Kremy BB kontra kremy CC



Kremy BB kontra kremy CC

Jeszcze niedawno na rynku kosmetycznym dominowały kremy BB. Jednak marki makijażowe i pielęgnacyjne nie próżnują! I teraz piedestał zajmują kremy CC…

Mogłoby  się wydawać, że krem CC to po prostu chwyt reklamowy/marketingowy, by temat pielęgnacyjnych kremów tonujących nie został zapomniany. Wiele takich opinii możesz przeczytać ma forach internetowych czy stronach poświęconych kosmetykom. Z drugiej jednak strony wypróbowany i zaakceptowany przez kobiety trend kosmetyków wielozadaniowych, które działają szybko i skutecznie, jest tak mocny, że lista produktów powinna za nim nadążać. A co za tym idzie, niezależnie od potrzeb cery, musi istnieć taki kosmetyk, który będzie dla niej idealny. Wniosek? Krem CC musi różnić się od kremu BB.

Zadania kremów BB

Choć krem BB rozsławiły Azjatki, jego pochodzenie jest niemieckie. Tamtejsi lekarze zalecali go pacjentkom po cięższych zabiegach na twarz typu kwasy czy głębokie lasery. Mieszkanki Korei, Chin czy Japonii słyną z młodego wyglądu przez bardzo długi czas, a krem BB to jeden z podstawowych kosmetyków, jakie stosują na co dzień. Krem BB to kilka kierunków pielęgnacyjnych, min. Nawilżanie, odżywianie, ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA/B.

Zawiera pigmenty i kryje delikatne niedoskonałości. Nie jest to jednak tak kryjący, jak standardowy podkład do twarzy.  Na pewno nie jest odpowiednim kosmetykiem dla osób z większymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy naczynka.

Przy tego typu skórze sprawdza się jako krem pielęgnujący pod makijaż, ponieważ wygładza cerę i przedłuża trwałość makijażu.



Kremy CC – nowa generacja

Pierwsze skojarzenie, jakie może się nasuwać na widok kremu CC, to po prostu następny kosmetyk z serii alfabetycznych produktów do pielęgnacji twarzy. Jest w tym trochę prawdy. Krem CC to pielęgnacja, korygowanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, czyli to samo co w przypadku kremu BB.

Gdzie jest więc różnica między kremem BB a kremem CC? Krem CC, czyli Color Control Cream albo Color Correction Cream, to kosmetyk o właściwościach kryjących. Jest przeznaczony do cery z niedoskonałościami (cery trądzikowej), naczyniowej i z przebarwieniami. Jego inteligencja polega na wielofunkcyjności, która łączy makijaż i pielęgnację twarzy.

Te dwie cechy rzadko występują razem w delikatnej kosmetyce białej ( dział kosmetyków  do pielęgnacji: kremy, balsamy, mydła ), a właśnie do niej jest on zaliczany przez kosmetologów. W przeciwieństwie do kremu BB, krem CC jest ukierunkowany w stronę poprawy kolorytu cery – pełni funkcję podkładu, korektora i pudru matującego albo rozświetla cza. Dodatkowo ma w składzie komponenty odpowiadające za nawilżanie . odżywianie i ochronę cery przed czynnikami z zewnątrz ( tzw. Wolnymi rodnikami” promieniowaniem  słonecznym, kurzem, smogiem, klimatyzacją ). Ogromną zaletą kremów CC jest ich skład oparty głównie na składnikach mineralnych. Kremy CC nie zawierają również parabenów, silikonów, olejów i sztucznych perfum.

Kremy CC i co dalej?

Na kremach CC jednak się nie skończyło! Choć w Polsce zbyt często nie występują, to na Zachodzie są dostępne już kremy DD a nawet kremy EE. Te pierwsze czyli kremy DD ( Dynamic Do All ), zostały stworzone do cery dojrzałej. Oprócz właściwości kryjących ( takich samych jak w przypadku kremów CC ) i pielęgnacyjnych typu odżywianie, mają też działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Kremy EE zaś to Elemental Emulsion albo Energy Enhancing Cream. W tym przypadku krem ma jednocześnie  nawilżać  i matowić.

 Żródło Hebe health&beauty

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ