Lwia zmarszczka to nie koniec świata! Środki zaradcze.



Lwia zmarszczka to nie koniec świata! Środki zaradcze.

Częste marszczenie czoła może spowodować, że w pewnym wieku na skórze między brwiami zaczną pojawiać się charakterystyczne bruzdy. W konsekwencji twarz nabiera ponurego, lekko złowrogiego wyglądu. Choć nie każdego to czeka, na wszelki wypadek warto zawczasu dowiedzieć się, czym są lwie zmarszczki i jak z nimi walczyć.

Spojrzenie godne lwa

„Lwie zmarszczki” to potoczna, bardzo obrazowa nazwa na pionowe bruzdy zarysowujące się na gładziźnie czoła, między brwiami.

– Za ich powstawanie odpowiedzialny jest corrugator supercilii niewielki mięsień położony obok nasady nosa, który ulega skurczeniu za każdym razem, gdy marszczymy czoło – wyjaśnia dr n. med. Marcin Repetowski z kliniki CM Wodna 25 w Łodzi. Lwie zmarszczki powstają zatem na skutek mimiki twarzy, co jednak wcale nie oznacza, że zapanowanie nad nimi przychodzi nam łatwiej niż zahamowanie procesu pogłębiania się zmarszczek grawitacyjnych, w postaci bruzd nosowo – wargowych, opadających kącików ust czy też zmarszczek palacza.

Bywa, że gdy się złościmy lub głęboko nad czymś zastanawiamy, mięsień marszczący brwi automatyczne ulega skurczeniu. Nie potrafimy nad tym zapanować, a to powoduje, że nasza twarz z czasem coraz bardziej zaczyna przypominać oblicze lwa. Pozostawieni sami sobie, bez opieki lekarza, mamy niewielkie szanse, by zaradzić temu efektowi.



Środki zaradcze lwia zmarszczka.

Doskonałym sposobem niwelowania lwich zmarszczek jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. W tym zakresie można jednak skorzystać z dobrodziejstw kilku metod, a nawet je połączyć.

– Ze względu na to, że lwie zmarszczki to zmarszczki mimiczne, w ich usuwaniu pożądane efekty przynoszą te rozwiązania, które pozwalają osłabić siłę skurczu mięśni, a także wygładzić problematyczną okolicę. Tak działa botoks w połączeniu z kwasem hialuronowym – wyjaśnia lekarz.

– Najpierw blokujemy płytkę motoryczną toksyną botulinową tak, by skóra na czole nie napinała się tak mocno i odruchowo jak dotychczas. Wstrzyknięty w mięsień mimiczny twarzy botoks blokuje wydzielanie acetylocholiny, odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni.

Tracą one zdolność kurczenia się, czego efektem jest relaksacja mięśnia, a następnie wygładzenie zmarszczki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wygładzamy bruzdę kwasem hialuronowym, np. bardzo plastycznym preparatem Teosyal Touch Up, który skutecznie, na okres nawet kilkunastu miesięcy, pozwala zniwelować występujące bruzdy – dodaje dr n. med. Marcin Repetowski.

Te dwie metody to obecnie najbardziej sprawdzony sposób na walkę z lwimi zmarszczkami. Nawet gdy kwas hialuronowy ulegnie wchłonięciu, zanim tak się stanie, zdąży pobudzić skórę do samodzielnej produkcji kolagenu. Czoło po takim zabiegu jeszcze długo pozostanie wygładzone, zachowując przy tym zdrowy i przyjazny wygląd.

Informacja o preparacie polecanym przez lekarza:

Teosyal Touch Up – preparat zawierający usieciowany kwas hialuronowy, przeznaczony do wypełniania średnich zmarszczek na wszystkich obszarach, w szczególności zaś: na czole, między brwiami (korekcja „lwich zmarszczek”), wokół ust. Produkt ma formę gęstego, lepkiego żelu, który dzięki dużej plastyczności pozwala na skuteczną i trwałą korekcję. Efekt  utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy. Producent: Teoxane Laboratories. Wyłączny dystrybutor w Polsce: NewDerm Sp. z o.o.,

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ