Medycyna estetyczna – Przywróć młodość swojej twarzy



Starzenie się to nie tylko zmarszczki, ale także coraz bardziej widoczna wiotkość i utrata elastyczności skóry, szczególnie w okolicach policzków i linii żuchwy. Czy istnieją sposoby na zatrzymanie tych procesów i naprawienie szkód wyrządzonych przez upływ czasu? Czy poprawienie konturu twarzy i odmłodzenie wyglądu są możliwe bez inwazyjnych metod operacyjnych?

 

Wiotczenie skóry i opadanie owalu twarzy to jedne z czynników, które najbardziej nas postarzają.  Wpływają one na wygląd nawet bardziej niż zmarszczki czy przebarwienia, na których zwykle się skupiamy, nie dostrzegając poważniejszych zmian zachodzących w wyglądzie.

 

„Trójkąt młodości” a wiek

Wraz z wiekiem skóra traci swoją gęstość, co ma związek z ubytkiem kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodatkowo stopniowo tracimy poduszeczki tłuszczowe, uwydatniające i wypełniające okolice policzków i „dolinę łez”. W efekcie linia żuchwy staje się mniej wyraźna, a kształt twarzy się zmienia – u młodej osoby, o mocniej zaznaczonych kościach policzkowych i linii żuchwy twarz przypomina odwrócony trójkąt, z wierzchołkiem u dołu; natomiast upływający czas powoduje opadanie tkanek, przez co linia podbródka zostaje zaburzona i trójkąt się „odwraca” – dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis w Krakowie i Warszawie.

Konturowanie twarzy

Starzenie się skóry i odwracanie się „trójkąta młodości” to naturalne procesy, które dotyczą każdego. Jednak we współczesnym świecie chęć zachowania młodości na dłużej jest powszechna i całkowicie zrozumiała. Wygląd wpływa przecież zarówno na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, jak i na nasze samopoczucie czy samoocenę. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów przywracających owal twarzy i poprawiających ostrość rysów u osób potrzebujących działań anti-aging.

– Jedną z najpopularniejszych metod konturowania twarzy jest wolumetria z zastosowaniem wypełniaczy, pozwalająca wypełnić miejsca, w których brakuje tkanki tłuszczowej lub skorygować naturalne rysy twarzy –mówi dr Joanna Kuschill-Dziurda

– Wiąże się ona jednak z koniecznością wykonania iniekcji i wprowadzenia preparatu, co odstrasza wielu pacjentów – tych bojących się igieł i bólu oraz zwolenników całkowicie naturalnych zabiegów. Dlatego coraz więcej lekarzy poleca takim osobom konturowanie twarzy za pomocą bardziej zaawansowanych technologii.

Ultradźwiękowe odmłodzenie

W medycynie, nie tylko estetycznej, ale również np. w onkologii, wysoką skutecznością wykazują się urządzenia wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), które dzięki skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej, bez naruszania ciągłości naskórka – dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka z Centrum Laser-Medica w Szczecinie. W przypadku zabiegów urodowych to bezpieczna i skuteczna technologia, jako jedyna dopuszczona przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków do nieinwazyjnego liftingu i konturowania twarzy.




Natychmiastowe ujędrnienie

Technologia HIFU pozwala na wykonanie liftingu i konturowanie twarzy bez okresu rekonwalescencji przez cały rok, bez względu na poziom nasłonecznienia.

– HIFU to technologia, którą możemy znaleźć w kilku dostępnych na polskim rynku urządzeniach, warto jednak wybrać sprzęt, który oferuje najwięcej możliwości. Według mnie takim sprzętem jest Ultraskin II, który daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów oraz zapewnia zmniejszone odczuwanie bólu dzięki większemu skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych  dr n. med. Sylwia Farfał-Kałucka. – Zabieg ten polecam wszystkim osobom, które potrzebują widocznej poprawy napięcia i jędrności skóry w bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Urządzenie Ultraskin II pozwala osiągnąć efekt liftingu od razu po zabiegu, jednak pełen, naturalny i długotrwały efekt staje się widoczny w okresie do 3 miesięcy i utrzymuje się nawet do 5 lat.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ