Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?



Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Od lat, ze względu na swoje właściwości odmładzające, cieszy się niesłabnącą popularnością pacjentów na całym świecie. Na czym zatem polega wyjątkowość tego preparatu?

Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje i zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. To naturalny i nieuchronny proces, jednak korzystając z wypełniaczy możemy go opóźnić.

− Z upływem czasu nasza skóra traci zapas kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn powstawania tak niechcianych przez nas zmarszczek, bruzd i fałdek. Obecnie kwas hialuronowy można znaleźć w wielu produktach kosmetycznych, ale tak naprawdę tylko preparaty wypełniające są w stanie dostarczyć

zasoby tego kwasu do głębokich warstw skóry i przywrócić jej utraconą objętość i elastyczność. Nasza twarz wcale nie musi tracić witalności. Na rynku dostępne są już preparaty stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™ mają  konsystencję gładkiego żelu, co umożliwia łatwe przenikanie do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd i dotyk −  tłumaczy doktor Michał Kaniowski, z kliniki Derma Puls z Wrocławia*.

Preparaty najnowszej generacji charakteryzują się dużą plastycznością, a efekty osiągane podczas zabiegów są naturalne i długotrwałe. Ze względu na swoją gładką konsystencję, są niewyczuwalne dla pacjenta po podaniu i pozwalają na szybki powrót do codziennych zajęć.

Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób zdiagnozuje potrzeby naszej skóry. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, przeznaczonych do określnego obszaru twarzy.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Poprzez odbudowę policzków doskonale radzi sobie również z chomikami i fałdami nosowo-wargowymi. Zastosowanie preparatu pod oczy, sprawia, że skóra wokół nich staje się bardziej napięta, a sińce mniej widoczne.

– Wykorzystanie odpowiednio zestawionych produktów z linii Juvéderm® (VOLUMA™, VOLBELLA™, VOLIFT™)  pozwala w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego wyglądu. Osiągane dzięki nim rezultaty to już nie tylko kompleksowa rewitalizacja, ale efekt naturalnego liftingu i uzupełnienia utraconej objętości – tłumaczy doktor Kaniowski*.

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie.  Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty mogą się utrzymywać nawet ponad rok.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ