Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?



Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Od lat, ze względu na swoje właściwości odmładzające, cieszy się niesłabnącą popularnością pacjentów na całym świecie. Na czym zatem polega wyjątkowość tego preparatu?

Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje i zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. To naturalny i nieuchronny proces, jednak korzystając z wypełniaczy możemy go opóźnić.

− Z upływem czasu nasza skóra traci zapas kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn powstawania tak niechcianych przez nas zmarszczek, bruzd i fałdek. Obecnie kwas hialuronowy można znaleźć w wielu produktach kosmetycznych, ale tak naprawdę tylko preparaty wypełniające są w stanie dostarczyć

zasoby tego kwasu do głębokich warstw skóry i przywrócić jej utraconą objętość i elastyczność. Nasza twarz wcale nie musi tracić witalności. Na rynku dostępne są już preparaty stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™ mają  konsystencję gładkiego żelu, co umożliwia łatwe przenikanie do wnętrza skóry, zapewniając jej naturalny wygląd i dotyk −  tłumaczy doktor Michał Kaniowski, z kliniki Derma Puls z Wrocławia*.

Preparaty najnowszej generacji charakteryzują się dużą plastycznością, a efekty osiągane podczas zabiegów są naturalne i długotrwałe. Ze względu na swoją gładką konsystencję, są niewyczuwalne dla pacjenta po podaniu i pozwalają na szybki powrót do codziennych zajęć.

Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób zdiagnozuje potrzeby naszej skóry. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, przeznaczonych do określnego obszaru twarzy.

Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Poprzez odbudowę policzków doskonale radzi sobie również z chomikami i fałdami nosowo-wargowymi. Zastosowanie preparatu pod oczy, sprawia, że skóra wokół nich staje się bardziej napięta, a sińce mniej widoczne.

– Wykorzystanie odpowiednio zestawionych produktów z linii Juvéderm® (VOLUMA™, VOLBELLA™, VOLIFT™)  pozwala w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego wyglądu. Osiągane dzięki nim rezultaty to już nie tylko kompleksowa rewitalizacja, ale efekt naturalnego liftingu i uzupełnienia utraconej objętości – tłumaczy doktor Kaniowski*.

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie.  Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty mogą się utrzymywać nawet ponad rok.

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ