Lifting – medycyna estetyczna. Efekt liftingu bez skalpela? Z tych rozwiązań korzystają gwiazdy!



Skalpel odchodzi do lamusa? Nowoczesna medycyna estetyczna coraz lepiej radzi sobie ze zmarszczkami i wiotczejącą z wiekiem skórą twarzy, dając efekt porównywalny do liftingu twarzy.

Na popularności zyskują  zabiegi wykorzystujące ultradźwięki, światło lasera i falę radiową…

… – zwłaszcza, że korzystają już z nich zachowujące swój naturalny wygląd. 40-letnie gwiazdy m.in. Jennifer Aniston, Cate Blanchett, Amanda Holden i Cameron Diaz. – Zabiegi te sprawiają, że skóra w naturalny sposób znów staje się napięta, znikają powstające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia np. na policzkach, szyi, wokół oczu. Co bardzo ważne, „odświeżona twarz” po tych zabiegach zachowuje swój naturalny wygląd i ekspresyjną mimikę – mówi dr Barbara Dudka-Żyrek z Body Care Clinic w Katowicach.

Termolifting laserem X-LASE – Alternatywy dla skalpela?

Chcesz odjąć sobie parę lat i znów wyglądać młodo? Zabieg chirurgiczny to ostateczność. Zanim zdecydujemy się na lifting twarzy warto rozważyć nieinwazyjne alternatywy dostępne dziś w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki nim można osiągnąć efekt porównywalny z tradycyjnym liftingiem i to bez bólu oraz konieczności nacinania skóry.

– Zabiegi wykorzystujące ultradźwięki, falę radiową lub światło lasera są w stanie przywrócić skórze jej naturalne napięcie, podnosząc ją i ujędrniając, bez konieczności stosowania zabiegu chirurgicznego. W ten sposób usuwa się dziś tak powszechne problemy jak nawisy skórne na policzkach, szyi, wokół oczu, zmarszczki mimiczne, zmarszczki na czole i wokół ust – wylicza dr Barbar Dudka – Żyrek gabinetu Body Care Clinic w Katowicach.

Popularnymi zabiegami coraz częściej zastępującymi tradycyjny lifting są modelujące twarz zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Ulthera, termolifting laserem X-LASE, czyli tzw. fotoodmładzanie oraz zabieg MesoTherm wykorzystujący falę radiową. – Zabiegi te w sposób naturalny przywracają skórze jędrność, odmładzając ją, wygładzając i odżywiając. Nie wiążą się z żadną ingerencją chirurgiczną, ani długim okresem rekonwalescencji. Mogą być spokojnie stosowane, jako alternatywa dla liftingu chirurgicznego, zarówno u osób młodych z pierwszymi oznakami starzenia, jak również u osób starszych – mówi dr Dudka-Żyrek.




Ultradźwięki modelują twarz

Tak jest m.in. w przypadku zabiegu urządzeniem Ulthera, który dosłownie przeciwdziała siłom grawitacji. Zabieg polega na działaniu skoncentrowaną energią ultradźwięków na wybrane partie i głębokości skóry twarzy, bez naruszania zewnętrznego naskórka. Dzięki energii pobudzającej fibroblasty do produkcji kolagenu, zainicjowane zostają w skórze naturalne procesy naprawcze.

Efektem zabiegu jest m.in. wyraźne uniesienie górnych powiek, odświeżony wygląd skóry twarzy, większe napięcie skóry i ujędrnienie, wyostrzenie konturu twarzy i poprawa napięcia skóry szyi. Uniesieniu ulega skóra w punktach mający szczególny wpływ na wygląd twarzy – na czole, policzkach i linii żuchwy, szyi i dekoltu. Zabieg trwa od 20 do 40 minut, a efekty widać już po pierwszej wizycie w gabinecie. – Lifting i napięcie skóry pojawiają się stopniowo przez 3-6 miesięcy po zabiegu, kiedy to ma miejsce produkcja i dojrzewanie nowego kolagenu, efekt utrzymuje się natomiast nawet do 3 lat, w zależności od kondycji skóry. Nieinwazyjność zabiegu natomiast sprawia, że po jego wykonaniu możemy od razu wrócić do codziennej aktywności – mówi dr Dudka-Żyrek.

modanaurode.pl  - Zabieg MesoTherm lifting bez skalpela

Laser poprawi owal twarzy

Innym zabiegiem, który stymuluje fibroblasty i pobudza je do produkcji kolagenu jest termolifting laserem X-lase. Tzw. fotoodmładzanie poprawia napięcie skóry i redukuje głębokość oraz ilość zmarszczek.

Terapia ta wykorzystuje światło lasera do uszkodzenia termicznego struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry, co pobudza aktywność fibroblastów i syntezę nowych włókien kolagenowych oraz biocząsteczek. Dzięki temu spłyceniu ulegają zmarszczki, a skóra odzyskuje jędrność oraz objętość. Zabieg liftingu poprawia

także owal twarzy i redukuje przebarwienia, ujednolicając koloryt skóry twarzy. Zaleca się go zwłaszcza do usuwania bruzd i zmarszczek mimicznych oraz poprawy napięcia skóry. Najlepszy efekt osiąga się po 4-6 zabiegach w odstępach, co 3 tygodnie. – Fotoodmładzanie to metoda regeneracji skóry, która silnie ją ujędrnia i odżywia. Rozwiązanie to usuwa nie tylko zmarszczki i bruzdy, ale także inne problemy mające wpływ na młodzieńczy wygląd twarzy np. przebarwienia, rozszerzone naczynka i pory – mówi ekspertka Body Care Clinic.

Fale radiowe zamiast liftingu

Jednym z najprostszych zabiegów o właściwościach liftingujących jest zabieg tzw. fali radiowej MesoTherm. Jest to nieinwazyjna terapia odmładzająca przywracająca skórze napięcie, wypełniająca zmarszczki oraz podnosząca kontur twarzy. Fale radiowe działają przez wytworzenie energii cieplnej w głębokich warstwach skóry.

Skierowane na skórę twarzy inicjują strukturalna przemianę kolagenu wewnątrz położonych tkanek powodując ich natychmiastowe obkurczenie. Dzięki temu stymulowana jest produkcja nowych włókien, przyczyniających się do napięcia tkanej i zmniejszenia wiotkości skóry. Efektem zabiegu jest m.in. lifting górnej powieki oraz napięcie skóry czoła, pogrubienie skóry w okolicy oczu oraz lifting górnej części policzków, napięcie skóry oraz zmniejszenie porów w obrębie środkowej części policzków, zmniejszenie zwiotczenia wzdłuż linii szczęki, poniesienie konturów twarzy oraz naprężenie skóry szyi.

Sama terapia jest bezbolesna. Jedyne, co odczuwa się podczas zabiegu to ciepło. Zabieg trwa od 15 do 45 minut i wykonywany jest w serii od 4 do 10.  Efekty widoczne są w czasie od 2 do 4 miesięcy. Tyle czasu potrzebuje skóra na produkcję nowego kolagenu.

Ceny zabiegów:

Ulthera – 600 do 9500 PLN/zabieg (w zależności od obszaru zabiegowego)

Fala radiowa (RF) MesoTherm –  400 PLN/zabieg

Fotoodmładzanie X-LASE – od 600 PLN/zabieg

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ