LadyCare – rewelacyjne odkrycie na objawy menopauzy



LadyCare – rewelacyjne odkrycie na objawy menopauzy

W XIX wieku uważano, że menopauza jest chorobą kobiecą, która wymaga ingerencji chirurga i jest końcową fazą życia. Obecnie dwie trzecie mieszkanek Europy dożywa swoich 80 urodzin, a klimakterium traktowane jest jako kolejny etap życia, który dotyka każdej kobiety w okolicach 50-tki. Z medycznego punktu widzenia, to czas między końcowym stadium wieku rozrodczego, a etapem starzenia się. Ten okres życia kobiet związany jest z trwałym przerwaniem pracy jajników. Nadejście menopauzy wiąże się z szeregiem objawów, które skutecznie mogą wyłączyć kobietę z normalnego funkcjonowania.

Jak sobie z tym radzić?

Przemysł farmaceutyczny coraz częściej oferuje kobietom wchodzącym w fazę przekwitania, terapię estrogenową, zwaną Hormonalną Terapią Zastępczą (HTZ). Choć metoda ta jest dość skuteczna w kontrolowaniu objawów naczyniowo-ruchowych oraz objawów ze strony układu moczowo-płciowego, to jednak zwiększa ryzyko zapadalności m.in. na chorobę zakrzepowo-zatorową oraz nowotwory. Z tych powodów nie wszystkie Panie chcą  przyjmować hormony. To właśnie dla nich tworzone są naturalne, alternatywne metody leczenia.



Bezpieczną alternatywą dla HTZ jest LadyCare. LadyCare to niewiarygodne odkrycie. To małe, nieinwazyjne, dyskretne urządzenie medyczne klasy I, które nie wywołuje skutków ubocznych. Zostało przebadane w Chiron Clinic in Harley Street, London, pod nadzorem Dr Nyjon Eccles BSc MBBS PhD MRCP, wyprodukowane i opatentowane w Wielkiej Brytanii. Od niedawna dostępne jest w Polsce.

 

Badania przeprowadzone na grupie 500 kobiet w okresie menopauzy, dowiodły, że LadyCare redukuje aż 24 objawy przekwitania, między innymi:

– uderzenia gorąca

– bóle stawów

– brak koncentracji

– kołatanie serca

– wzdęcia

– wahania nastroju

– nietrzymanie moczu

– lęk i drażliwość

– suchość pochwy

– przyrost masy ciała

– utrata libido

– osłabienie pamięci

– bolesne stosunki

– napięcie mięśni

– zmęczenie i bezsenność.

LadyCare jest urządzeniem medycznym przeznaczonym do noszenia na bieliźnie, składa się z dwóch części. Większa część w kształcie gruszki noszona jest wewnątrz bielizny – przylega bezpośrednio do miednicy, około 10 cm poniżej pępka. Druga część mniejsza, okrągła mocowana jest na zewnątrz bielizny. LadyCare działa w sposób całkowicie naturalny, równoważy pobudzające i hamujące działanie układu nerwowego. Dzieje się tak poprzez oddziaływanie na przywspółczulny (parasympatyczny) układ nerwowy, którego zwoje leżą w pobliżu najbardziej unerwionych narządów lub w nich samych. Swoją moc działania zachowuje przez 10 lat.

Już ponad 300 000 kobiet na świecie cieszy się nową jakością życia, dzięki jego stosowaniu. W Wlk. Brytanii LadyCare polecane jest przez lekarzy i pielęgniarki. Opis produktu i sposobu noszenia

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ