Lato to dobry czas na pielęgnację skóry



Zadbaną i zdrową cerą chcemy cieszyć się bez względu na porę roku i pogodę za oknem, jednak latem większość z nas unika odwiedzin u kosmetologa, obawiając się ryzyka wystąpienia przebarwień. Niesłusznie – nawet okres silnego nasłonecznienia nie musi być przeszkodą w pielęgnacji skóry.

Sezon urlopowy to dla nas przede wszystkim okazja do odpoczynku, nasza skóra w tym czasie jest jednak wyjątkowo obciążona: wysokie temperatury, silniejsze promieniowanie słoneczne i drobne pielęgnacyjne zaniedbania odbijają się negatywnie na jej kondycji. Dlatego latem nie warto rezygnować z profesjonalnych zabiegów zapewniających nam zdrową i piękną cerę.

Oczyszczanie

Właściwie oczyszczona zdrowa skóra będzie dobrze prezentować się nawet bez makijażu, na który zwykle w upalne dni nie mamy ochoty. Dodatkowo będzie też lepiej współpracować z filtrami ochronnymi – usunięcie warstwy zalegających martwych komórek sprawi, że kremy, balsamy, filtry UV aplikowane na powierzchnię skóry nie będą zalegać w warstwie rogowej, ale zostaną wchłonięte w głębsze warstwy naskórka, gdzie spełnią swoją rolę w 100% wyjaśnia – Agata Nowak, kosmetolog i szkoleniowiec Spa Land.

Nawilżenie

Każdy rodzaj skóry – od suchej po tłustą i trądzikową – potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Szczególnie latem, gdy często jesteśmy narażeni na wysuszające działanie słońca i wiatru czy podrażniającą sól morską. Same kremy pielęgnacyjne nie zapewnią odpowiedniego nawilżenia – aby skóra była wystarczająco dobrze nawodniona, niezbędne są profesjonalne zabiegi. Silne promieniowanie UV nie jest tutaj żadnym przeciwwskazaniem – większość procedur mających nawilżyć skórę, działa delikatnie i zapewnia jej nie tylko piękniejszy wygląd, ale i lepszą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

 

Rozświetlenie

Nie każda z nas cieszy się naturalnie jasną, pełną blasku skórą, a letnie słońce potrafi uwypuklić jej niedoskonałości. Często się zdarza, że chcąc uniknąć zgubnego działania promieniowania słonecznego, unikamy opalania, ale zamiast cieszyć się alabastrową cerą, twarz jest blada i poszarzała. Warto w takim wypadku zainwestować w zabiegi rozświetlające, które pomogą uzyskać efekt promiennego i młodszego wyglądu.



Na co zwrócić uwagę?

Skóra potrzebuje profesjonalnej pielęgnacji, jednak wybierając się do gabinetu kosmetologicznego trzeba pamiętać, by unikać zabiegów zbyt silnie złuszczających, które mogą mocno podrażnić skórę. Dobrze jest wybrać taki, która zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby skóry podczas jednej procedury, np. HydraFacial MD

– hydradermabrazję z delikatnym peelingiem kwasowym i substancjami nawilżającymi, która przygotuje skórę do lata. HydraFacial zapewnia efekt silnej eksfoliacji, czyli złuszczania, ale bez ryzyka podrażnień, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry. Podczas zabiegu dochodzi również do ekstrakcji i silnego nawilżenia.

W momencie, gdy pory stają się maksymalnie otwarte, kolejno nanoszone są substancje aktywne, zawierające przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne. W rezultacie cera jest oczyszczona, pozbywamy się zaskórników, dogłębnie nawilżamy, dotleniamy i odżywiamy skórę, zapewniając jej gładki i zdrowy wygląd  – dodaje Agata Nowak. Uzupełnieniem takiego profesjonalnego zabiegu powinna być domowa pielęgnacja uwzględniająca filtry ochronne.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ