Łuszczenie się skóry – Jak walczyć z łuszczącą się skórą?



Problem suchej skóry jest obecnie dość rozpowszechniony i dotyka coraz więcej osób, niezależnie od płci czy wieku. Jednak w niektórych przypadkach przesuszenie cery osiąga tak zaawansowane stadium, że skóra twarzy zaczyna się łuszczyć. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, ale tym, co nie podlega wątpliwości, jest konieczność podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie jej zdrowia.

Dlaczego skóra się łuszczy?

Łuszczenie się skóry jest silnie powiązane z jej niedostatecznym nawilżeniem i powstającymi w rezultacie niedoborami wilgoci. Wówczas, z uwagi na zmiany zachodzące w znajdującej się na powierzchni powłoce hydrolipidowej, cera staje się cienka i szorstka, w związku z czym pierzchnie i wykazuje skłonność nadmiernego łuszczenia się. To z kolei wywołuje ogromny dyskomfort, nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.

Wśród czynników, determinujących tendencje do wysuszania oraz złuszczania, wyróżnia się uwarunkowania genetyczne, ale także szereg środowiskowych bodźców zewnętrznych. Ze względów zawodowych lub osobistych, zwykle nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować, więc najlepszym ratunkiem będzie zmiana sposobu pielęgnacji skóry, przy zastosowaniu starannie dobranych dermokosmetyków.



Na pomoc łuszczącej się skórze

Sucha, łuszcząca się skóra cierpi głównie z powodu niedoboru wilgoci, lipidów, budujących naturalny płaszcz ochronny, oraz składników nawilżających. Bardzo często osłabiona cera staje się również nadwrażliwa i podrażniona, dlatego też w obszarze naszych zainteresowań powinny pojawić się jedynie produkty apteczne, takie jak Physiogel.

Kołem ratunkowym dla łuszczącej się cery będzie krem intensywnie nawilżający. Został tak opracowany, aby przy jego pomocy możliwe było uzupełnienie wszelkich braków w barierze hydrolipidowej skóry i wyregulowanie procesu złuszczania. Ponadto, codzienne stosowanie kremu zapewnia długotrwałe nawilżenie cery oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

modanaurode.pl  -  luszczyca skory, krem nawilzajacy

Działania wspomagające

Aby skutecznie rozprawić się z problemem łuszczenia skóry, warto zacząć stosować delikatne i hipoalergiczne dermokosmetyki także podczas mycia twarzy i całego ciała.

Niezwykle istotna będzie również ochrona skóry przed niekorzystnym wpływem skrajnie wysokich i niskich temperatur. Uzyskane rezultaty można wzmocnić, wypijając duże ilości wody, co najmniej 1,5 do 2 litrów dziennie.

Z nadmiernym łuszczeniem skóry bardzo często borykają się osoby, posiadające cerę suchą i wrażliwą, a pojawienie się kolejnych niepokojących objawów z pewnością budzi wątpliwości co do efektywności przeprowadzanych kuracji.

Jednak sięgając po wysokiej jakości dermokosmetyki, uwzględniające ściśle określone potrzeby tego typu skóry, uda się nie tylko wyregulować proces łuszczenia, ale przede wszystkim zapobiec jego nadmiernej intensyfikacji w przyszłości.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a także strefa aktywności, strefa wiedzy, strefa relaksu, warsztaty…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ