Medycyna estetyczna – Nieoperacyjny lifting twarzy dzięki ultradźwiękom



Fala ultradźwiękowa, o wysokiej energii, która skupiona jest na precyzyjnie punktowanym obszarze, prowadzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubienie skóry. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.

Jak działa fala ultradźwiękowa?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, które mają wysoką częstotliwość. Jej istotą jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej, o wysokiej energii na małym, punktowanym obszarze.

Działanie urządzenia, które wykorzystuje tą technologię, opiera się na zogniskowanych ultradźwiękach o dużym natężeniu, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby:

– termiczny

– mechaniczny.

Zastosowanie w leczeniu.

Metodę skupionej wiązki ultradźwięków zdefiniowano już w latach 40tych XX wieku. Po 1990 roku rozpoczęto testy kliniczne, z zastosowaniem HIFU, w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Natomiast w dermatologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się ją dopiero od kilku lat.

medycyna estetyczna Technologia HIFU

Ultradźwięki w medycynie estetycznej.

Wytwarzana przez aparat fala dźwiękowa stymuluje procesy naprawcze, gdyż powoduje tarcie komórek, a następnie ich przegrzanie. Dochodzi wówczas do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, dzięki czemu zwiększa się napięcie i pogrubienie skóry. Można powiedzieć, iż fala ta „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Dlatego zastosowanie HIFU w medycynie estetycznej nazywane jest „nieoperacyjnym liftingiem twarzy”.

 

Znacznie taniej niż kiedyś.

„Kiedyś zabieg, tą metodą, na całą twarz, kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych, przez co był nieosiągalny dla większości zainteresowanych nią osób. W związku z tym dyskusyjny był stosunek ceny, do uzyskanych efektów i ich trwałości. Na szczęście obecnie terapia ta, którą oferujemy, kosztuje znacznie taniej, co podwójnie zadawala Pacjentów” – podkreśla lek. med. Grzegorz Markowicz, właściciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu.



Zabieg „lunchowy”.

Zabieg metodą HIFU:

– wykonuje się jednorazowo

– nie wymaga znieczulenia

– nie wyklucza z życia codziennego.

 

Jest tzw. zabiegiem „lunchowym”, gdyż można po nim, bez żadnych obaw, wrócić do normalnego życia. Na obszarze poddanym leczeniu, przez 1-2 godziny, może utrzymywać się jedynie lekkie zaróżowienie twarzy. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat nastąpi po upływie 90 dni. Efekty kuracji utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy.

Na twarzy i szyi.

Falę ultradźwiękową wykorzystać można w celu:

– odmłodzenia skóry twarzy i szyi, zwiększenia jej napięcia

– poprawy owalu twarzy (likwidacja tzw. „chomików”)

– przeciwstarzeniowo, likwidacja bruzd i zmarszczek

– wyszczuplenia tzw. „podwójnego podbródka”

– uniesienia brwi.

Na ciało.

Aparat we wrocławskim Keramed, posiada głowicę nie tylko na twarz i szyję, ale również na ciało. Pozwala to na znaczne rozszerzenie obszarów, które można poddać terapii. Dzięki temu w gabinecie tym, za pomocą HIFU można:

– poprawić jakość skóry na ciele

– zwiększyć napięcie skóry na brzuchu czy ramionach (tzw. „pelikany”)

– zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, udach czy talii

– zlikwidować cellulit.

 

Warto korzystać z tej metody, dzięki której odmłodzimy twarz i resztę ciała. Szczególnie jeśli jest bezinwazyjna i szybka, a jej efekt utrzymuje się długo.

 

Link do zakładki nt. metody http://keramed.com.pl/index.php/hifu/

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ