Medycyna estetyczna – Komórki macierzyste w Anti Aging



Zatrzymanie procesu starzenia to odwieczny problem medycyny. Dziś w tym celu wykorzystuje się komórki macierzyste, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej. Podane dożylnie lub wraz z transferem tłuszczowym, cofają nasz kalendarz biologiczny. W Polsce działa już klinika transplantacji i bank, dzięki czemu można je przechowywać i wykorzystać w przyszłości.

Co przyspiesza starzenie?

Starzenie się organizmu jest procesem złożonym i niestety nieuchronnym. Chociaż jest to proces naturalny, to istnieje wiele czynników, które go przyspieszają:

– choroby

– zatrucie środowiska

– nieprawidłowe odżywianie

– palenie papierosów

– stresy życia codziennego.

 

Komórki macierzyste regenerują organizm.

Dzięki komórkom macierzystym i regeneracyjnym, nasz organizm ma możliwość regeneracji komórek, tkanek i narządów, a tym samym spowolnienia procesu starzenia. Jednak ich liczba, wraz z wiekiem, zmniejsza się. W młodości mamy ok. 80 milionów komórek macierzystych, natomiast w 40 r.ż. ok. 35 milionów.

 

Dzięki nim, zdolność do częściowej odnowy, mają narządy (wątroba, nerki, trzustka, płuca), naczynia, nerwy, mięśnie czy kości. Regenerują się zużyte komórki nabłonka skóry czy śluzówka przewodu pokarmowego. Z komórek pierwotnych występujących w naszym szpiku, wielokrotnie odnawiają się z kolei, krwinki czerwone i białe.

 

Tłuszcz, który leczy.

Tkanka tłuszczowa jest najlepszym źródłem dorosłych komórek macierzystych w organizmie człowieka. Spowodowane jest to jej dostępnością i obfitością, a także faktem, iż jest w niej wielokrotnie więcej komórek macierzystych, niż w szpiku kostnym czy krwi obwodowej. Szpital Pulsmed izoluje komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej tzw. ADSC (Adipose Derived Stem Cell), które są następnie, z powrotem podawane Pacjentowi.



Terapie Anti Aging.

Komórki ADSC podawane dożylnie docierają do wszystkich tkanek i narządów, dzięki czemu polepszają ich funkcje i cofają kalendarz biologiczny. Po terapii obserwowana jest poprawa:

– funkcji immunologicznych, nastroju, wzrost energii życiowej

– koncentracji, jasności myślenia, mowy i pamięci

– libido i jakości życia seksualnego

– trawienia, spadek nadwagi

– wyglądu skóry i włosów

– stabilizacja poziomu cukru we krwi i ciśnienia

– widzenia, jakości snu.

 

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.

Szpital wykorzystuje tkankę tłuszczową z ADSC, do lipomodelingu, czyli powiększania piersi, a także do lipofilingu tj. do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki, powiększania pośladków czy polików. Przy użyciu tych komórek, wykonywany jest również zabieg nieinwazyjnego liftingu z zastosowaniem wchłanialnych nici tzw. liftation.

komorki_macierzyste medycyna estetyczna

Klinika transplantacji i bank.

Pulsmed posiada jedno z największych doświadczeń w kraju, jeśli chodzi o wykorzystanie w leczeniu komórek macierzystych, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej Pacjentów. W grudniu 2016 r. otwarto w siedzibie szpitala, który mieści się w Łodzi, Klinikę Transplantacji i Bank, Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, jest to pierwsza placówka w Polsce, która posiada w tym zakresie odpowiednie zaplecze.

Dzięki klinice i bankowi, można przechowywać nadmiar tkanki tłuszczowej i wykorzystywać go, wraz z komórkami, wielokrotnie w przyszłości. W nowej jednostce funkcjonuje laboratorium badawczo-rozwojowe, jednym z zadań są również badania kliniczne. Ze względu na zaplecze i doświadczenie personelu, możliwe jest również podejmowanie współpracy z innymi klinikami czy specjalistami, w leczeniu wielu schorzeń, terapiach Anti Aging czy zabiegach medycyny estetycznej.

Więcej informacji http://pulsmed.com.pl/pl/anti-aging.html

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ