Łuszczenie się skóry – Jak walczyć z łuszczącą się skórą?



Problem suchej skóry jest obecnie dość rozpowszechniony i dotyka coraz więcej osób, niezależnie od płci czy wieku. Jednak w niektórych przypadkach przesuszenie cery osiąga tak zaawansowane stadium, że skóra twarzy zaczyna się łuszczyć. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, ale tym, co nie podlega wątpliwości, jest konieczność podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie jej zdrowia.

Dlaczego skóra się łuszczy?

Łuszczenie się skóry jest silnie powiązane z jej niedostatecznym nawilżeniem i powstającymi w rezultacie niedoborami wilgoci. Wówczas, z uwagi na zmiany zachodzące w znajdującej się na powierzchni powłoce hydrolipidowej, cera staje się cienka i szorstka, w związku z czym pierzchnie i wykazuje skłonność nadmiernego łuszczenia się. To z kolei wywołuje ogromny dyskomfort, nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.

Wśród czynników, determinujących tendencje do wysuszania oraz złuszczania, wyróżnia się uwarunkowania genetyczne, ale także szereg środowiskowych bodźców zewnętrznych. Ze względów zawodowych lub osobistych, zwykle nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować, więc najlepszym ratunkiem będzie zmiana sposobu pielęgnacji skóry, przy zastosowaniu starannie dobranych dermokosmetyków.



Na pomoc łuszczącej się skórze

Sucha, łuszcząca się skóra cierpi głównie z powodu niedoboru wilgoci, lipidów, budujących naturalny płaszcz ochronny, oraz składników nawilżających. Bardzo często osłabiona cera staje się również nadwrażliwa i podrażniona, dlatego też w obszarze naszych zainteresowań powinny pojawić się jedynie produkty apteczne, takie jak Physiogel.

Kołem ratunkowym dla łuszczącej się cery będzie krem intensywnie nawilżający. Został tak opracowany, aby przy jego pomocy możliwe było uzupełnienie wszelkich braków w barierze hydrolipidowej skóry i wyregulowanie procesu złuszczania. Ponadto, codzienne stosowanie kremu zapewnia długotrwałe nawilżenie cery oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

modanaurode.pl  -  luszczyca skory, krem nawilzajacy

Działania wspomagające

Aby skutecznie rozprawić się z problemem łuszczenia skóry, warto zacząć stosować delikatne i hipoalergiczne dermokosmetyki także podczas mycia twarzy i całego ciała.

Niezwykle istotna będzie również ochrona skóry przed niekorzystnym wpływem skrajnie wysokich i niskich temperatur. Uzyskane rezultaty można wzmocnić, wypijając duże ilości wody, co najmniej 1,5 do 2 litrów dziennie.

Z nadmiernym łuszczeniem skóry bardzo często borykają się osoby, posiadające cerę suchą i wrażliwą, a pojawienie się kolejnych niepokojących objawów z pewnością budzi wątpliwości co do efektywności przeprowadzanych kuracji.

Jednak sięgając po wysokiej jakości dermokosmetyki, uwzględniające ściśle określone potrzeby tego typu skóry, uda się nie tylko wyregulować proces łuszczenia, ale przede wszystkim zapobiec jego nadmiernej intensyfikacji w przyszłości.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ