Makijaż oczu, który przetrwa całą noc



Przed nocnym wyjściem lub imprezą poświęcasz z pewnością wiele czasu i wysiłku, by perfekcyjnie dopracować swój makijaż. Znasz to uczucie, gdy w trakcie szampańskiej zabawy spoglądasz w lustro i zauważasz, że w niczym nie przypominasz już dziewczyny sprzed imprezy?

Twój makijaż rozpłynął się wraz z marzeniami o nieskazitelnym wyglądzie. Dotyczy to zwłaszcza makijażu oczu, który często “rozmazuje się” i jest trudny do poprawienia. Warto zatem zawczasu zadbać o jego trwałość i dobrać odpowiednie cienie do powiek.

Kosmetyki dobrej jakości nie znikną ze skóry po upływie kilku godzin, a na powiekach nie odbije się eyeliner czy tusz do rzęs. Każda z nas przyzna, że te czarne linie w załamaniu powieki wyglądają bardzo nieestetycznie… Na szczęście producenci kosmetyków, starając się temu zaradzić, stworzyli trwałe cienie do powiek, które długo pozostaną na swoim miejscu, niezależnie od pogody, temperatury czy okoliczności. Makijażyści zdradzają również kilka trików, dzięki którym krok po kroku stworzymy trwały makijaż wieczorowy.

Jak nakładać cienie do powiek?

Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry. Kosmetyki nakładane na suchą skórę źle i nierównomiernie się rozprowadzają. Aby usunąć ze skóry powiek nadmiar sebum, możesz posłużyć się chusteczką matującą do twarzy.

Jeśli zależy ci na trwałości cieni do oczu, zainwestuj w dobrą bazę na powieki. Odpowiednio dobrana baza nie tylko tuszuje niedoskonałości skóry czy widoczne żyłki, ale, co najważniejsze, zapobiega rozmazywaniu się cieni i przedłuża ich trwałość. Bazę nałóż palcami na suchą i oczyszczoną powiekę. Jeżeli nie masz bazy pod cienie, posłuż się korektorem. Możesz dodatkowo przyprószyć powieki pudrem matującym.

Po równomiernym nałożeniu bazy pora na cień bazowy. Za cień bazowy posłuży matowy kosmetyk o jasnej, jednolitej barwie, najlepiej w kolorze kremowym lub beżowym. Teraz pozostał już ostatni krok, czyli nałożenie cienia o bardziej intensywnej barwie. Najlepiej, gdyby cienie te były trwałe, wyraziste, o aksamitnej konsystencji.



Wybór cieni do powiek

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele cieni do oczu, tych tradycyjnych – sypkich, jak i w formie kremu czy żelu. Jak spośród tego bogatego repertuaru wybrać cienie, które okażą się dobre i trwałe? Kobietom, które pragną podkreślić swoje oko intensywnym, trwałym kolorem, z pewnością polecić można cienie do powiek w kremie.

To specjalnie dla nich stworzone zostały cienie Maybelline Color Tatoo 24h. Ich producent gwarantuje nam 24 – godzinną trwałość kosmetyku. Cienie do powiek Maybelline utrzymują się na powiece niczym tatuaż, zachwycając wyrazistą barwą. Mają formę żelu-kremu. Aplikujemy je przy pomocy opuszek palców lub pędzelka. Jeśli planujemy makijaż wieczorowy, możemy nałożyć kilka warstw kosmetyku. Cienie powstały w sześciu kolorystycznych wariantach: od barw stonowanych i delikatnych, doskonałych do makijażu dziennego, po intensywne i modne kolory, które sprawdzą się przy wieczorowych wyjściach i imprezach.

Zalety cieni do powiek w kremie

Cienie w kremie lub żelu mają aksamitną konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko rozprowadzają się na powiece. Możemy aplikować je wyłącznie przy pomocy palców. Nie potrzebujemy to tego specjalnych gąbeczek czy pędzelków, dzięki czemu już w kilkadziesiąt sekund stworzymy piękny, kolorowy makijaż oczu. Są to cienie bardzo trwałe, dlatego możemy mieć pewność, że, niezależnie od okoliczności, nasz make-up pozostanie nienaruszony i tak samo zachwycający.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ