Łuszczenie się skóry – Jak walczyć z łuszczącą się skórą?



Problem suchej skóry jest obecnie dość rozpowszechniony i dotyka coraz więcej osób, niezależnie od płci czy wieku. Jednak w niektórych przypadkach przesuszenie cery osiąga tak zaawansowane stadium, że skóra twarzy zaczyna się łuszczyć. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, ale tym, co nie podlega wątpliwości, jest konieczność podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie jej zdrowia.

Dlaczego skóra się łuszczy?

Łuszczenie się skóry jest silnie powiązane z jej niedostatecznym nawilżeniem i powstającymi w rezultacie niedoborami wilgoci. Wówczas, z uwagi na zmiany zachodzące w znajdującej się na powierzchni powłoce hydrolipidowej, cera staje się cienka i szorstka, w związku z czym pierzchnie i wykazuje skłonność nadmiernego łuszczenia się. To z kolei wywołuje ogromny dyskomfort, nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.

Wśród czynników, determinujących tendencje do wysuszania oraz złuszczania, wyróżnia się uwarunkowania genetyczne, ale także szereg środowiskowych bodźców zewnętrznych. Ze względów zawodowych lub osobistych, zwykle nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować, więc najlepszym ratunkiem będzie zmiana sposobu pielęgnacji skóry, przy zastosowaniu starannie dobranych dermokosmetyków.



Na pomoc łuszczącej się skórze

Sucha, łuszcząca się skóra cierpi głównie z powodu niedoboru wilgoci, lipidów, budujących naturalny płaszcz ochronny, oraz składników nawilżających. Bardzo często osłabiona cera staje się również nadwrażliwa i podrażniona, dlatego też w obszarze naszych zainteresowań powinny pojawić się jedynie produkty apteczne, takie jak Physiogel.

Kołem ratunkowym dla łuszczącej się cery będzie krem intensywnie nawilżający. Został tak opracowany, aby przy jego pomocy możliwe było uzupełnienie wszelkich braków w barierze hydrolipidowej skóry i wyregulowanie procesu złuszczania. Ponadto, codzienne stosowanie kremu zapewnia długotrwałe nawilżenie cery oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

modanaurode.pl  -  luszczyca skory, krem nawilzajacy

Działania wspomagające

Aby skutecznie rozprawić się z problemem łuszczenia skóry, warto zacząć stosować delikatne i hipoalergiczne dermokosmetyki także podczas mycia twarzy i całego ciała.

Niezwykle istotna będzie również ochrona skóry przed niekorzystnym wpływem skrajnie wysokich i niskich temperatur. Uzyskane rezultaty można wzmocnić, wypijając duże ilości wody, co najmniej 1,5 do 2 litrów dziennie.

Z nadmiernym łuszczeniem skóry bardzo często borykają się osoby, posiadające cerę suchą i wrażliwą, a pojawienie się kolejnych niepokojących objawów z pewnością budzi wątpliwości co do efektywności przeprowadzanych kuracji.

Jednak sięgając po wysokiej jakości dermokosmetyki, uwzględniające ściśle określone potrzeby tego typu skóry, uda się nie tylko wyregulować proces łuszczenia, ale przede wszystkim zapobiec jego nadmiernej intensyfikacji w przyszłości.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ