Liposukcja laserowa czy tradycyjna? Poznaj najważniejsze różnice nowej metody redukcji tłuszczu



Mimo diet i ćwiczeń zmagasz się z miejscową otyłością na brzuchu, biodrach czy udach? Liposukcja to coraz częściej wybierana metoda na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. W modzie jest dziś liposukcja laserowa – zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg od liposukcji chirurgicznej. W odróżnieniu od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej przy minimalnym zabiegu.

Gwiazdy zapoczątkowały modę

Jessica Alba, Britney Spears i Jennifer Aniston to tylko kilka celebrytek z długiej listy gwiazd, które otwarcie przyznało się do liposukcji laserowej. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy na całym świecie, wyprzedzając tradycyjną liposukcję. Także w Polsce zapanowała moda na ekspresową redukcję tłuszczu. Powód – liposukcja laserowa jest szybka, skutecznie redukuje tłuszcz, a co najważniejsze, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, pozwala na szybki powrót do zdrowia.

Mniej inwazyjny zabieg

Zasadnicza różnica pomiędzy liposukcjami? W liposukcji laserowej zanim odessany zostanie tłuszcz, wystawiany jest on na działanie wysokiej temperatury. Poprzez niewielkie nacięcie wprowadzana jest pod skórę cienka, mająca 1-2 mm końcówka lasera. Ta emitując ciepło rozpuszcza tłuszcz, który następnie odprowadzany jest z organizmu specjalnym ssakiem.

– Zabieg laserowy jest mniej obciążający dla organizmu, trwa zdecydowanie krócej, nawet 30 minut, jest także mniej inwazyjny. Redukcja tłuszczu odbywa się natychmiast. Całość przeprowadzana jest w miejscowym znieczuleniu, a pacjent już następnego dnia może wrócić do codziennych czynności – wyjaśnia dr Jakub Mazur specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

Termolifting na obwisłą skórę

Ale to nie jedyna różnica pomiędzy zabiegami. Liposukcji laserowej towarzyszy także termolifting. Oznacza to, że pod wpływem ciepła, jaki emituje laser w naturalny sposób odbudowują się włókna kolagenowe. W efekcie skóra części ciała objętej zabiegiem  staje się jędrna, sprężysta i obkurczona.



–  Po wykonaniu liposukcji laserowej nie mamy efektu obwisłej skóry, jaki często towarzyszy nagłemu usunięciu nadmiaru tłuszczu z organizmu. Skóra w naturalny sposób się regeneruje i napina, odzyskując estetyczny wygląd. Co więcej, z powierzchni skóry znikają także nierówności, jakie często towarzyszą miejscom z nadmiarem tkanki tłuszczowej – mówi specjalista LIPOLINE.

Bezpieczniejszy zabieg?

Zabieg jest także zdecydowanie bardziej bezpieczny dla organizmu. Laser w odróżnieniu od ssaka, jaki wprowadzany jest do organizmu podczas tradycyjnej liposukcji nie uszkadza tkanki wokół miejsca, w którym redukowany jest tłuszcz. Zabiegowi towarzyszy także hemostaza, czyli prawidłowe krzepnięcie krwi, co minimalizuje ryzyko krwawienia i powstawania siniaków po zabiegu.

Co łączy oba zabiegi to zastosowanie. Liposukcja laserowa może być stosowana do usuwania takich samych problemów jak tradycyjne odsysanie tłuszczu. Zabieg pozwala na znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Likwiduje także drugi podbródek i nadmiar tłuszczu na ramionach. Jest także zalecany jako terapia redukująca cellulit.

– Zabieg tennatychmiast redukuje tkankę tłuszczową. Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej – mówi dr Mazur.

Plusem laserowej liposukcji jest także okres rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia po zabiegu można wrócić do domu. Konieczne jednak jest noszenie przez ok. 4 tygodnie specjalnego ubrania uciskowego, zwłaszcza po zabiegach liposukcji ud, ramion i brzucha.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ