Medycyna estetyczna – Komórki macierzyste w Anti Aging



Zatrzymanie procesu starzenia to odwieczny problem medycyny. Dziś w tym celu wykorzystuje się komórki macierzyste, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej. Podane dożylnie lub wraz z transferem tłuszczowym, cofają nasz kalendarz biologiczny. W Polsce działa już klinika transplantacji i bank, dzięki czemu można je przechowywać i wykorzystać w przyszłości.

Co przyspiesza starzenie?

Starzenie się organizmu jest procesem złożonym i niestety nieuchronnym. Chociaż jest to proces naturalny, to istnieje wiele czynników, które go przyspieszają:

– choroby

– zatrucie środowiska

– nieprawidłowe odżywianie

– palenie papierosów

– stresy życia codziennego.

 

Komórki macierzyste regenerują organizm.

Dzięki komórkom macierzystym i regeneracyjnym, nasz organizm ma możliwość regeneracji komórek, tkanek i narządów, a tym samym spowolnienia procesu starzenia. Jednak ich liczba, wraz z wiekiem, zmniejsza się. W młodości mamy ok. 80 milionów komórek macierzystych, natomiast w 40 r.ż. ok. 35 milionów.

 

Dzięki nim, zdolność do częściowej odnowy, mają narządy (wątroba, nerki, trzustka, płuca), naczynia, nerwy, mięśnie czy kości. Regenerują się zużyte komórki nabłonka skóry czy śluzówka przewodu pokarmowego. Z komórek pierwotnych występujących w naszym szpiku, wielokrotnie odnawiają się z kolei, krwinki czerwone i białe.

 

Tłuszcz, który leczy.

Tkanka tłuszczowa jest najlepszym źródłem dorosłych komórek macierzystych w organizmie człowieka. Spowodowane jest to jej dostępnością i obfitością, a także faktem, iż jest w niej wielokrotnie więcej komórek macierzystych, niż w szpiku kostnym czy krwi obwodowej. Szpital Pulsmed izoluje komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej tzw. ADSC (Adipose Derived Stem Cell), które są następnie, z powrotem podawane Pacjentowi.



Terapie Anti Aging.

Komórki ADSC podawane dożylnie docierają do wszystkich tkanek i narządów, dzięki czemu polepszają ich funkcje i cofają kalendarz biologiczny. Po terapii obserwowana jest poprawa:

– funkcji immunologicznych, nastroju, wzrost energii życiowej

– koncentracji, jasności myślenia, mowy i pamięci

– libido i jakości życia seksualnego

– trawienia, spadek nadwagi

– wyglądu skóry i włosów

– stabilizacja poziomu cukru we krwi i ciśnienia

– widzenia, jakości snu.

 

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.

Szpital wykorzystuje tkankę tłuszczową z ADSC, do lipomodelingu, czyli powiększania piersi, a także do lipofilingu tj. do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki, powiększania pośladków czy polików. Przy użyciu tych komórek, wykonywany jest również zabieg nieinwazyjnego liftingu z zastosowaniem wchłanialnych nici tzw. liftation.

komorki_macierzyste medycyna estetyczna

Klinika transplantacji i bank.

Pulsmed posiada jedno z największych doświadczeń w kraju, jeśli chodzi o wykorzystanie w leczeniu komórek macierzystych, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej Pacjentów. W grudniu 2016 r. otwarto w siedzibie szpitala, który mieści się w Łodzi, Klinikę Transplantacji i Bank, Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, jest to pierwsza placówka w Polsce, która posiada w tym zakresie odpowiednie zaplecze.

Dzięki klinice i bankowi, można przechowywać nadmiar tkanki tłuszczowej i wykorzystywać go, wraz z komórkami, wielokrotnie w przyszłości. W nowej jednostce funkcjonuje laboratorium badawczo-rozwojowe, jednym z zadań są również badania kliniczne. Ze względu na zaplecze i doświadczenie personelu, możliwe jest również podejmowanie współpracy z innymi klinikami czy specjalistami, w leczeniu wielu schorzeń, terapiach Anti Aging czy zabiegach medycyny estetycznej.

Więcej informacji http://pulsmed.com.pl/pl/anti-aging.html

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ