Kremy BB kontra kremy CC



Kremy BB kontra kremy CC

Jeszcze niedawno na rynku kosmetycznym dominowały kremy BB. Jednak marki makijażowe i pielęgnacyjne nie próżnują! I teraz piedestał zajmują kremy CC…

Mogłoby  się wydawać, że krem CC to po prostu chwyt reklamowy/marketingowy, by temat pielęgnacyjnych kremów tonujących nie został zapomniany. Wiele takich opinii możesz przeczytać ma forach internetowych czy stronach poświęconych kosmetykom. Z drugiej jednak strony wypróbowany i zaakceptowany przez kobiety trend kosmetyków wielozadaniowych, które działają szybko i skutecznie, jest tak mocny, że lista produktów powinna za nim nadążać. A co za tym idzie, niezależnie od potrzeb cery, musi istnieć taki kosmetyk, który będzie dla niej idealny. Wniosek? Krem CC musi różnić się od kremu BB.

Zadania kremów BB

Choć krem BB rozsławiły Azjatki, jego pochodzenie jest niemieckie. Tamtejsi lekarze zalecali go pacjentkom po cięższych zabiegach na twarz typu kwasy czy głębokie lasery. Mieszkanki Korei, Chin czy Japonii słyną z młodego wyglądu przez bardzo długi czas, a krem BB to jeden z podstawowych kosmetyków, jakie stosują na co dzień. Krem BB to kilka kierunków pielęgnacyjnych, min. Nawilżanie, odżywianie, ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA/B.

Zawiera pigmenty i kryje delikatne niedoskonałości. Nie jest to jednak tak kryjący, jak standardowy podkład do twarzy.  Na pewno nie jest odpowiednim kosmetykiem dla osób z większymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy naczynka.

Przy tego typu skórze sprawdza się jako krem pielęgnujący pod makijaż, ponieważ wygładza cerę i przedłuża trwałość makijażu.



Kremy CC – nowa generacja

Pierwsze skojarzenie, jakie może się nasuwać na widok kremu CC, to po prostu następny kosmetyk z serii alfabetycznych produktów do pielęgnacji twarzy. Jest w tym trochę prawdy. Krem CC to pielęgnacja, korygowanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, czyli to samo co w przypadku kremu BB.

Gdzie jest więc różnica między kremem BB a kremem CC? Krem CC, czyli Color Control Cream albo Color Correction Cream, to kosmetyk o właściwościach kryjących. Jest przeznaczony do cery z niedoskonałościami (cery trądzikowej), naczyniowej i z przebarwieniami. Jego inteligencja polega na wielofunkcyjności, która łączy makijaż i pielęgnację twarzy.

Te dwie cechy rzadko występują razem w delikatnej kosmetyce białej ( dział kosmetyków  do pielęgnacji: kremy, balsamy, mydła ), a właśnie do niej jest on zaliczany przez kosmetologów. W przeciwieństwie do kremu BB, krem CC jest ukierunkowany w stronę poprawy kolorytu cery – pełni funkcję podkładu, korektora i pudru matującego albo rozświetla cza. Dodatkowo ma w składzie komponenty odpowiadające za nawilżanie . odżywianie i ochronę cery przed czynnikami z zewnątrz ( tzw. Wolnymi rodnikami” promieniowaniem  słonecznym, kurzem, smogiem, klimatyzacją ). Ogromną zaletą kremów CC jest ich skład oparty głównie na składnikach mineralnych. Kremy CC nie zawierają również parabenów, silikonów, olejów i sztucznych perfum.

Kremy CC i co dalej?

Na kremach CC jednak się nie skończyło! Choć w Polsce zbyt często nie występują, to na Zachodzie są dostępne już kremy DD a nawet kremy EE. Te pierwsze czyli kremy DD ( Dynamic Do All ), zostały stworzone do cery dojrzałej. Oprócz właściwości kryjących ( takich samych jak w przypadku kremów CC ) i pielęgnacyjnych typu odżywianie, mają też działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Kremy EE zaś to Elemental Emulsion albo Energy Enhancing Cream. W tym przypadku krem ma jednocześnie  nawilżać  i matowić.

 Żródło Hebe health&beauty

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ