Mikrodermabrazja – kiedy warto wykonać ten zabieg?



Mikrodermabrazja to profesjonalny zabieg oczyszczający skórę, który może w znaczy sposób poprawić wygląd naszej twarzy. Polega on na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z twarzy i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Jest to zabieg, który stosowany raz na jakiś czas, stanowi doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji twarzy i ciała. Ponadto może być on niezwykle pomocny w zwalczaniu różnych niedoskonałości skórnych. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Dla kogo mikrodermabrazja?

  • Mikrodermabrazja sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się na co dzień z trądzikiem pospolitym i grudkowym, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami na skórze po słońcu, bliznami zanikowymi i przerostowymi, szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem, a także z rozstępami.
  • Profesjonalne złuszczanie naskórka może też okazać się przydatne dla osób, które chcą przygotować swoją skórę do zabiegów z użyciem lasera, np. fotoodmładzanie, zamykanie naczyń krwionośnych czy usuwanie przebarwień.
  • Mikrodermabrazję bardzo często stosują panie, które chcą w bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozbyć się drobnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi.
  • Zabieg sprawdzi się też w zwalczaniu uporczywego cellulitu oraz przywracaniu skórze jędrności.
  • Mikrodermabrazję można wykonywać na różnych częściach twarzy i ciała np. plecy, dekolt, nogi, szyja czy dłonie. Zaletą tej metody jest to, że jest ona odpowiednia dla różnych typów cery – nie tylko łojotokowej i trądzikowej, ale też suchej i wrażliwej.
  • Oczywiście, nie w każdym przypadku jeden zabieg jest w stanie zlikwidować wszelkie niedoskonałości na skórze – ich dokładna ilość oraz częstotliwość uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od typu i głębokości zmian na skórze, dlatego powinna być konsultowana z lekarzem – zaznaczają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.




    Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

    Mikrodermabrazja polega na mechanicznym i głębokim złuszczaniu naskórka, które wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia – wyposażonego w głowice ścierające, najczęściej pokryte kryształkami diamentu, a także w pompy, których zadaniem jest zasysanie martwego naskórka.

    Podczas zabiegu usuwane są górne i uszkodzone warstwy naskórka, co umożliwia tworzenie się nowych i zdrowych komórek. Złuszczanie skóry, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, wykonuje się stopniowo, co wyklucza ryzyko zbyt głębokiego lub nierównomiernego ścierania naskórka lub powstawania blizn. Intensywność zabiegu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta w taki sposób, by nie powodowała ona uczuleń i podrażnień skóry.

     

    Efekty mikrodermabrazji

    • Podczas mikrodermabrazji ze skóry usuwane są resztki potu i łoju wydzielanych przez gruczoły skórne, zrogowaciałe komórki naskórka, kurz, brud, mikroorganizmy, a także resztki makijażu – dzięki czemu skóra staje się dobrze oczyszczona, gładka i właściwie przygotowana na inne zabiegi pielęgnacyjne.
    • Mikrodermabrazja pobudza procesy regeneracyjne w skórze i zastępuje stare oraz uszkodzone tkanki, nowymi i zdrowymi. Po wykonaniu zabiegu skóra jest miękka, elastyczna i wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej koloryt, a powierzchnia naskórka staje się gładka i równa.
    • Zabieg pozwala zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a przy tym spłycić powierzchowne zmarszczki.
    • Mikrodermabrazja poprawia nie tylko strukturę i kolor skóry, ale też widocznie ją regeneruje i nawilża.
    • Kilka zabiegów pozwala na dobre pozbyć się mało estetycznych blizn i przebarwień.
    • Więcej informacji na temat zabiegu mikrodermabrazji znajdziesz na stronie:

      http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/12-kosmetologia-estetyczna/75-mikrodermabrazja

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ