Kremy BB kontra kremy CC
Kremy BB kontra kremy CC
Jeszcze niedawno na rynku kosmetycznym dominowały kremy BB. Jednak marki makijażowe i pielęgnacyjne nie próżnują! I teraz piedestał zajmują kremy CC…
Mogłoby się wydawać, że krem CC to po prostu chwyt reklamowy/marketingowy, by temat pielęgnacyjnych kremów tonujących nie został zapomniany. Wiele takich opinii możesz przeczytać ma forach internetowych czy stronach poświęconych kosmetykom. Z drugiej jednak strony wypróbowany i zaakceptowany przez kobiety trend kosmetyków wielozadaniowych, które działają szybko i skutecznie, jest tak mocny, że lista produktów powinna za nim nadążać. A co za tym idzie, niezależnie od potrzeb cery, musi istnieć taki kosmetyk, który będzie dla niej idealny. Wniosek? Krem CC musi różnić się od kremu BB.
Zadania kremów BB
Choć krem BB rozsławiły Azjatki, jego pochodzenie jest niemieckie. Tamtejsi lekarze zalecali go pacjentkom po cięższych zabiegach na twarz typu kwasy czy głębokie lasery. Mieszkanki Korei, Chin czy Japonii słyną z młodego wyglądu przez bardzo długi czas, a krem BB to jeden z podstawowych kosmetyków, jakie stosują na co dzień. Krem BB to kilka kierunków pielęgnacyjnych, min. Nawilżanie, odżywianie, ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA/B.
Zawiera pigmenty i kryje delikatne niedoskonałości. Nie jest to jednak tak kryjący, jak standardowy podkład do twarzy. Na pewno nie jest odpowiednim kosmetykiem dla osób z większymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy naczynka.
Przy tego typu skórze sprawdza się jako krem pielęgnujący pod makijaż, ponieważ wygładza cerę i przedłuża trwałość makijażu.
Kremy CC – nowa generacja
Pierwsze skojarzenie, jakie może się nasuwać na widok kremu CC, to po prostu następny kosmetyk z serii alfabetycznych produktów do pielęgnacji twarzy. Jest w tym trochę prawdy. Krem CC to pielęgnacja, korygowanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, czyli to samo co w przypadku kremu BB.
Gdzie jest więc różnica między kremem BB a kremem CC? Krem CC, czyli Color Control Cream albo Color Correction Cream, to kosmetyk o właściwościach kryjących. Jest przeznaczony do cery z niedoskonałościami (cery trądzikowej), naczyniowej i z przebarwieniami. Jego inteligencja polega na wielofunkcyjności, która łączy makijaż i pielęgnację twarzy.
Te dwie cechy rzadko występują razem w delikatnej kosmetyce białej ( dział kosmetyków do pielęgnacji: kremy, balsamy, mydła ), a właśnie do niej jest on zaliczany przez kosmetologów. W przeciwieństwie do kremu BB, krem CC jest ukierunkowany w stronę poprawy kolorytu cery – pełni funkcję podkładu, korektora i pudru matującego albo rozświetla cza. Dodatkowo ma w składzie komponenty odpowiadające za nawilżanie . odżywianie i ochronę cery przed czynnikami z zewnątrz ( tzw. Wolnymi rodnikami” promieniowaniem słonecznym, kurzem, smogiem, klimatyzacją ). Ogromną zaletą kremów CC jest ich skład oparty głównie na składnikach mineralnych. Kremy CC nie zawierają również parabenów, silikonów, olejów i sztucznych perfum.
Kremy CC i co dalej?
Na kremach CC jednak się nie skończyło! Choć w Polsce zbyt często nie występują, to na Zachodzie są dostępne już kremy DD a nawet kremy EE. Te pierwsze czyli kremy DD ( Dynamic Do All ), zostały stworzone do cery dojrzałej. Oprócz właściwości kryjących ( takich samych jak w przypadku kremów CC ) i pielęgnacyjnych typu odżywianie, mają też działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Kremy EE zaś to Elemental Emulsion albo Energy Enhancing Cream. W tym przypadku krem ma jednocześnie nawilżać i matowić.
Żródło Hebe health&beauty