Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?



Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Od lat, ze względu na swoje właściwości odmładzające, cieszy się niesłabnącą popularnością pacjentów na całym świecie. Na czym zatem polega wyjątkowość tego preparatu?

Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje i zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. To naturalny i nieuchronny proces, jednak korzystając z wypełniaczy możemy go opóźnić.

− Z upływem czasu nasza skóra traci zapas kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn powstawania tak niechcianych przez nas zmarszczek, bruzd i fałdek. Obecnie kwas hialuronowy można znaleźć w wielu produktach kosmetycznych, ale tak naprawdę tylko preparaty wypełniające są w stanie dostarczyć

zasoby tego kwasu do głębokich warstw skóry i przywrócić jej utraconą objętość i elastyczność. Nasza twarz wcale nie musi tracić witalności. Na rynku dostępne są już preparaty stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™ mają  konsystencję gładkiego żelu, co umożliwia łatwe przenikanie do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd i dotyk −  tłumaczy doktor Michał Kaniowski, z kliniki Derma Puls z Wrocławia*.

Preparaty najnowszej generacji charakteryzują się dużą plastycznością, a efekty osiągane podczas zabiegów są naturalne i długotrwałe. Ze względu na swoją gładką konsystencję, są niewyczuwalne dla pacjenta po podaniu i pozwalają na szybki powrót do codziennych zajęć.

Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób zdiagnozuje potrzeby naszej skóry. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, przeznaczonych do określnego obszaru twarzy.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Poprzez odbudowę policzków doskonale radzi sobie również z chomikami i fałdami nosowo-wargowymi. Zastosowanie preparatu pod oczy, sprawia, że skóra wokół nich staje się bardziej napięta, a sińce mniej widoczne.

– Wykorzystanie odpowiednio zestawionych produktów z linii Juvéderm® (VOLUMA™, VOLBELLA™, VOLIFT™)  pozwala w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego wyglądu. Osiągane dzięki nim rezultaty to już nie tylko kompleksowa rewitalizacja, ale efekt naturalnego liftingu i uzupełnienia utraconej objętości – tłumaczy doktor Kaniowski*.

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie.  Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty mogą się utrzymywać nawet ponad rok.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ