Liposukcja laserowa czy tradycyjna? Poznaj najważniejsze różnice nowej metody redukcji tłuszczu



Mimo diet i ćwiczeń zmagasz się z miejscową otyłością na brzuchu, biodrach czy udach? Liposukcja to coraz częściej wybierana metoda na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. W modzie jest dziś liposukcja laserowa – zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg od liposukcji chirurgicznej. W odróżnieniu od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej przy minimalnym zabiegu.

Gwiazdy zapoczątkowały modę

Jessica Alba, Britney Spears i Jennifer Aniston to tylko kilka celebrytek z długiej listy gwiazd, które otwarcie przyznało się do liposukcji laserowej. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy na całym świecie, wyprzedzając tradycyjną liposukcję. Także w Polsce zapanowała moda na ekspresową redukcję tłuszczu. Powód – liposukcja laserowa jest szybka, skutecznie redukuje tłuszcz, a co najważniejsze, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, pozwala na szybki powrót do zdrowia.

Mniej inwazyjny zabieg

Zasadnicza różnica pomiędzy liposukcjami? W liposukcji laserowej zanim odessany zostanie tłuszcz, wystawiany jest on na działanie wysokiej temperatury. Poprzez niewielkie nacięcie wprowadzana jest pod skórę cienka, mająca 1-2 mm końcówka lasera. Ta emitując ciepło rozpuszcza tłuszcz, który następnie odprowadzany jest z organizmu specjalnym ssakiem.

– Zabieg laserowy jest mniej obciążający dla organizmu, trwa zdecydowanie krócej, nawet 30 minut, jest także mniej inwazyjny. Redukcja tłuszczu odbywa się natychmiast. Całość przeprowadzana jest w miejscowym znieczuleniu, a pacjent już następnego dnia może wrócić do codziennych czynności – wyjaśnia dr Jakub Mazur specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

Termolifting na obwisłą skórę

Ale to nie jedyna różnica pomiędzy zabiegami. Liposukcji laserowej towarzyszy także termolifting. Oznacza to, że pod wpływem ciepła, jaki emituje laser w naturalny sposób odbudowują się włókna kolagenowe. W efekcie skóra części ciała objętej zabiegiem  staje się jędrna, sprężysta i obkurczona.



–  Po wykonaniu liposukcji laserowej nie mamy efektu obwisłej skóry, jaki często towarzyszy nagłemu usunięciu nadmiaru tłuszczu z organizmu. Skóra w naturalny sposób się regeneruje i napina, odzyskując estetyczny wygląd. Co więcej, z powierzchni skóry znikają także nierówności, jakie często towarzyszą miejscom z nadmiarem tkanki tłuszczowej – mówi specjalista LIPOLINE.

Bezpieczniejszy zabieg?

Zabieg jest także zdecydowanie bardziej bezpieczny dla organizmu. Laser w odróżnieniu od ssaka, jaki wprowadzany jest do organizmu podczas tradycyjnej liposukcji nie uszkadza tkanki wokół miejsca, w którym redukowany jest tłuszcz. Zabiegowi towarzyszy także hemostaza, czyli prawidłowe krzepnięcie krwi, co minimalizuje ryzyko krwawienia i powstawania siniaków po zabiegu.

Co łączy oba zabiegi to zastosowanie. Liposukcja laserowa może być stosowana do usuwania takich samych problemów jak tradycyjne odsysanie tłuszczu. Zabieg pozwala na znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Likwiduje także drugi podbródek i nadmiar tłuszczu na ramionach. Jest także zalecany jako terapia redukująca cellulit.

– Zabieg tennatychmiast redukuje tkankę tłuszczową. Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej – mówi dr Mazur.

Plusem laserowej liposukcji jest także okres rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia po zabiegu można wrócić do domu. Konieczne jednak jest noszenie przez ok. 4 tygodnie specjalnego ubrania uciskowego, zwłaszcza po zabiegach liposukcji ud, ramion i brzucha.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ