażu – dzięki czemu skóra staje się dobrze oczyszczona, gładka i właściwie przygotowana na inne zabiegi pielęgnacyjne.
    • Mikrodermabrazja pobudza procesy regeneracyjne w skórze i zastępuje stare oraz uszkodzone tkanki, nowymi i zdrowymi. Po wykonaniu zabiegu skóra jest miękka, elastyczna i wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej koloryt, a powierzchnia naskórka staje się gładka i równa.
    • Zabieg pozwala zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a przy tym spłycić powierzchowne zmarszczki.
    • Mikrodermabrazja poprawia nie tylko strukturę i kolor skóry, ale też widocznie ją regeneruje i nawilża.
    • Kilka zabiegów pozwala na dobre pozbyć się mało estetycznych blizn i przebarwień.
    • Więcej informacji na temat zabiegu mikrodermabrazji znajdziesz na stronie:

      http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/12-kosmetologia-estetyczna/75-mikrodermabrazja

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ