Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?



Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Od lat, ze względu na swoje właściwości odmładzające, cieszy się niesłabnącą popularnością pacjentów na całym świecie. Na czym zatem polega wyjątkowość tego preparatu?

Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje i zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. To naturalny i nieuchronny proces, jednak korzystając z wypełniaczy możemy go opóźnić.

− Z upływem czasu nasza skóra traci zapas kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn powstawania tak niechcianych przez nas zmarszczek, bruzd i fałdek. Obecnie kwas hialuronowy można znaleźć w wielu produktach kosmetycznych, ale tak naprawdę tylko preparaty wypełniające są w stanie dostarczyć

zasoby tego kwasu do głębokich warstw skóry i przywrócić jej utraconą objętość i elastyczność. Nasza twarz wcale nie musi tracić witalności. Na rynku dostępne są już preparaty stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™ mają  konsystencję gładkiego żelu, co umożliwia łatwe przenikanie do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd i dotyk −  tłumaczy doktor Michał Kaniowski, z kliniki Derma Puls z Wrocławia*.

Preparaty najnowszej generacji charakteryzują się dużą plastycznością, a efekty osiągane podczas zabiegów są naturalne i długotrwałe. Ze względu na swoją gładką konsystencję, są niewyczuwalne dla pacjenta po podaniu i pozwalają na szybki powrót do codziennych zajęć.

Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób zdiagnozuje potrzeby naszej skóry. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, przeznaczonych do określnego obszaru twarzy.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Poprzez odbudowę policzków doskonale radzi sobie również z chomikami i fałdami nosowo-wargowymi. Zastosowanie preparatu pod oczy, sprawia, że skóra wokół nich staje się bardziej napięta, a sińce mniej widoczne.

– Wykorzystanie odpowiednio zestawionych produktów z linii Juvéderm® (VOLUMA™, VOLBELLA™, VOLIFT™)  pozwala w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego wyglądu. Osiągane dzięki nim rezultaty to już nie tylko kompleksowa rewitalizacja, ale efekt naturalnego liftingu i uzupełnienia utraconej objętości – tłumaczy doktor Kaniowski*.

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie.  Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty mogą się utrzymywać nawet ponad rok.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ