Makijaż oczu, który przetrwa całą noc



Przed nocnym wyjściem lub imprezą poświęcasz z pewnością wiele czasu i wysiłku, by perfekcyjnie dopracować swój makijaż. Znasz to uczucie, gdy w trakcie szampańskiej zabawy spoglądasz w lustro i zauważasz, że w niczym nie przypominasz już dziewczyny sprzed imprezy?

Twój makijaż rozpłynął się wraz z marzeniami o nieskazitelnym wyglądzie. Dotyczy to zwłaszcza makijażu oczu, który często “rozmazuje się” i jest trudny do poprawienia. Warto zatem zawczasu zadbać o jego trwałość i dobrać odpowiednie cienie do powiek.

Kosmetyki dobrej jakości nie znikną ze skóry po upływie kilku godzin, a na powiekach nie odbije się eyeliner czy tusz do rzęs. Każda z nas przyzna, że te czarne linie w załamaniu powieki wyglądają bardzo nieestetycznie… Na szczęście producenci kosmetyków, starając się temu zaradzić, stworzyli trwałe cienie do powiek, które długo pozostaną na swoim miejscu, niezależnie od pogody, temperatury czy okoliczności. Makijażyści zdradzają również kilka trików, dzięki którym krok po kroku stworzymy trwały makijaż wieczorowy.

Jak nakładać cienie do powiek?

Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry. Kosmetyki nakładane na suchą skórę źle i nierównomiernie się rozprowadzają. Aby usunąć ze skóry powiek nadmiar sebum, możesz posłużyć się chusteczką matującą do twarzy.

Jeśli zależy ci na trwałości cieni do oczu, zainwestuj w dobrą bazę na powieki. Odpowiednio dobrana baza nie tylko tuszuje niedoskonałości skóry czy widoczne żyłki, ale, co najważniejsze, zapobiega rozmazywaniu się cieni i przedłuża ich trwałość. Bazę nałóż palcami na suchą i oczyszczoną powiekę. Jeżeli nie masz bazy pod cienie, posłuż się korektorem. Możesz dodatkowo przyprószyć powieki pudrem matującym.

Po równomiernym nałożeniu bazy pora na cień bazowy. Za cień bazowy posłuży matowy kosmetyk o jasnej, jednolitej barwie, najlepiej w kolorze kremowym lub beżowym. Teraz pozostał już ostatni krok, czyli nałożenie cienia o bardziej intensywnej barwie. Najlepiej, gdyby cienie te były trwałe, wyraziste, o aksamitnej konsystencji.



Wybór cieni do powiek

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele cieni do oczu, tych tradycyjnych – sypkich, jak i w formie kremu czy żelu. Jak spośród tego bogatego repertuaru wybrać cienie, które okażą się dobre i trwałe? Kobietom, które pragną podkreślić swoje oko intensywnym, trwałym kolorem, z pewnością polecić można cienie do powiek w kremie.

To specjalnie dla nich stworzone zostały cienie Maybelline Color Tatoo 24h. Ich producent gwarantuje nam 24 – godzinną trwałość kosmetyku. Cienie do powiek Maybelline utrzymują się na powiece niczym tatuaż, zachwycając wyrazistą barwą. Mają formę żelu-kremu. Aplikujemy je przy pomocy opuszek palców lub pędzelka. Jeśli planujemy makijaż wieczorowy, możemy nałożyć kilka warstw kosmetyku. Cienie powstały w sześciu kolorystycznych wariantach: od barw stonowanych i delikatnych, doskonałych do makijażu dziennego, po intensywne i modne kolory, które sprawdzą się przy wieczorowych wyjściach i imprezach.

Zalety cieni do powiek w kremie

Cienie w kremie lub żelu mają aksamitną konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko rozprowadzają się na powiece. Możemy aplikować je wyłącznie przy pomocy palców. Nie potrzebujemy to tego specjalnych gąbeczek czy pędzelków, dzięki czemu już w kilkadziesiąt sekund stworzymy piękny, kolorowy makijaż oczu. Są to cienie bardzo trwałe, dlatego możemy mieć pewność, że, niezależnie od okoliczności, nasz make-up pozostanie nienaruszony i tak samo zachwycający.

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ